Karadeniz Pet

muhabbet Kuşum uçamıyor - kanadı titriyor

• Konbuyu başlatan atomm999
  • Başlangıç tarihi
A

atomm999

Guest
arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.. evimde 2 senedir beslediğim kuşum yaklaşık 1 ay'dır uçamıyor.. ilk önce uçmamasından dolayı kanatları hamlamıştır ondan uçamıyordur diye düşünüyordum, birkaç kere vitamin takviyesi yaptım fakat yine uçmak istediği yerlere uçamıyor ve cesareti kırılıyo. uçamadığında hemen kafesine girmek ister , morali bozulur ve kimseyle konuşmaz.. fakat son bir kaç gün içerisinde biraz daha uzağa uçabiliyor fakat yeterli değil... bu arada sağ kanadı 1 aydır titriyor .. ilk başlarda öbüründen biraz aşağıda duruyordu şimdi öyle değil fakat titremesi hala geçmedi ? ilk uçamadığı gün de titriyordu..

lütfen yorumlarınızı esirgemeyin , ne yapabilirim yardımcı olun.. ayrıca ilaç olarak avisol kullanıyorum :( :(

kuşunuz tüy dökme döneminde ise bazı uçmasına yarayan tüyleri dökülmüş olabilir. yerine yenileri çıkıyordur. 1 ay önce uçamamasının sebebi dökülmesidir. şimdi biraz daha iyi uçmasının sebebi de yenilerinin çıkıyor olmasıdır. tüyler uzayınca daha iyi uçacaktır. ben bu şekilde düşünüyorrum :)

bi ara bayağı tüy dökmüştü uçamamasının sebebine dair güzel kanıt fakat kanadının titremesi şuana kadar geçmedi ? sizlerce nasıl bir çözüm yolu uygulayabilirim ?

Geri