Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum nefes sorunu var, vikleme gıcırtı gibi sesler çıkartıyor

Üçkus44

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 5 yasında erkek çok hasta lütfen yardımcı olun. Veterinere götürdüm antibiyotik verdi yolladı ama hiçbir faydası olmadı. Zor nefes alıp veriyor, ağzını açıp nefes alıyor vik vik gibi ya da gıcırtıya benzer bir ses çıkarıyor ne olabilir Lütfen yardım edin

Hangi ilaçlar olabilir direkt isim söylemeniz mümkün mü? Bir de iç parazit olabilir mi öyleyse önereceğiniz bir ilaç var mı?

ilaç ismi önemli değil veterinere etken madde ismi söyleyin yeterli

bu antibiyotiklerden birisini kullanılip sonuç alınmazsa başka seylerden şüphélenebiliriz (iç parazit, mantar, protozoa vs)

ilaç ismi önemli değil veterinere etken madde ismi söyleyin yeterli

bu antibiyotiklerden birisini kullanılip sonuç alınmazsa başka seylerden şüphélenebiliriz (iç parazit, mantar, protozoa vs)
Cevabınız için teşekkür ederim videoyu izlediniz mi acaba

Neye

Neye göre iç parazit şüphesine kapildiniz.
Bu hali bir çok hastalığa uyuyor, astım, yağlanma, hava kesesi kenesi iç parazit gibi veteriner astım değil dedi. Antibiyotik verdi 1 ay önce ama iyileşmediği gibi daha da kötü oldu. Çok üzgünüm nereye gitsem ne yapsam bilemiyorum. Farklı veterinerlere de gittim, biri cereyanda kalmış dedi kuşum 5 yaşında yıllardır benimle cereyanda kalmaması gerektiğini biliyorum ve kalmadı da. Bir kuşçu arkadaş bağırsak enfeksiyonu tümörü dedi ama veteriner tümör değil yağ dedi. İnanın ne yapacağımı bilmiyorum Allah rızası için yardımcı olun.

Sizin yapmanız gereken temiz peçete üzerine yeni yapılmış dışkı fotosu ekleyin. Kuyruğu gözükecek şekilde de bir video ekler misiniz

Ekli dosyalar

• IMG_20221004_020857.jpg
    IMG_20221004_020857.jpg
    229.4 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20221004_020830.jpg
    IMG_20221004_020830.jpg
    470.6 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20221004_020808.jpg
    IMG_20221004_020808.jpg
    715.5 KB · Görüntüleme: 31
Diskilar bana normal geldi. Sorun göremedim. Ama solunum problemi kuyruk sekmesinden dolayı gördüm. Peki bu hırıltı şeklinde olabiliyor mu yada bazen nefes alırken ses çıkarıyor mu

Diskilar bana normal geldi. Sorun göremedim. Ama solunum problemi kuyruk sekmesinden dolayı gördüm. Peki bu hırıltı şeklinde olabiliyor mu yada bazen nefes alırken ses çıkarıyor mu
Evet iki gündür geceleri inliyor gibi ses çıkarıyor. Kaşınırken, yem yerken.

Bu da bugün ki dışkı

Ekli dosyalar

• IMG_20221004_111025.jpg
    IMG_20221004_111025.jpg
    315.2 KB · Görüntüleme: 35
O zaman hipradoxi ilaç temin edin.. Yarım suluga 7-8 damla olacak şekilde. Geceden sulugunu çıkartın kuş susamış olsun sabah ilaçlı suyu koyun. En fazla 8 saat kalsın. Sonrası taze içme suyuyla değiştirin. Bunu 7 gün boyunca uygulayın. Sonra bu tedavi sonrası probiyotik entrobac temin edin. Tedavi bitiminde üç gün olacak şekilde entrobac i uygulayın. Kuşunuz iyileşecek insallah 🙏🏻

O zaman hipradoxi ilaç temin edin.. Yarım suluga 7-8 damla olacak şekilde. Geceden sulugunu çıkartın kuş susamış olsun sabah ilaçlı suyu koyun. En fazla 8 saat kalsın. Sonrası taze içme suyuyla değiştirin. Bunu 7 gün boyunca uygulayın. Sonra bu tedavi sonrası probiyotik entrobac temin edin. Tedavi bitiminde üç gün olacak şekilde entrobac i uygulayın. Kuşunuz iyileşecek insallah 🙏🏻
Cevabınız için çok teşekkür ederim ilacı veterinerden mi temin edeceğim, bir de hastalığı ne sizce.

Veterinerlere sorabilirsiniz ilaci. Solunum problemi var kusunuzda. Son gönderdiğiniz diski da lekelenmeler var. Siz tedaviyi sonlandırdıktan sonra mutlaka üç gin üstuste probiyotik entrobac takviyesi yapın. Dışkı da düzelme olacak mı. Sonrasında gelişmeleri buraya yazın.

Geri