Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tık tık ses çıkarıyor ve kuyruğunu sallıyor.

maviboncuk

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce erkek muhabbet kuşumun yanına bir tanidigimizdan kuş getirdik. Geldiği günden beri nefes alırken tık tık diye ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı sallıyor. Sık hapsiriyor ve kaşınıyor. Çok iyi bakilmamis malesef kendimize alıştırmaya çalışıyoruz ama henüz meyve sebze versem de yemiyor. Diskisi biraz koyu renk ama ishali yok ve yem de yiyor. Fakat uçarken de nefes nefese kalıyor biraz. Bir de gagası kötü halde sanırım, mantarı da olabilir mi? Ne tedavi uygulamalıyız?

Not: Kafesleri ayırdım ve sularına limon sıktım.

Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce erkek muhabbet kuşumun yanına bir tanidigimizdan kuş getirdik. Geldiği günden beri nefes alırken tık tık diye ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı sallıyor. Sık hapsiriyor ve kaşınıyor. Çok iyi bakilmamis malesef kendimize alıştırmaya çalışıyoruz ama henüz meyve sebze versem de yemiyor. Diskisi biraz koyu renk ama ishali yok ve yem de yiyor. Fakat uçarken de nefes nefese kalıyor biraz. Bir de gagası kötü halde sanırım, mantarı da olabilir mi? Ne tedavi uygulamalıyız?

Not: Kafesleri ayırdım ve sularına limon sıktım.
bir gagayı atra mısnız ve tıktık sesi videoya alır mısınız

bir gagayı atra mısnız ve tıktık sesi videoya alır mısınız
Videoyu yukleyemedim bu linkten bakabilirsiniz:
IMG_20210117_165517.jpg

Arkadaşlar fikri olan yok mu? Veterinerler de bir şey anlamıyor tekrardan bir kuşu kaybetmek istemiyorum. Yardımcı olursanız hemen tedaviye baslicam

Gagası için gaga taşı ve kalamar kemiği faydalı olabilir. Benim kuşumun gagasına tahta kemirmekte çok fayda ediyor. Gagasında sık sık kırılmalar ve soyulmalar oluyor.

solunum yolu enfeksiyonu gibi.hiprodoksi ,levodoks,yada monodok (kapsül) ilaçlarından birini alın.genede dışkıları atar mısnız

solunum yolu enfeksiyonu gibi.hiprodoksi ,levodoks,yada monodok (kapsül) ilaçlarından birini alın.genede dışkıları atar mısnız
FB_IMG_1610993125430.jpg

Buyrun. Enfeksiyonel bir durum mu yoksa astım mi emin olamadik. Bir de erkek kusumda bir belirti yok ama ilacı ikisine de mi vermeliyim?

Geri