Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor,kaşınıyor ve halsiz

Neşekuş

Yeni Üye
Bu sabah baktım kuşum kabarık ve ağzından yem dökülüyor. Az önce de kafasını öne doğru sallayarak çok kötü kustu yem saçıldı her yere. Göğsünde sivrilme yok kontrol ettim.Bir de kaşınıyor sürekli. Evimin yakınındaki bir kuşçuya götürdüm kursağı inceledi bomboş hayvan aç dedi ve dal darı ,aspur verdi bi de antibiyotik verelim dedi ben öyle kafadan antibiyotik vermek istemedim. O zaman Triflucan başla dedi ya üşütmüş ya da kursak mantarı olmuştur önlem amaçlı ver dedi. 5 ay önce falan hasta bi kuşla temaslı olduğu için veterinere götürmüştüm Triflucan vermişti kullanmıştım düzenli. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum ilaca başlasam mı ? İstanbul Anadolu yakasında kuş veterineri var mı bilen varsa yazabilir mi ? Diğer veterinerler test falan yapmadan direkt ilaç veriyorlar götürmek istemiyorum o yüzden kuşa dışkı testi yapabilecek hastalığını gerçekten anlayabilecek bir veterinere götürmek istiyorum. Bilen birileri yardımcı olursa sevinirim

Kustuktan sonra biraz dal darı ve aspur yedirmiştim onları kusmadı henüz ve kaka yaptı şimdi ilk defa kakası bu kadar siyah. Biraz dere otu vermiştim onunla alakalı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• A761AFDE-3833-4448-A819-050F2F21E530.jpeg
    A761AFDE-3833-4448-A819-050F2F21E530.jpeg
    788.8 KB · Görüntüleme: 11
Veterinerin dediği ilacı öncesinde kullandınız mı?
Pardon kullandım yazmışsınız. Siyah dışkı iyi değildir normalde. Kabarık durması da. Yine kanatlılardan anlayan bir veterinerin görmesi lazım. Benim kuşum da siyah dışkı ve kusması vardı mikostatine başlamıştım. Ama kabarması vs yoktu. İştahtan kesilmemesi önemli. Eğer mikostatin kullanmak isterseniz bir araştırın isterseniz, diğer forumlara da bakabilirsiniz. Umarım yardımcı olunur, geçmiş olsun🙏

Pardon kullandım yazmışsınız. Siyah dışkı iyi değildir normalde. Kabarık durması da. Yine kanatlılardan anlayan bir veterinerin görmesi lazım. Benim kuşum da siyah dışkı ve kusması vardı mikostatine başlamıştım. Ama kabarması vs yoktu. İştahtan kesilmemesi önemli. Eğer mikostatin kullanmak isterseniz bir araştırın isterseniz, diğer forumlara da bakabilirsiniz. Umarım yardımcı olunur, geçmiş olsun🙏
Daha önceden kullanmıştım triflucan. İştahı yok yediğini kusuyor. Yana yakıla veteriner arıyorum yok kuşa test yapan veteriner bulamadım. Florya’da varmış bi tane aradım full dolu acil dedim yarın gelin araya sıkıştıralım dediler ama başka bi veteriner de yarını beklemeyin kaybedebilrsiniz dedi ne yapıcağımı bilmiyorum çok çaresiz kaldım böyle kuşum gözümün önünde çok kötü halde bişey yapamıyorum ağlıyorum sadece. Ya Triflucan vericem yarına kadar, yarın Florya’ya götürcem ya da bugün bi veteriner bulana kadar aricam götürcem

Geri