Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ayağı İncindi, Bakar mısınız?

Nyramus

Yeni Üye
Herkese merhabalar, 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. 2 hafta önce kafesin içerisinde oynuyordu, sonrasında bir baktım sol ayağının üzerine basmaktan çekinmeye başladı. sol ayağında ufak bir yara var aynı zamanda ama kanama olmadı. Şu an kabuk tutmuş orası. Ayağına dokunmama izin veriyor ve bağırmıyor. Yürürken ayağına basıyor ama kafese tırmanırken ayağını son 2 gündür kapatıp açamıyor, felç mi oldu diye korkuyorum. :( veterinere götürdüm bir şey yok 2-3 haftaya düzelir vitamin ver yeter dedi ama geçmedi. Yardim ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20210201_101950.jpg
    20210201_101950.jpg
    198.2 KB · Görüntüleme: 25
  • 20210201_101802.jpg
    20210201_101802.jpg
    275.3 KB · Görüntüleme: 20
  • 20210201_101849.jpg
    20210201_101849.jpg
    285.6 KB · Görüntüleme: 26
Herkese merhabalar, 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. 2 hafta önce kafesin içerisinde oynuyordu, sonrasında bir baktım sol ayağının üzerine basmaktan çekinmeye başladı. sol ayağında ufak bir yara var aynı zamanda ama kanama olmadı. Şu an kabuk tutmuş orası. Ayağına dokunmama izin veriyor ve bağırmıyor. Yürürken ayağına basıyor ama kafese tırmanırken ayağını son 2 gündür kapatıp açamıyor, felç mi oldu diye korkuyorum. :( veterinere götürdüm bir şey yok 2-3 haftaya düzelir vitamin ver yeter dedi ama geçmedi. Yardim ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler
plastik tünek kullanmayın.kafeste mineral blok ve kalamar kemiği var mı?

Huroid krem veya teramiycn sürebilirsin, daha çabuk iyileşir. Kulak çubuğu yardımıyla az miktarda.

Yara merhemi alıp sürmeye devam et. Acıdığından içe çekiyor olması normal bir durum. Kuşu avucuna alıp, o yaralı olan ayağını kendine çektiğinde acır gibi bir tepki veriyor mu?
Hayır, ayrıca ayağına masaj yapmama izin veriyor ama çok yukarıya gidince hiç acıtmadan gagalıyor

Geri