Karadeniz Pet

muhabbet kuşumla ilgili bir kaç soru

• Konbuyu başlatan merhaba118
  • Başlangıç tarihi
M

merhaba118

Guest
sa beyler benim muhabbet kuşumla ilgili bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim:

1. muhabbet kuşum çok fazla ısırıyor sadece beni değil herşeyi ısırıyor kemiriyor
2. gagası kaç yılda bir kesilmeli kuşu daha yeni aldım ama gagası bana uzun geldi acaba bi petshop da filan keserlermi gagasını
3. çok fazla yemek yiyor nerdeyse 1 kutu yemi 1 günde bitiriyor
4. dediğim gibi benide ısırıyor özelliklede parmaklarımı acaba ısırdığı yerlere acı biber yada ekşi limon filan sürsem o kötü tadı alınca ısırmaktan vazgeçermi

1 Kuşunuz dişiyse ısırması çok normal.
2 Tahta tünek ve gaga taşını kafesinde bulundurursanız gaga kesme derdiniz olmaz. En iyisi kestirmek için veterinere götürmeli.
3 Fazla yiyormuş. Yemi azaltın. Yeşillik verebilirsiniz. Bol uçuş yapsın. Kilo almasın.
4 Kötü sonuçlar doğurabilir. Bence yapmayın.

1 Kuşunuz dişiyse ısırması çok normal.
2 Tahta tünek ve gaga taşını kafesinde bulundurursanız gaga kesme derdiniz olmaz. En iyisi kestirmek için veterinere götürmeli.
3 Fazla yiyormuş. Yemi azaltın. Yeşillik verebilirsiniz. Bol uçuş yapsın. Kilo almasın.
4 Kötü sonuçlar doğurabilir. Bence yapmayın.

cevaplar için teşekkürler ama kuşum erkek ve kafesinde zaten gaga taşı var ama kullanmıyor daha çok beni gaga taşı olarak kullanıyor :D

Geri