Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun alışması için bunların dışında neler yapabilirim ?

mekkuin

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar cennet papağanım vardı kapı aralığından balkondan kaçtı gitti.Yerine muhabbet kuşu aldık.Şu an yavru petshoptaki en küçük kuştu diyebilirim.Alalı 2 gün oldu ilk hafta dışarı çıkarmayacam kendime ve aileme alıştıracam.Elimi arada bir kafese sokuyorum elime alıştırmaya çalışıyorum.Bunun dışında neler yapabilirim ? Birde cennet papağanım acıktığında kafesine kendisi girerdi bu da girer mi yoksa odaya bıraktığımda yakalamak zorunda mı kalacağım.

Size alışması için avucunuva biraz yem koyup verebilirsiniz elinizde yem yesin kuşunuz size alıştıktan sonra kafesine girip kendi yiyebilir bizim kuşumuz bize 2 haftata tam alıştı her kuşun süreci farklıdır

Rlinize tam aluştıktan sonra duşarı çıkartın yoksa kafesine girmek için yakalamak zorunda kalabilirsiniz içeri sokmak için kuşu parmağınıza alıp yavaşça kuşu kafese götürün

size bi kaç tavsiye:(çok eksiğiniz var)

size bi kaç tavsiye:(çok eksiğiniz var)
Doğrudur hocam işin yabancısıyım :( Bakacağım teşekkürler.

Sakın kesmeyin kuyruğunu uzunluğu iyi keserseniz strese girebilir

Sadece 1 tünek varsa 1 veya 2 tane daha alın ben tahta yünek öneriyorum gaga taşıda almayı unutmayın (yoksa)

Vende daha küçüğüm büyük olsaydım kuşuma daha fazla şey alırdım ama babam gerek yok diyor 😁

Yazıyı henüz okumadım ama cennet papağımız vardı onun gagası çok sivriydi çok ısırıyordu petshop onun için vermişti kaldıralım yani.
alçıdan yapıldığı için zararlı onun yerine mineral blok ve kalamar kemiği almanız gerekir

Geri