Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ölüyormu

melihçayir

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşumda yaklaşık 3-4 haftadır göğsünde büyük bir şişlik var veterinere götürdüğümüzde şırınga ile şişliği çekti hayvan yaklaşık 1hafta falan sağlıklı olsada şu 2 haftadır durumu dahada beter oldu bugün dışarıdaydık eve geldiğimizde hayvan yerde ölü gibi yatıyordu elimize almaya çalıştık ne kanadını nede ayakların oynatabiliyordu bizde veterinere gittik ama hiçbiri açık değildi bende son çare bu foruma yazmaya karar verdim birkaç görselini koyuyorum lütfen yardım edin biz limonu kaybetmek istemiyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG_20230618_011452.jpg
    IMG_20230618_011452.jpg
    901.2 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20230618_011441.jpg
    IMG_20230618_011441.jpg
    983.3 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20230618_012047.jpg
    IMG_20230618_012047.jpg
    299.8 KB · Görüntüleme: 38
Dişi muhabbet kuşumda yaklaşık 3-4 haftadır göğsünde büyük bir şişlik var veterinere götürdüğümüzde şırınga ile şişliği çekti hayvan yaklaşık 1hafta falan sağlıklı olsada şu 2 haftadır durumu dahada beter oldu bugün dışarıdaydık eve geldiğimizde hayvan yerde ölü gibi yatıyordu elimize almaya çalıştık ne kanadını nede ayakların oynatabiliyordu bizde veterinere gittik ama hiçbiri açık değildi bende son çare bu foruma yazmaya karar verdim birkaç görselini koyuyorum lütfen yardım edin biz limonu kaybetmek istemiyoruz.
Maalesef kuşunuz vefat etmiş. Yapacağınız bir şey yok. Çok üzüldüm, Allah rahmet eylesin. 😔

Çok geçmiş olsun hocam, napabileceğinizi bilmiyorum ama yemini suyunu tazeleyin varsa yeşillik, dal darı falan da koyun biraz yedirtmeye çalışın bence
Sabah da veterinere götürmeye çalışırsınız

Çok geçmiş olsun hocam, napabileceğinizi bilmiyorum ama yemini suyunu tazeleyin varsa yeşillik, dal darı falan da koyun biraz yedirtmeye çalışın bence
Ölmüş gibi duruyor ama. Öldükten sonra bir şey yapamazlar ki 😔 Hayvan hareketsiz durduğuna göre ölmüştür.

Desteğiniz için teşekkür ederim ancak hiçbirşey yemiyor sadece arada bir kanat çırpıyor okadar bende sabahı görmesini umuyorum iyi akşamlar

Hocam ben bakarak anlayamadım konuyu açan arkadaşımızın yazdığına göre cevap vermeye çalıştım 🥲
Doğru yazmışsınız, şimdi arkadaş hareket edebiliyor diye cevap verince biraz rahatladım. 😐🥺 öldü diye düşünmüştüm.
Desteğiniz için teşekkür ederim ancak hiçbirşey yemiyor sadece arada bir kanat çırpıyor okadar bende sabahı görmesini umuyorum iyi akşamlar
İlk iş yarın veterinere götürün. @adanalı01 arkadaşın da söylediği gibi biraz yeşillik dal darı yedirmeye çalışın.

Yakınlarda nöbetçi veteriner yok mu acaba? Oraya götürebilirseniz çok iyi olur çünkü durumu çok çok acil.

Şuan hâla uyuyor ses falan duyunca gözünü açıyor ama gözleride yaşarmış başında bekliyoruz şimdi
Yazık ya kıyamam. Hocam pek bilgili değilim ama hayvanı çok yormayın başında beklemeyin. Dediğim gibi açtır belki yem, yumurta, marul falan bir şeylerle iştahını açıp yedirtmeye çalışın. Biraz yerse sonra bırakın uyusun. Cereyanda kalmış olabilir mi siz evde değilken ?

Ailem götürmüş ancak hiçkimse bakmamış bide çok sıra varmış.şimdi yanımda acı çekmesi beni çok üzüyor
Hay Allah 😔 Beklemekten başka seçeneğiniz görünmüyor. Sabaha çıkarsa söylediğim gibi hemen veterinere gösterin. Nerede ikamet ediyorsunuz? Kuşlardan anlayan, bakabilen bir veteriner önerebilirim. Durumu iyi görünmüyor. Götürdüğünüzde Bakmayan veteriner sanırım kuştan anlamadığı için bakmamıştır.

Yazık ya kıyamam. Hocam pek bilgili değilim ama hayvanı çok yormayın başında beklemeyin. Dediğim gibi açtır belki yem, yumurta, marul falan bir şeylerle iştahını açıp yedirtmeye çalışın. Biraz yerse sonra bırakın uyusun. Cereyanda kalmış olabilir mi siz evde değilken ?
Odanın Camları kapalı idi odanın sıcaklığı 27 derece falandı odayı bilerek sıcak tutuyoruz şuan üşümesin diye ama yinede tüylerini kabartıyor şimdi marul vereceğim çok seviyordu marulu

Hay Allah 😔 Beklemekten başka seçeneğiniz görünmüyor. Sabaha çıkarsa söylediğim gibi hemen veterinere gösterin. Nerede ikamet ediyorsunuz? Kuşlardan anlayan, bakabilen bir veteriner önerebilirim. Durumu iyi görünmüyor. Götürdüğünüzde Bakmayan veteriner sanırım kuştan anlamadığı için bakmamıştır.
Mersin'de yaşıyorum desteğiniz için çok teşekkür ederim

Odanın Camları kapalı idi odanın sıcaklığı 27 derece falandı odayı bilerek sıcak tutuyoruz şuan üşümesin diye ama yinede tüylerini kabartıyor şimdi marul vereceğim çok seviyordu marulu
Bazen camları açık koysam akıntıdan etkilenir mi acaba diyorum kapalı koysam sıcaklar mı diyorum. Yerlerini ayarlamak zor maalesef. Ben evdeyken bile nereye koyacağımı şaşırıyorum bazen.

Burası 24 saat açık ve kuşlardan anlayan bir yer. Buraya götürdünüz mü?

Bu da 24 saat açık ve güvenilir, puanı yüksek bir yer. Mesela burada muhabbet kuşunu götüren birinin yorumunu okudum. Çok memnun kalmış, iyileşmiş.

Arkadaşlar hepinizin desteği için teşekkür ederim limon vefat etti mutfağa marul almaya gittim geri geldiğimde gözü açıktı bende uyandı diye sevinmiştim marulu ağzına götürdüm hiçbirtepki vermedi marulu dahada yaklaştırınca donduğunu farkettim elime aldım limon dedim hiçbirşey demedi diyemedi gözünü bile kırpacak hali yoktu ellerim titriyor yutkunup duruyorum sanki heykel gibi olmuş buz kesmişti içeri koştum limon gitti dedim herkes içerde ağlıyor şimdi ben ise bunu yazıyorum size çok zahmet verdim desteğiniz için teşekkür ederim yineden iyi akşamlar

Geri