Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum nefes alırken hırıltı şeklinde bi ses çıkarmaya başladı

Mustafaaa

Yeni Üye
Hocam merhaba kolay gelsin 1 tane muhabbet kuşu besliyorum evde nefes alırken hırıltılı ses çıkarıyor yaptığım araştırmalara göre üst solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum ve önerilen ilaç doksisiklin etken maddeli lavadosk yada doksimis bu ilacı nereden bulabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen

Hocam ilacı buldum , (Doksimis) 2 gündür kullanmaya başladım ses hafifleşmeye başladı onun haricinde videoda göreceksiniz kanat ve kuyrukları biraz uzayıp zayıflayıp düşüyor. Vilmectin diye bi dış parazit ilacı aldım henüz kullanmadım tavsiyelerinizi bekliyorum. (BU VİDEO ILACI KULLANMADAN ÖNCEKİ HALİ HOCAM)

Nerden temin ettiniz ve dozajını nasıl kullandınız?
Bende onları önerirdim.
Vilmectini sadece bir damla ensesindeki tüylerini üfleyip derisine temas edecek şekilde bir damla damlatın. 15 gün sonra aynı işlemi tekrarlayın. Ense "derisine" damlattığınızdan emin olun ve 1 damla olmasına dikkat edin.
Elinizle yayılmaması için damlattıktsn sonra hafif ovalayabilirsiniz.

Üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren biri oldu mu evde? Çünkü bulaşıcıdır,insanlardan kuşlara, kuşlardan insanlara geçebilir.
Üst solunum yolu enfeksiyonu haricinde başka bir hastalık da olabilir. Kursak mantarında da kuşta zor nefes alır ses değişikliği olabilir.
Kanatlı kuş veterinerine götürseniz daha iyi olur 👍

Nerden temin ettiniz ve dozajını nasıl kullandınız?
Bende onları önerirdim.
Vilmectini sadece bir damla ensesindeki tüylerini üfleyip derisine temas edecek şekilde bir damla damlatın. 15 gün sonra aynı işlemi tekrarlayın. Ense "derisine" damlattığınızdan emin olun ve 1 damla olmasına dikkat edin.
Elinizle yayılmaması için damlattıktsn sonra hafif ovalayabilirsiniz.
İlacı ulusta , kuş pazarının yanında ev haşereleri için ilaç satan bir yerde buldum. Doksimis i video da gözüken suluğa , daha önceden içme suyunu kaynatıp , soğuduktan sonra 3 damlayı geçmeyecek şekilde damlatıp kullandım hocam. Vilmectin i doksimis tedavisi bittikten sonramı kullanıyım ?

Üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren biri oldu mu evde? Çünkü bulaşıcıdır,insanlardan kuşlara, kuşlardan insanlara geçebilir.
Üst solunum yolu enfeksiyonu haricinde başka bir hastalık da olabilir. Kursak mantarında da kuşta zor nefes alır ses değişikliği olabilir.
Kanatlı kuş veterinerine götürseniz daha iyi olur 👍
1 2 hafta önce yeğenlerim gelmişti eve biri hastaydı ama onlar daha çok oyuncaklarıyla ilgileniyorlar.Güneş konuştuğu zaman şaşırıp arada bi yanına geliyorlardı o kadar. İlacı bulmadan önce 1 2 veteriner e gittim doksimis i sordum bizde yok dediler, kuşu getirsem bakarmısınız dedim bakarız ama ne olacak bilemeyiz , film flan çekilmesi lazım dedi. Başka bir veterinerde kuşlar çok narin hayvanlar dedi açıkcası bakmak istemem eline alınca korkudan ölen bile oluyor , ben sana bu ilacın bi benzerini veriyim git kullan dedi. Kanatlı uzmanları yoktu. Bende gidip doksimis i buldum o ilacada güvenip veremedim ne olur ne olmaz diye.

İlacı ulusta , kuş pazarının yanında ev haşereleri için ilaç satan bir yerde buldum. Doksimis i video da gözüken suluğa , daha önceden içme suyunu kaynatıp , soğuduktan sonra 3 damlayı geçmeyecek şekilde damlatıp kullandım hocam. Vilmectin i doksimis tedavisi bittikten sonramı kullanıyım ?
Evet doksimis sonrası kullanabilirsiniz.

1 2 hafta önce yeğenlerim gelmişti eve biri hastaydı ama onlar daha çok oyuncaklarıyla ilgileniyorlar.Güneş konuştuğu zaman şaşırıp arada bi yanına geliyorlardı o kadar. İlacı bulmadan önce 1 2 veteriner e gittim doksimis i sordum bizde yok dediler, kuşu getirsem bakarmısınız dedim bakarız ama ne olacak bilemeyiz , film flan çekilmesi lazım dedi. Başka bir veterinerde kuşlar çok narin hayvanlar dedi açıkcası bakmak istemem eline alınca korkudan ölen bile oluyor , ben sana bu ilacın bi benzerini veriyim git kullan dedi. Kanatlı uzmanları yoktu. Bende gidip doksimis i buldum o ilacada güvenip veremedim ne olur ne olmaz diye.
Üst solunum yolu enfeksiyonu zor bir hastalık,ciğerlere inmemesi lazım yoksa kötüleşir durum.

Doksimis den sonra probiyotik verilmesi gerekiyormuş bildiğiniz bir probiyotik varmı ?
Entrobac probiyotik iyidir. İnternet üzerinden Karadeniz petten alabilirsiniz. Yardımcı olması açısından tablo bırakıyorum.
IMG_20231125_112109.jpg

Hocam bu probiyotik ve multivitamini , dediğiniz gibi karadenizpet internet sitesi üzerinden aldım. Tabloda gösterdiği şekilde kullandım ama multivitamini verdikten sonra kuş kusmaya başladı. ürünlerde bi sıkıntı mı var acaba , ne yapmam lazım ?

Hocam bu probiyotik ve multivitamini , dediğiniz gibi karadenizpet internet sitesi üzerinden aldım. Tabloda gösterdiği şekilde kullandım ama multivitamini verdikten sonra kuş kusmaya başladı. ürünlerde bi sıkıntı mı var acaba , ne yapmam lazım ?
Vitaminin fotoğrafını görebilir miyiz ,rengi kokusu nasıl? Kaç ml suya kaç damla kattınız?
Saklama kurallarına uydunuz mu?
Gervit iyidir,kusma başka bir şeyden de olmuş olabilir.

Kullanma talimatında , 100 ml suluk için , 0.5 ml yazıyordu ama suluğa koyunca , su sapsarı oldu , bana fazla gibi geldi o yüzden 0.3 ml olarak verdim.
Ayrıca resimlerde mevcut kuşun dışkısın da multivitaminin rengi gibi sarı bi renk var. Kokusuda , öyle ağır bi kokusu yok , limon gibi mi desem bilemedim ama kıvamı baya yoğun.
Ürünleri normal oda sıcaklığında dolapta sakladım , gelir gelmez kullandım. önce probiyotiği 3 gün 8 saatten fazla durmadı sulukta. ardından 1 gün temiz su sonra vitamini verdim. Vitamini verdiğim günün ertesi günü kuş kusmaya başladı.
https://hizliresim.com/8cgoqgi
https://hizliresim.com/d0256pi

Kullanma talimatında , 100 ml suluk için , 0.5 ml yazıyordu ama suluğa koyunca , su sapsarı oldu , bana fazla gibi geldi o yüzden 0.3 ml olarak verdim.
Ayrıca resimlerde mevcut kuşun dışkısın da multivitaminin rengi gibi sarı bi renk var. Kokusuda , öyle ağır bi kokusu yok , limon gibi mi desem bilemedim ama kıvamı baya yoğun.
Ürünleri normal oda sıcaklığında dolapta sakladım , gelir gelmez kullandım. önce probiyotiği 3 gün 8 saatten fazla durmadı sulukta. ardından 1 gün temiz su sonra vitamini verdim. Vitamini verdiğim günün ertesi günü kuş kusmaya başladı.
Siz ml olarak değil de. Tabloda yazan ölçü miktarı kadar olarak verin.
100 ml suluğa 10 damla. İsraf olmasın diye yarım suluğa 5 damla ekleyin. Entrobac probiyotiği ise çay kaşının arka ucuyla ekleyin.
Ürünlerde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Karadeniz pet sağlam yerdir.
Ölçü miktarını ayarlayamamış olabilirsiniz ya da başka sebeple kusma olmuş olabilir.

Siz ml olarak değil de. Tabloda yazan ölçü miktarı kadar olarak verin.
100 ml suluğa 10 damla. İsraf olmasın diye yarım suluğa 5 damla ekleyin. Entrobac probiyotiği ise çay kaşının arka ucuyla ekleyin.
Ürünlerde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Karadeniz pet sağlam yerdir.
Ölçü miktarını ayarlayamamış olabilirsiniz ya da başka sebeple kusma olmuş olabilir.
İki ürünü ayrı ayrı günlerde verin. Tek sulukla verilmeyecek.

İki ürünü ayrı ayrı günlerde verin. Tek sulukla verilmeyecek.
Probiyotik verdikten sonra 1 gün bekledim , o 1 günde kuş konuşmaya başlamıştı baya düzelmişti yani vitamini verdikten sonra kusmaya başladı ve çok durgunlaştı resimde mevcut dışkısı sarı geliyo , zehirlendi sanki

Son düzenleme:

Gervitin kıvamı yoğundur,rengi de sarıdır hafif kokusu da vardır sorun yok. Bizler de birçok kişi de kullanıyor bu ürünü.
50 ml içme suyuna 5 damla katıp verilmesini tavsiye ediyoruz.

İsterseniz Karadenizpetle de görüşebilirsiniz.

Siz buraya kuşunuzun kısa bir videosunu ve beyaz peçete üzerine yaptığı güncel birikmiş dışkılarını paylaşın 6-8 adet dışkı yapsın.
Kusmuğu ekşi kötü kokulu ve salyalı mı? Başka belirti var mı kuşta?
Kullandığınız şırınga daha önce kullanıldı mı yeni mi?

Oda sıcaklığında değil de kuru,serin güneş görmeyen bir yerde muhafaza ediniz. Kiler gibi bir yer olur 👍🏻
Buzdolabına koymayın.

Oda sıcaklığında değil de kuru,serin güneş görmeyen bir yerde muhafaza ediniz. Kiler gibi bir yer olur 👍🏻
Buzdolabına koymayın.
Ürün gelir gelmez önce probiyotiği ardından multivitamini verdim diyorum.
Ürün mutfakta dolabın içinde bekliyordu , normal dolap buzdolabı değil. Sadece 1 gün verdim multivitamini , ertesi gün kusmaya başladı 2 gündür saf su içtiği halde dışkısı sarı geliyor. Multivitamini vermeden önce kuş konuşuyordu , şuan ki hâlîne bi bakın video yükledim.

Geri