Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yem Seçiyor

FUAT77

Meraklı Üye
Öncelikle selamlar..
Muhabbet kuşuma Versele Laga yemi veriyordum. Bu dönemler bulunamadığından dolayı önce
Wunder Vogel yem aldım ve yemliğine koydum. 2-3 gün sonrasında farkettim ki bizimki yem yemiyor. Halsizleşmiş ama hiç yem yememişti. Yulaf tek başına verdim ve yulafa saldırdı resmen ve baya bir yedi....
Daha sonra o yemi beğenmedi diye Gold Wings yem aldım onu yemliğe boşalttım. Gözlemledim baktım ona da hiç yaklaşmıyor. 4 tane yemlik var aç kalmasın diye bir tanesine yulaf koydum ve yulafı bitirdi. diğer yemlere dokunmadı. Bu sefer yulafın içine aldığım yemi bir tutam ekledim. baktım yulafa dokunmadı 2 gün boyunca.
Yemi döküp sade yulaf koydum yemeye başladı. Ne yapacağımı bilemedim. Tavsiyeniz nedir Versele laga yemi nasıl bulabilirim, resmen yemi seçiyor. böyle kuş görmedim hayatımda

Bildiğim kadarıyla yakın zamanda bulabilme şansınız yok. Bazı petshoplarda son kullanma tarihi geçmiş büyük çuvallar vardı ama tavsiye etmem. Ben Vitakraft Premium Menüye geçtim, sıkıntı olmadı, isterseniz bi de bunu deneyin.

Vitakraft Premium yemini de akşam eve giderken alayım... Enteresan yanı sadece bir çimdik yulafın içine karıştırıyorum diğer yeme alışsın diye o yulafı bile yemiyor. Sade Yulaf bitiyor diğer yeme dokumuyor bile.... Kokusu mu var acaba bir şey var ama çözemedim

Bu arada araştırmalarım sonucu Versele Laga yem gümrükteymiş izin alınmaya çalışılıyormuş. Yakın dönemde raflarda yerini alıcakmış. Bir bayiden aldığım bilgiler doğrudur umarım..

Kuş burjuva :) illede pasta diyor, ı ıh ekmek yimem :D :D

O bilgiyi bir yıldır veriyorlar ama gümrüğe gelen geri dönüyor. İnşallah doğrudur ama pek sanmıyorum çünkü siyasi krizler bunu bile etkiliyor. Muhtemelen kokusundan dolayı yemiyordur.

Birkaç kişiden duydum bunu. Bu da demek oluyorki demekki Versele Laga marka yeme birşey karıştırıyorlar kuşlar başka yem yemiyor. Ben şimdiyekadar envayi çeşit yem verdim (yeri geldi a101 den aldım yeri geldi petshopta ne varsa o anda ondan) hepsini yiyor benimkiler yok demiyorlar. Şimdi ise bir üreticiden temin ettiğim kendi tarifi olan ama ölçülerini bir türlü söyletemediğim içerisinde yok yok olan yemi veriyorum. Versele Laga kafamda soru işareti oluşmasına neden oldu. Kuruntumu yapıyorum acaba?

bir forumda az az diğer yem ile karıştırılarak başka yeme alıştırılır diyor. Önce %30 ile başlanıyor felan deniliyor. Ben yulafın içine %1 yeni yemde ekledim. Kokusundan heralde yeme yaklaşmadı bile...

Olma ihtimali var. 1 senedir neden bu ürün gümrükten geçemiyor acaba ? tünekte durucak hali kalmamıştı ama yinede yeme dokunmamıştı ilk farkettiğimizde....

Bir üretici tavsiyesi akdar ile aspur u karıştır yer kesinlikle diyor son çare onu da deniycem Vitakraft dan sonra

Ben son bir yılı biliyorum, daha önce ne kadar zamandır giriş yapamadığını bilmiyorum. Muhtemelen öncesi de vardır, çünkü petshopların elinde kalan malların son kullanma tarihleri 2017'nin başı. Yani sanırım en az 2 yıldır ülkeye giriş yaptırmıyorlar.

ben en son 2 paket (2 Kg) bakırköyde bir petshopta bulmuştum Son kullanma tarihi 2017/11 di onlar da 1 hafta önce bitti

Genellikle bu ürünlerin son kullanma tarihi, üretim tarihinden itibaren 2 yıldır. O zaman düşündüğüm gibi yaklaşık 2 yıldır ülkemize gelmiyor

Vitakraft yemi aldim ve 2 yemlige doldurdum. 30 dk sonra asagi indi ve hemi yemeye basladi. 2 yemlikten de bi ondan bi ondan yiyor. diger iki yemlikte de wings gold yem.var onlarin yanina gitmiyir hiç... Sorun çözüldü sanirim. Yeni yemimiz Vitakraft oldu....

Sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Aslında Gold wings de fena değildir. Forumda arkadaşlar Tropifit öneriyor ama ben halen Vitakraft'da ısrarcıyım

Geri