Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yumurtasını kırıyor ?

Onlara vitamin ve mineral desteği verin ama dozu aşmayın çok sık da vermeyin. Eğer veriyorsanız D vitamini ive Demir içerdiğinden emin olun. Zaten veriyorum diyorsanız ve dozu aşıp aşmadığnızdan emin değilseniz vermeyi kesin 1 ay kadar vermeyin. Erkek aşırı kızgınsa ayırın ve günde bir defa eşleşmesi için kafese alın sonra geri çekin.

Ümit etmekten başka çare yok malesef. Varsa başka çiftinizin altına sürün yumurtaları. Sahtelerle uğraşsin dursun artık belki vazgeçer.
Dünkü azmiyle beni şaşırttı doğrusu kuş dün 3sahteyide kafesin içine atmış yuvaliga içinden onları nasıl çıkardı o yuvalik azından nasıl attı bilmiyorum ama bu kuş ıslah omaz gibi yine cevaplar için sağol

Onlara vitamin ve mineral desteği verin ama dozu aşmayın çok sık da vermeyin. Eğer veriyorsanız D vitamini ive Demir içerdiğinden emin olun. Zaten veriyorum diyorsanız ve dozu aşıp aşmadığnızdan emin değilseniz vermeyi kesin 1 ay kadar vermeyin. Erkek aşırı kızgınsa ayırın ve günde bir defa eşleşmesi için kafese alın sonra geri çekin.
Vitamin veriyorum fazla olmasın diye haftada bir kez veriyorum suluktan herşeyi var kafeste kum kalamar kemiği arada yeşillik veriyorum dişi dışarıda olduğu için erkek rahat bırakmıyor dişiyi ama yuvaliga girdiğini hiç görmedim daha

Son düzenleme:
Muhtemelen yarın bir yumurta daha yapacaktır. Siz yarın saat 8 gibi bütün yumurtaları altına sürün ve 21 gün boyunca folluğun kapağını bile açmayın. Kuşları kendi haline bırakın. Belki de siz rahatsız ediyorsunuz diye kırıyordur. Sonuç olumsuz olursa yazın.

Sahteler altında zaten ama kuş yumurtaya yatmıyor yuvalikta olduğu zaman zaten rahatsız etmiyorum yem veriyorum biraz bakıyorum çıkıyorum yanlarından

Yarın sahteleri alıp orjinalleri koyun. kıracaksa da kıracak artık yapacak bir şey yok.

Onları zaten kiricak en azından kırma konusunda baya kayretli sahteleri dün sabah yuvalikta kümesinin içine atmış nasil attı yuvaliga ağzından nasıl çıkardı bilmiyorum ama yine taktir ettim inatçı biraz yarın sabah kendi yumurtalarını birakicam altına dediğiniz gibi birde öyle deniycem teşekkürler

Onları zaten kiricak en azından kırma konusunda baya kayretli sahteleri dün sabah yuvalikta kümesinin içine atmış nasil attı yuvaliga ağzından nasıl çıkardı bilmiyorum ama yine taktir ettim inatçı biraz yarın sabah kendi yumurtalarını birakicam altına dediğiniz gibi birde öyle deniycem teşekkürler
Kokunuz sindiyse onlari da kiracaktir

İki ihtimal dusunuyorum ya cok hemen rahatsiz olan bir disi yada aliskanlik haline getirmis ve buyuzden elden cikarmislar