Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Köpüklü Kusuyor!

ogulcanergun

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum tüyde olduğu için B vitamini ve entrovac takviyesi verdim ama suyu içtikten sonra hareketleri değişmeye başladı dün itibariyle dün akşam sürekli uyukladı bugünse sabah aşırı derece kabarık olduğunu gördüm sürekli uyuyor ve hiçbir şeye reaksiyon vermiyor bazen grimsi bi sıvı bazende köpüklü bi sıvı kusuyor dikkat ettim köpüklü sıvının kokusuyla entrovac kokusu aynı yani entrovac yüzünden zehirlenmiş yada bunun gibi bişey olabilir mi lütfen yardım edin durumu çok kötü bugün hiç yem yemedi biraz su içti su içtikten sonra şeffaf yapışkan şekilde kustu ve dışkısı koyu yeşil ve yapışkan süner kıvamda

Ekli dosyalar

• IMG_20231212_185338.jpg
    IMG_20231212_185338.jpg
    715 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20231212_185321.jpg
    IMG_20231212_185321.jpg
    741.6 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20231212_185316.jpg
    IMG_20231212_185316.jpg
    735.2 KB · Görüntüleme: 9
veterinere gittinmi?
Dün gece gittik bir klinik bulup götürdüm ekoli olduğunu enfeksiyon kaptığını söyledi bende zorunlu şehir dışına çıkma durumumdan komşuya bırakmıştım geri alalı 3 gün oldu dün patlak verdi hastalığı muhtemelen orda enfeksiyon kaptı şırınga içinde suyuna katmak için bir ilaç bir bitkisel ağız damlası verdi birde yem yemediği için şekerli su takviyesi dedi çok su kaybetmediğini de söyledi ilaçlardan dolayı dışkısı bozulabilir ishal olabilir endişe etmeyin demişti dediğide oldu dışkısı bozuldu ve ishal rengide koyu yeşile döndü sabaha çıkarsa yaşama şansı var dedi başında sabahladım çok şükür sabahı çıktık fakat bugün tekrardan dışkıları göstermek için kliniğe gittim vakadan haberdae olan bir başka hekim baktı dışkı normal değil çok su kaybetmiş dedi ilk 3 gün riski var dedi kafamız allak bullak oldu şimdide

Geri