Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum nefes sorunumu yaşıyor (videolu)

Limonefe

Yeni Üye
Arkadaş lar kuşum sürekli bu hareketi yapıyor bugün oldu bu olay . 1.5 aydır benle birlikte ilk geldiği günden beri tiksirmalar vardı onunla ilgili bişey mi hastada benmi anlamadım ilerliyormu bu durum anlamadım lütfen bir bakın video linki koydum ilk başlarda görüntü net değil kamera sonradan netliyor şimdiden teşekkür ederim ilginize alakanıza

Bu hareketi yaparken ses çıkarmıyor, 15 dj öncede mama yedi. 1.5 ay oldu alalı yavru olarak aldim

Mineral blokta kalamar tasida var ayrı bı mama kabında kuş kumu aldım oda var bunun herşeyi var ama böyle olunca da tedirgin ediyor beni. Sindirim problemi olduğunu düşünüyorum bende çünkü mama yedikten sonra tiksirmalar artıyor ve bir süre geviş getiriyor sanki yediklerini ağzına tekrar getirip çiğneyip duruyor çıtır çıtır tekrar.
İlk uctugundada konacak bir yer bulamamıştı baya uzun uzun uçtu sonra bi yere kondu bayağı fazla kustu çokta yem yiyor ondan olabilir diye düşünmüştüm o zaman.
Haftada 2 gün multivitamin 2 gün organik elma sirkesi koyuyorum suyuna.

Probiyotik temin edin. Elma sirkesini cok vermeyin haftada bir yeterli ve oranı iyi ayarlamanız lazım fazlası zarar verir. Multivitamin haftada 2 probiyotk haftada 3yeterlidir bir gunde sirkeli su verebilirsiniz. Mineral blok ve kalamar varsa kuş kumu kullanmanıza gerek yok kumun fazlasıda rahatsız edebilir. Dışkısında sorun varmı peki. Mevsimsel olarak tıksırmalar olabilir kuşlarda.

Dışkıda bir problem yok olması gerektiği gibi. Probiyotik olarak kendim hazırlayamam. internetten sipariş vercem önerdiğiniz bir marka varmıdır.

Biraz daha araştırma yaptım bu hareketin kusma hareketi olduğunu anladım mantardan şüpheleniyorum ama biraz daha gozlemlicem kuşu.
Tereddütsüz kuştan anlayan bı veteriner yokki götürüp tamam halleder diyelim bu olabilir şu olabilir deyip aklımdaki sorular 1 Ken 5 olacak yoksa çoktan veterinere giderdim bu kadar ugrasmaktansa

Biraz daha araştırma yaptım bu hareketin kusma hareketi olduğunu anladım mantardan şüpheleniyorum ama biraz daha gozlemlicem kuşu.
Tereddütsüz kuştan anlayan bı veteriner yokki götürüp tamam halleder diyelim bu olabilir şu olabilir deyip aklımdaki sorular 1 Ken 5 olacak yoksa çoktan veterinere giderdim bu kadar ugrasmaktansa
Kusma durumunda veya kuşunuzun koku mevcutmu . Forumda mantar tedavisi konuları mevcut fakat emin olmadan teşhis koymak ve tedaviyi uygulamak uygun olmamakla birlikte zarar verir. Teşhisi için veteriner yoksa cevrenizde anlayan, muhabbet kuşu üretimciis arastırın cevrenizde. Anlamayan bir veterinere gittiginiz takdirde iyileşmesinden çok ölğmle sonuclanan tedaviler ve ilaçlar uygulayabiliyolar.

Koca ankarada bu işten anlayan birine denk gelemedim bı türlü. Güven veren kimse yok. O kadar bakıp kurcaladım nafile.
Biraz daha gozlemlicem daha fazla kotulesirse tedavi baslicam. Şuan zaten herşeyi dört dörtlük bakımlarını tam uyguluyorum değerlendircez bakalım.

Koca ankarada bu işten anlayan birine denk gelemedim bı türlü. Güven veren kimse yok. O kadar bakıp kurcaladım nafile.
Biraz daha gozlemlicem daha fazla kotulesirse tedavi baslicam. Şuan zaten herşeyi dört dörtlük bakımlarını tam uyguluyorum değerlendircez bakalım.
Uğur pet veteriner kliniği diye forumda bir öneri görmüştüm ankarada kanatlılardan anlayan bir klinikmiş araştırın bi isterseniz

Geri