Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kanadını mı kırdı

Limon boncuk

Meraklı Üye
Merhabalar bugün muhabbet kuşumu kafesten dışarı çıkardım uçsun diye erkek kuşumu da çıkarırken omuzumdaydı. kafesi ortalama 1.50 metre yüksekte ve kafesin altında strafor var. erkek kuşum aviziye doğru uçarken dişi kuşumda uçmak istedi omuzumdan atlayarak kafesinin altındaki strafora hızla çarptı ve aniden koltuğa doğru uçmaya çalıştı. koltuğun üzerine uçtu uçarken dengesiz uçuyordu. neyseki koltuk yumuşaktı ve sorunsuz koltuğa indi . Aldığı kanat darbesinden dolayı kanadının yarısı yoktu sağ sola uçmaya çalıştı ama kısa mesafeleri bile zor uçuyordu. bir ara uçmaya çalışırken duvara çarptı sonra birkaç kez tekrar denedi. odada dinlenmeden 3 4 kere tur atıyordu uçarak ama 2 koltuk arasında bile duraksayarak uçmaya başladı. kanadı kırılmış olabilir mi? Veterinere götürmek gerekir mi biliyorsunuz bayram haftası klinikler çalışmaz ne yapmalıyım bende şehir dışına çıkmam gerek kuşu emanet edicem şuan daha iyi

Büyük ihtimalle darbe almıştir. Kuşun fotosunu ekleyebilir misiniz net olacak şekilde

Ekli dosyalar

• kanat.jpg
    kanat.jpg
    672.9 KB · Görüntüleme: 30
birde ilk çarptığında başını eğdiğinde kuyruğu hareket etmiyordu şişlik gibi birşey çıkıyordu ama o düzeldi

Kopmuş evet. Koptuysa eğer tekrar yenisi çıkar. Bu arada bu zaman diliminde b vitamini takviyesi yapın bt amin forte. 🙏🏻

Hayır petshoplarda satilmiyor internette.
Peki ben bu sürede başka ne yapabilirim yarın 1 hafta boyunca şehir dışında olucam suyuna düzenli olarak multi vitamini koyuyorum peki farklı vir b vitamini alabilirmiyim petshoptan ayrıca kuşum yanında başka bir muhabbet kuşuyla yaşıyor onları ayırmam gerekir mi

Kusunuzda herhangi bir hastalık yok. Anlasiyorlarsa kanadı koptuğu için bence ayırmanıza gerek yok.Multivitamin gervit kullanıyorsanız yeterli olur diye düşünüyorum çünkü gervit in içinde b vitamini de var.Zaten kopan tüy iki üç haftaya çıkar.

Kusunuzda herhangi bir hastalık yok. Anlasiyorlarsa kanadı koptuğu için bence ayırmanıza gerek yok.Multivitamin gervit kullanıyorsanız yeterli olur diye düşünüyorum çünkü gervit in içinde b vitamini de var.Zaten kopan tüy iki üç haftaya çıkar.
kuşum yaklaşık iki haftadır hemen hemen aynı halde bugün baktığımda kanadında yara vardı birde kuyruğu olduğundan aşağda ve daha dik yandan baktığımda erkek kuşuma kıyasla kuyruğu ayaklarına yakın ve düşünceme göre buna bağlı olarak sırtında tümsek var

Fotoğrafta kuşunuzun tüyü kopmuş gibi.ama bilemedim yine. Siz Gerviti kesin o zaman haftada iki tüy gelişimi için Bt amin forte temin edin. Ve farklı yorum olan arkadaslarin da yorumunu bekleyin. @ebraresx

Kuyruğunu aşağıda tutması dengede durmak için olabilir çarpınca darbeden dolayı denge problemi olabilir fotoğrafta da kanadından biri düşmüş sanırım bu konuda çok bilgil yok imkan varsa kanatlı uzmanı görsün ya da başka forumlara yazın burssı çok aktif değil

Kuyruğunu aşağıda tutması dengede durmak için olabilir çarpınca darbeden dolayı denge problemi olabilir fotoğrafta da kanadından biri düşmüş sanırım bu konuda çok bilgil yok imkan varsa kanatlı uzmanı görsün ya da başka forumlara yazın burssı çok aktif değil
anladım bir veterinere götürmeyi düşünüyorum istanbul için bildiğiniz veteriner varmıdır
ayrıca başka formada sormuştum Tombiş in dediklerini dediler

anladım bir veterinere götürmeyi düşünüyorum istanbul için bildiğiniz veteriner varmıdır
ayrıca başka formada sormuştum Tombiş in dediklerini dediler
Bildiklerim bunlar
İstanbul Kuş , Egzotik ve Pet Sağlığı Hizmetleri
Adres: Şenlikköy, Eceler Sk. 16/A, 34153 Bakırköy/İstanbul
Telefon: (0212) 663 91 42

- ŞirinVet Pet, Kuş ve Egzotik Veteriner Kliniği
Adres: Bahçelievler Mahallesi, Adnan Kahveci Blv. No:134/A, 34180 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: (0212) 607 17 00

KUT Veteriner Kliniği
Adres: Maslak Mahallesi Hadım Koruyolu Caddesi No: 6 Sarıyer - İstanbul / TÜRKİYE
Tel: 0541 710 0110

Meydan Park Veteriner Kliniği:
Adres: Haznedar, Şevket Dağ Cd. No: 22, 34400 Güngören/İstanbul
Telefon: 0212 923 02 03

Avcılar Veteriner Muayenehanesi
Adres:
Üniversite Mah. 3S Kale Firuze Konakları Bağlariçi Cad. No:23 D:1E
Avcılar/ İstanbul
Telefon: 0212 695 44 10 - 0212 695 23 00

Geri