Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda denge kaybı ve kafa sallama var

Figen14

Yeni Üye
15 gün önce halsiz iştahsız diye veterinere götürdüm. Hava keselerinin şiş olduğunu ve üşütmüş olduğunu söyledi. Antibiyotik ve vitamin verdi. Geçmezse getirin dedi. 7. Gün götürdük tekrar antibiyotik ve vitamin verdi, bu süreçte kuşumda herhangi bi düzelme olmadı. Tekrar farklı bir veterinere götürdüm. Antibiyotik verdi ama kuştan anlamadığını söyleyip kuş bilgisi olan bir veteriner araştırmamı söyledi. Bunun üzerinde bir veteriner buldum ve ona götürdüm aynı gün içinde. Ayrıca o gün sıvı mama beslemesi yapıyordum burnundan ve ağzından kan geldi. Branşı kuş olan götürdüğümüz veteriner antibiyotik, bağışıklık güçlendirici, mide koruyucu verdi ve solunum sıkıntısı olduğu için nexus cihazla beraber izotonik ve ventolin kullanarak günde 4 kez hava vermemizi söyledi. Kafesi jelatinleyip içinde 25 dakika dediği şekilde bekletip hava da verdik. Bugün 3. Gün solunumu düzeldi ama kafası sürekli sağ tarafa eğik, dengesini sağlayamıyor. Görmediğini bile düşünüyorum yerinden bilinçsiz hareket ediyor. Ayakları üzerinde duruyo fakat sağ ayağında güç kaybı var gibi o tarafa doğru devriliyor hareket ederken. Kafasını sürekli sağa eğmekle beraber dururken kafasını hafif hafif sağ sol sallıyor. Bu arada halsiz ve yem yiyemediği için şırıngayla ben besliyorum düzenli aralıklarla. Videosunu da yüklüyorum, çok çaresiz hissediyorum bu konuda bilgisi olup bana yardımcı olabilecekler yazabilir mi gerçekten çok çaresizim

Merhaba,

Kuşta salmonella var ve işin kötü tarafı hastalık sinir sistemine ulaşmış durumda, bundan dolayı denge kaybı da başlamış..
Veterinerden baytril %2,5 ya da eczaneden cipro 500 mg alın. Hangisini alırsanız yazın, ona göre kullanımını yazarım.

Birde internetten med tollyamin forte ya da bt amin forte alın, sinir sistemi için b vitamini de kullanmamız gerekiyor..

Geri