Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor, çok durgun?

Emre0913

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarımı 1 ay önce 2 haftalığına arkadaşıma vermiştim. Geri alınca diși olanın çok durgun oluğunu gördüm. Üzerinden 2 hafta geçti ama hala aynı hatta biraz daha kötü. Bulunduğum yerde veteriner olmadığı için götürme imkanım şuan için yok. Son 2 gündür sürekli uyukluyor, çok durgun arada bazen kendine geliyor, ama sonra yine aynı biraz önce de kafesten çıkardığım da bacağıma gelip kafasını sallayarak salyalı şekilde kustu yemleri yediği gibi kustu öğütülmemis ve yem yerken sürekli ses çıkarıyor, sanki boğazında kalmış gibi böyle. Ben evde kendi imkanlarımla ne yapabilirim ve kötü birşeyi var mıdır? Resmini aşağı atıyorum.
egVMg2.jpg

@Selçuk YÜKSEL bakabilir misiniz?

Geçmiş olsun, kuşunuz belli ki hastalanmış orada. Fotoğrafta da sağlıklı görünmüyor. İnşallah tedaviye yönelik cevaplar gelir.

kursak mantarı yüksek ihtimal yanında başka kuş varsa ayır bulaşıcıdır.evde kendi imkanınla olmaz ilaç desteği lazım.

kursak mantarı yüksek ihtimal yanında başka kuş varsa ayır bulaşıcıdır.evde kendi imkanınla olmaz ilaç desteği lazım.

Hangi ilaçları kullanmam lazım. Nereden temin edebilirim? Birde ne yerse yesin sürekli kusuyor gibi garip bir ses çıkarıyor ama kusma değil öksürüyor gibi. Veterinere götürmem şart mı?

Mesajımı görür görmez ağzına 3-4 damla limon damlatın. Gün içinde ilaç gelene kadar 3 saatte bir 2-3 damla limon damlatın. Cocsigeel bulabilirseniz alın. Bulamazsanız. Eczaneden mikostatin ve flagyle alın yarım suluğa her bir ilaçtan 5 damla damlatın. Her akşam suluğu alın sabah taze ilaçlı su hazırlayıp verin.

Mesajımı görür görmez ağzına 3-4 damla limon damlatın. Gün içinde ilaç gelene kadar 3 saatte bir 2-3 damla limon damlatın. Cocsigeel bulabilirseniz alın. Bulamazsanız. Eczaneden mikostatin ve flagyle alın yarım suluğa her bir ilaçtan 5 damla damlatın. Her akşam suluğu alın sabah taze ilaçlı su hazırlayıp verin.

Tamam hocam çok teşekkür ederim. Suluğuna sirke damlatmıștım. Onun bir zararı olur mu? Temiz su mu koymalıyım. Allah razı olsun çok teşekkür ederim

Sirkeli su da kalsın. Limon da damlatın ağzına. İlaç gelene kadar. İlaç geldiğinde 3-4 saat susuz bırakıp ilaçlı su hazırlayın.

Sirkeli su da kalsın. Limon da damlatın ağzına. İlaç gelene kadar. İlaç geldiğinde 3-4 saat susuz bırakıp ilaçlı su hazırlayın.
Kaç gün kullanmam lazım kaç gün yapayım. Birde iki tane ayırmam lazım mı kafesini. Sağlıklı olana limon damlatmama gerek var mı? Çok soru sordum ama.

Geri