Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ölecek mi

evet dişi daha 1 yaşına girmedi bile
İnternetten araştırın kuştan anlayam veterinerler var, benim gittiğim veteriner çok ilgili bu ikinci gidişimizdi henğz iyileşmedi ama inşallah düzelecek. Sizde lütfen insternettem araştırın bir şekilde uzakta olsa götürün kuştan anlayan veterinere :( biz şu an başka bir ilaç kullanımına geçeceğiz inşallah işe yarar, sizikide parazitten olabilir, kusma hareketi yapıyor mu

İnternetten araştırın kuştan anlayam veterinerler var, benim gittiğim veteriner çok ilgili bu ikinci gidişimizdi henğz iyileşmedi ama inşallah düzelecek. Sizde lütfen insternettem araştırın bir şekilde uzakta olsa götürün kuştan anlayan veterinere :( biz şu an başka bir ilaç kullanımına geçeceğiz inşallah işe yarar, sizikide parazitten olabilir, kusma hareketi yapıyor mu
yok kusma hareketi yok, şu an yem yemiyor ne yapabilirim şırınga alıp mamayla mı besleyeyin

@aysesenasen kuşun dışkılarının resmini eklermisin. Kuşun mutlaka beslenmesi lazım öncelikle. Evdeki malzemeler ile sıvı mama yapıp çay kaşığı ile kuşun ağzına damlatın azar azar yedirmeye çalışın.
  • Bir tane haşlanmış yumurta sarısı,
  • Bir çay kaşığı buğday unu,
  • Bir çay kaşığı mısır unu,
  • Biraz sıcak suyla muhallebi kıvamına getirip kuşu beslemeye çalışın...
Kuşunuzun durumu ağır görünüyor herşeye hazırlıklı olun. Dışkı resmini ekleyin mutlaka ilaç önerelim. Yoksa kurtulması zor görünüyor..

@19subat sizde dışkı resmi ekleyin. Ve kullandığınız ilaçların ismini yazın yorumluyalım..

@Recai SULAMİS müsait olursa oda ilgilenir...

@aysesenasen kuşun dışkılarının resmini eklermisin. Kuşun mutlaka beslenmesi lazım öncelikle. Evdeki malzemeler ile sıvı mama yapıp çay kaşığı ile kuşun ağzına damlatın azar azar yedirmeye çalışın.
Kuşunuzun durumu ağır görünüyor herşeye hazırlıklı olun. Dışkı resmini ekleyin mutlaka ilaç önerelim. Yoksa kurtulması zor görünüyor..

@19subat sizde dışkı resmi ekleyin. Ve kullandığınız ilaçların ismini yazın yorumluyalım..

mama yaptım şırınganın iğnesini çıkarıp ağzına verdik biraz arada veriyoruz ama çok zorluyor, hali de kötü şimdi zaten dışkı da sıpsıvı

Ekli dosyalar

• IMG-20210731-WA0015.jpeg
    IMG-20210731-WA0015.jpeg
    764.5 KB · Görüntüleme: 21
mama yaptım şırınganın iğnesini çıkarıp ağzına verdik biraz arada veriyoruz ama çok zorluyor, hali de kötü şimdi zaten dışkı da sıpsıvı

Daha net dışkı resimleri eklermisin. Bu resimden birşey anlaşılmıyor. Mümkünse 2-3 dışkı yapsın sonra yakından ve net resimlerini çekip ekle.

Ben müsait olmayabilirim. Almanız gereken bir kaç ilaç var onları temin etmeye çalışın @Recai SULAMİS içinden uygun ilacı söyler size..

Koksidiyoz için aşağıdakilerden en az bir tanesi;
2.jpg

Bakteriyel enfeksiyonlar için bir adet enrofloksasin içeren ilaç;
3.jpg

Mantar hastalıkları içinde bir adet mantar ilacı;
5.jpg

Daha net dışkı resimleri eklermisin. Bu resimden birşey anlaşılmıyor. Mümkünse 2-3 dışkı yapsın sonra yakından ve net resimlerini çekip ekle.

Ben müsait olmayabilirim. Almanız gereken bir kaç ilaç var onları temin etmeye çalışın @Recai SULAMİS içinden uygun ilacı söyler size..

Koksidiyoz için aşağıdakilerden en az bir tanesi;
Ekli dosyayı görüntüle 58547

Ekli dosyayı görüntüle 58548

Mantar hastalıkları içinde bir adet mantar ilacı;
Ekli dosyayı görüntüle 58549
çok nadir dışkılıyor en sonki dışkısı su gibi şu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_20210731_195017.jpg
    IMG_20210731_195017.jpg
    858.3 KB · Görüntüleme: 14
çok nadir dışkılıyor en sonki dışkısı su gibi şu şekilde

3.jpg

Enrofloksasin etken maddeli bir ilaç alıp kullanıcaksınız. Çevrenizdeki veterinerleri arayıp enrofloksasin etken maddeli ilaç varmı diye sorun. Yok derlerse muadil başka bir antibiyotik varmı diye sorun. 7/24 açık veterinerler var mutlaka bugün ilacı temin edip başlayın. Kuşun durumu ağır bugün ilaca başlarsanız bir şansı olur..

3.jpg

Enrofloksasin etken maddeli bir ilaç alıp kullanıcaksınız. Çevrenizdeki veterinerleri arayıp enrofloksasin etken maddeli ilaç varmı diye sorun. Yok derlerse muadil başka bir antibiyotik varmı diye sorun. 7/24 açık veterinerler var mutlaka bugün ilacı temin edip başlayın. Kuşun durumu ağır bugün ilaca başlarsanız bir şansı olur..
tamam çok teşekkür ederim

dün antibiyotik verdik iyi gibi oldu biraz normal yem yedi bugün yine yem yemiyor kendi yaptığımız mamadan zorla şırıngayla ağzına sıkmaya çalışıyoruz ama girmiyo bile kursağına galiba bomboş incelmiş göğsü napıcaz :(

Dışkısı dağınık değil aslında beyazı yeşili nizami gibi geliyor bana önceki rahatsızlığında beyaz sıvı gibiydi. İlaçların adını bilmiyorum veteriner şırıngaya çekip veriyor, sarı olan bemiks vitamini, kırmızı olanı suya 5 damla şeklinde uyguluyorduk fakat ikinci günde etki etmeyince, beyaz renkli şırıngadaki beyaz tozu mercimek tanesi kadar uygulamaya başladık. Sesi cılız çıkmaya devam ediyor ama sanki daha iyi gibi ama asla eskisi gibi değil hareketli değil hala

Ekli dosyalar

• F733F142-4740-4E0E-BEFB-954F433948FC.jpeg
    F733F142-4740-4E0E-BEFB-954F433948FC.jpeg
    731.9 KB · Görüntüleme: 8
  • BFD5E1BB-BBB9-4087-B9AC-AAEFDA134ADE.jpeg
    BFD5E1BB-BBB9-4087-B9AC-AAEFDA134ADE.jpeg
    751.4 KB · Görüntüleme: 9
Geri