Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kaynar çayın içerısıne gırdı

Toprak81

Yeni Üye
Kusum bayramda karnar caya gırdı. Onun oncesınde de halsızdı. Daha 40 gunluk. Veterınerden randevu aldım fakat beyefendı ıptal ettı. Bende kus hakkında bılgısı olan ınsanların destegı ıle sılverdın, vıtamınler va aldım. Cok şükür ıstahı guzel. Ama asırı halsız ve kasınmaua basladı sanırım tüylerı degısecek. Burayı yenı kesfettım bu arada suya sok cıkar baya usuttum. Sızce enfeksıyon kapmıs olabılır mı? Yanda yanıkları ıcın , ya da tüylerı ıcın onerebılecegınız bır sey var mı ? Tesekkur ederım

Ekli dosyalar

• 1EEA4C38-B4EE-402C-9F13-73CFA6B79E5B.jpeg
    1EEA4C38-B4EE-402C-9F13-73CFA6B79E5B.jpeg
    583.7 KB · Görüntüleme: 168
Kusum bayramda karnar caya gırdı. Onun oncesınde de halsızdı. Daha 40 gunluk. Veterınerden randevu aldım fakat beyefendı ıptal ettı. Bende kus hakkında bılgısı olan ınsanların destegı ıle sılverdın, vıtamınler va aldım. Cok şükür ıstahı guzel. Ama asırı halsız ve kasınmaua basladı sanırım tüylerı degısecek. Burayı yenı kesfettım bu arada suya sok cıkar baya usuttum. Sızce enfeksıyon kapmıs olabılır mı? Yanda yanıkları ıcın , ya da tüylerı ıcın onerebılecegınız bır sey var mı ? Tesekkur ederım
Yazım hataları için kusura bakmayın

Kuşu bir veterinere götürürsen çok iyi olur. Bilmediğin bir hasar olmuş Olabilr. Yanan yerlere kulak çubuğu yardımı ile silverdin ya da madecassol krem sür günde 2,3 kez.

Silverdin, kantaron yagı , zeytın yagı dönüşümlü kullanıyorum. Yandıgı gunden sonra üst tünekten ınmıyor yere katıyyen basmıyor :( kucuk ılde yasıyorm veterınerler kanatlıdan anlamıyorlar.
O sebeple buraya yazmak ıstedım. Ayrıyeten Göz kapakları morarmıştı usutmekten, bugun zeytınyagı sürdükten sonra gözlerı adeta küçüldü ve sürmelı gıbı oldu. Aslında merak ettiğigım hep yanık ıcın bır sey yapıyorum enfeksiyonu ıhmal edıyorum.

Kuşu bir veterinere götürürsen çok iyi olur. Bilmediğin bir hasar olmuş Olabilr. Yanan yerlere kulak çubuğu yardımı ile silverdin ya da madecassol krem sür günde 2,3 kez.
Elımıze alıp parmaklarımla sürüyorum yoksa cok korkuyor dokundurmuyor. Canı cok yanıyordur dımı :( o sebeple surunce dakıkalarca halsız kalıyor

Elımıze alıp parmaklarımla sürüyorum yoksa cok korkuyor dokundurmuyor. Canı cok yanıyordur dımı :( o sebeple surunce dakıkalarca halsız kalıyor
Siz sürün o zaman ama sürmeden önce elinize yıkayın. Yanan yerler geçene kadar sürün. Kanatlıdan anlayan veteriner bulursanız götürün iyi olur.

Hocam burada yazılanları gördükçe veteriner fikrini savuşturmayın. Gidebiliyor musunuz? Gidemiyor musunuz? Veterinere mutlak surette götürülmesi lazım. Yok diyorsanız, elden geldiği kadar. Geçmiş olsun, yavrucak iyileşir inşallah.

hocam silverdin ve anestol sürebilirsiniz. anestol fazla kullanmayın lokal anestezik bir maddedir. hayvanın acısını dindirir birazda olsa.
Çok geçmiş olsun. dikkat etmek gerek böyle şeylere..

Bu kadar sert olmayın sonuçta oynarken çayın içine düşebilir ve bilmeden konuşmayın sözde herkes hatasız.

Tartışmak falan istemiyorum ama sen daha önce kaynar suya düştün mü?

Acemiliğe gelmiş sanırım diyip geçmeyi çok isterdim ama kuşu her gördüğümde içim gidiyor...
Şifa diliyorum, sağlıklı olduğu günlerde resimlerini yükleyin lütfen :’)

Tartışmak falan istemiyorum ama sen daha önce kaynar suya düştün mü?

Acemiliğe gelmiş sanırım diyip geçmeyi çok isterdim ama kuşu her gördüğümde içim gidiyor...
Şifa diliyorum, sağlıklı olduğu günlerde resimlerini yükleyin lütfen :’)
Bakın ben kuşa üzülmeyin demiyorum ama kuş oynarken yanlışlıkla olabilir bu kadar kesin bir şekilde sahibini eleştirmeyin diyorum yoksa onlarcası de can ama bardağın dolu tarafına bakın Allah'a bin şükür ki kuş şuana kadar komedi ve inşallah olmez ben iki yıldır kuş besliyorum ve çayı merak edip çay içmeyi deneyen kuşum bile oldu.Uzulecegiz elimizden geleni yapacağız ama sorumlu tutarken haksız muamele yapmayacagiz.

Olana ve ölene çare yok hesap soracagimiza çözüm bulacağız.

Talihsiz bir kaza yaşanmış. Şunu da unutmamak gerek; kafes içine gösterdiğimiz dikkati kafes dışında da göstermek zorundayız. Bir canı sahiplenirken bu sorumlulukların bilincinde olmalıyız. Umarım kuş eski sağlığına kavuşur, bu konuyu görenlerde sorumluluklarını tekrar hatırlar. Geçmiş olsun...

Yaaaaa okurken içim sızladı nasıl oldu bu arkadaşların dediği ilacı sürün sürmeden önce ellerinizi iyice temizleyin ve en yakın zamanda veterinere götürün sizin bilmediğiniz bir hasar olabilir

Geri