Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Astım Olduğunu Düşünüyorum Bunun için "Doksimis" İlacı Nasıldır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TaKoc

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum 6 yaşında son 3-4 aydır uçarken belli bir mesafe uçtuktan sonra nefes nefese kalması ile başladık . Ardından tüylerini temizlerken vik vik diye sesler çıkarmaya , eskisi gibi çok konuşmama , kanatlarda uçmasına rağmen titremeler , gagasından hızlı hızlı açıp kapatıp nefes alma gibi durumlar ile başbaşa kaldım. Bu durumlarda kuşumun kafesinin temizliğine ve yorulmadan uçması gibi hususlara dikkat ettiğimde rahatça günü geçiriyoruz. Kuşumun bu astımı kafes kirililiği ve oda havasızlığından kaptığını düşünüyorum bir hastalık yoluyla bunu kapmadı. Bunlar üzerine çoğu yerdeki araştırmalarım baştada yazdığım gibi hep astıma yöneltti beni ve bunun üzerine ilaç bakmaya başladım. Bana avi-ast gibi öneriler geldi ama ben daha çok veterinelrin kullandığı ilaçlarraradım ve Doksimis adlı bir ilaç buldum vede aldım. Bu ilaç kuşumda dozunu ayarlı kullandığım vakit bir skıntı yaratır mı ? Problem yaşarmıyım bunu sormak istemiştim yada bu ilaç yerine neler yapmam lazım bunları sormaktı amacım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Kuşum için çok endişeleniyorum.

Ekli dosyalar

• doksimis-100ml.jpg
    doksimis-100ml.jpg
    25.2 KB · Görüntüleme: 5
Merhabalar, rica etsem tünekte yandan kuyruğu gözükecek şekilde video atar mısınız?
Solunum problemi, üşütme, kilo kaynaklı, hava kesesi paraziti sebebiyle bu tarz problemler görülebiliyor. Hava akımına maruz kaldı mı ve kilosu ne durumda? Öncelikle onları eleyelim

Attığım videolarda yaptığı bir huy var ayrıca yiyor diğer tüneğe atlayıp geziniyor sonra geri yeme gedip yiyor.
Merhabalar, rica etsem tünekte yandan kuyruğu gözükecek şekilde video atar mısınız?
Solunum problemi, üşütme, kilo kaynaklı, hava kesesi paraziti sebebiyle bu tarz problemler görülebiliyor. Hava akımına maruz kaldı mı ve kilosu ne durumda? Öncelikle onları eleyelim

zayıf bir kuşa sahibim hiçbir şekilde kilo aldıramadım. Hava akımına maruz kalmadı

Evet zayıf maalesef. O ağız hareketini ne zamandır yapıyor, öncesinde hiç fark ettiniz mi?
Bariz bir kuyruk sekmesi yok ama bir tık fark ettim.
Ağzı ile nefes alıp verme hareketini diyor iseniz 5-6 aydan uzun zamandır yapıyor. Onun harici isede yine uzun zamandır aynı şekilde

Açıkçası bu videolara bakarak kuşunuz astım ya da solunum problemi var diyemem. Çünkü videoda sesi yok, kuyruk sekmesi var evet ama bir tık, yani öyle ilaçlık seviyede değil gibi. Kilosu kilolu değil. Üşütmemiş...
İlacı soruyorsanız da, ilaç doğru.
Ben sizin yerinizde olsam birkaç doğal yöntemle kuşu rahatlatırdım. Röhnfried atemfrei var, solunum için kullanılan bir takviye ona bakabilirsiniz. Kekik spreyi ve okaliptus yaprağı da nefes açar. Forum arama moturuna yazarak kekik spreyi tarifine bakınız.
Yine birtakım sesler hava kesesi paraziti sebebiyle çıkabiliyor, videoda öyle bir ses duysaydım mutlaka o ihtimali elemek adına ense damlası önerecektim. Ancak dediğim gibi duymadım, fakat gece duyduğunuz sesi çekerseniz tekrar yorum yapabilirim.
Bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse ilaç kullanımına başvurabilirsiniz. Kekik spreyinin yanında kekik çayıda yapabilirsiniz o da iyi gelir. Hem de gözlemlemiş olursunuz. Yine arama moturuna yazarsanız tariflerini konuda yazmıştım.

Açıkçası bu videolara bakarak kuşunuz astım ya da solunum problemi var diyemem. Çünkü videoda sesi yok, kuyruk sekmesi var evet ama bir tık, yani öyle ilaçlık seviyede değil gibi. Kilosu kilolu değil. Üşütmemiş...
İlacı soruyorsanız da, ilaç doğru.
Ben sizin yerinizde olsam birkaç doğal yöntemle kuşu rahatlatırdım. Röhnfried atemfrei var, solunum için kullanılan bir takviye ona bakabilirsiniz. Kekik spreyi ve okaliptus yaprağı da nefes açar. Forum arama moturuna yazarak kekik spreyi tarifine bakınız.
Yine birtakım sesler hava kesesi paraziti sebebiyle çıkabiliyor, videoda öyle bir ses duysaydım mutlaka o ihtimali elemek adına ense damlası önerecektim. Ancak dediğim gibi duymadım, fakat gece duyduğunuz sesi çekerseniz tekrar yorum yapabilirim.
Bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse ilaç kullanımına başvurabilirsiniz. Kekik spreyinin yanında kekik çayıda yapabilirsiniz o da iyi gelir. Hem de gözlemlemiş olursunuz. Yine arama moturuna yazarsanız tariflerini konuda yazmıştım.
.
https://hizliresim.com/ka9lwgg
https://hizliresim.com/a7dfhlo
Videosunu çekebildim tüylerini temizlerken çıkardığı sesi. Ayrıca bu sesi ara sıra sebep yokken de yapabiliyor. Video harici birde dışkı fotoğrafını aldım. Dediklerinizi uygulayacağım takviye edici ilacı aldıktan sonra.

Bence dış parazit ense damlasına öncelik vermelisiniz..
merhabalar tekrardan rahatsız ediyorum ama kuşuma ense damlası önere bilirnisiniz araştırdım ama bulamadım vr ayrıca kuşum ishal şuanda anlamadığım sebepten ötürü multivitamin kullanmadım 2 gündür son kullanım tarihi dolduğu için ishal için ne yapılabilir ?

merhabalar tekrardan rahatsız ediyorum ama kuşuma ense damlası önere bilirnisiniz araştırdım ama bulamadım vr ayrıca kuşum ishal şuanda anlamadığım sebepten ötürü multivitamin kullanmadım 2 gündür son kullanım tarihi dolduğu için ishal için ne yapılabilir ?
İshali varsa entrobac probiyotik, haşlanmış patates, dal darı, aspur iyi gelir. Sürekki su gibi yapıyorsa eğer elektrolit takviyesi de iyi gelir.
Ense damlası olarak da vilmectin alabilirsiniz

İshali varsa entrobac probiyotik, haşlanmış patates, dal darı, aspur iyi gelir. Sürekki su gibi yapıyorsa eğer elektrolit takviyesi de iyi gelir.
Ense damlası olarak da vilmectin alabilirsiniz
tamamdır teşekkür ederim tavsiyeniz için

Hocam merhaba kolay gelsin 1 tane muhabbet kuşu besliyorum evde nefes alırken hırıltılı ses çıkarıyor yaptığım araştırmalara göre üst solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum ve önerilen ilaç doksisiklin etken maddeli lavadosk yada doksimis bu ilacı nereden bulabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen

Hocam merhaba kolay gelsin 1 tane muhabbet kuşu besliyorum evde nefes alırken hırıltılı ses çıkarıyor yaptığım araştırmalara göre üst solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum ve önerilen ilaç doksisiklin etken maddeli lavadosk yada doksimis bu ilacı nereden bulabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen
Merhabalar, yeni konu açıp kuşun videosunu atar mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri