Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum öldüğünü nasıl anlarım?

bahad6r

Yeni Üye
Siteye yeni kayıt oldum technopat sosyalden alınmış gibide 😀 neyse konuya dönelim benim önceden bir kuşum vardı kuş ilk aldığımız kuslara göre hareketliydi hatta şu hareketi yapiyordu iki bacağıyla birlikte tellere tutunup takla atıyordu ve bunu gün boyunca yaptı sabah bir kalktım kuş baygın halde gözleri hafif açık ayaklarını hareket ettiremiyor el sürdürmeyen kuş hiç bir tepki vermiyor ben düzelir diye okula gittim ve okuldan geldiğimde resmen gözleri kapalı halindeydi sonra babamla birlikte gömdük... Cidden kuş ölmüş muydu ne icin ölmüştü bunu merak ediyorum ?

Technopat Sosyal de bu site de XenForo aracılığıyla yapıldığı için benzerlik elbette var ve sadece bu site değil, çoğu forum sitesi hep XenForo ile yapıldığı için aralarında benzerlik bulunuyor.

Kuşların ölüm nedenleri arasında yeteri kadar temizlenmemiş kafes ve eşyalar, solunum sıkıntısı, bağırsak hastalıkları, enfeksiyonlar, kanser, felç, yanlış beslenme vb. yer alıyor.

Durduk yere öldüyse de eceli gelmiştir, başka da diyecek bir şey yok. Sonuçta her canlı eceliyle ölür. Üstteki sebepler sadece ölmesi için birkaç bahanedir. Ömrü bu kadarmış demek ki. Üzülmeyin.

Ölmesini anlamanız kolay. Son zamanlarda sürekli kabarık duruyor, uyukluyorsa, dışkıları bozuksa zaten bunlar ölüm belirtileri arasındadır. Ölünce de hayvan zaten kıpırdamaz, öylece kaskatı durur.

Allah rahmet eylesin. Yeni bir kuş alarak üzüntünüzü hafifletebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Technopat Sosyal de bu site de XenForo aracılığıyla yapıldığı için benzerlik elbette var ve sadece bu site değil, çoğu forum sitesi hep XenForo ile yapıldığı için aralarında benzerlik bulunuyor.

Kuşların ölüm nedenleri arasında yeteri kadar temizlenmemiş kafes ve eşyalar, solunum sıkıntısı, bağırsak hastalıkları, enfeksiyonlar, kanser, felç, yanlış beslenme vb. yer alıyor.

Durduk yere öldüyse de eceli gelmiştir, başka da diyecek bir şey yok. Sonuçta her canlı eceliyle ölür. Üstteki sebepler sadece ölmesi için birkaç bahanedir. Ömrü bu kadarmış demek ki. Üzülmeyin.

Ölmesini anlamanız kolay. Son zamanlarda sürekli kabarık duruyor, uyukluyorsa, dışkıları bozuksa zaten bunlar ölüm belirtileri arasındadır. Ölünce de hayvan zaten kıpırdamaz, öylece kaskatı durur.

Allah rahmet eylesin. Yeni bir kuş alarak üzüntünüzü hafifletebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Eceli gelmiş demekki daha ilk gün ölmüştü diğer kuşlarında hiç böyle birşey yaşamamıştım site hakkında bilgi verdiğiniz icin teşekkürler

Bana da intihar etmiş gibi geldi çiftinden ayrılmış bir kuş mu aldınız acaba ya da depresyona girmesine sebep olacak bir şey oldu mu çünkü tellerden o şekilde hareketi yapan kuşlar o amaçla yapıyor çogunlukla

Geri