Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayakları ve gagasındaki problem nedir ?

Küçükadam

Paylaşımcı Üye
Herkese iyi günler, kuşumun ayaklarındaki ve gagasındaki problem nedir ? ayaklarındaki sorun diğer kuşlarımın ayaklarınada bulaşmaya başladı

Ekli dosyalar

• IMAG0422.jpg
    IMAG0422.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 63
  • IMAG0424.jpg
    IMAG0424.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 59
  • IMAG0425.jpg
    IMAG0425.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 59
  • IMAG0377.jpg
    IMAG0377.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 65
Mantar oluşmuş. Öncelikle bulundukları ortamın hijyen olması gerek temizliğini yapınız. Mantarlı bölgelere kulak çubuğunu oksijenli suya batırıp sürün. Ardından eczaneler de satılan troysd mantar kremini alıp 4-5 gün kadar sabah akşam mantarlı bölgelere sürün iyileşecektir. Yine de bir eksiğim varsa üstadlar tamamlar. @Selçuk YÜKSEL @Hayvansever03

Ben o kremle aldigim bi kusu kurtardim ne kadar cabuk baslanirsa o kadar iyi gercekten. Eczanede 9 lira. Kafesini ve sulugunu her krem surdugumde temizledim. Tunekler ozellikle iyice temizlenmeli ayaklari ve gagasini suruyor sonucta.Baska ilac gibi bisey yapmama gerek kalmadi cok sukur iyilesti

Kuşları hemen ayırın, önlem için her ikisine de önerilen kremden sürün

Mantar oluşmuş. Öncelikle bulundukları ortamın hijyen olması gerek temizliğini yapınız. Mantarlı bölgelere kulak çubuğunu oksijenli suya batırıp sürün. Ardından eczaneler de satılan troysd mantar kremini alıp 4-5 gün kadar sabah akşam mantarlı bölgelere sürün iyileşecektir. Yine de bir eksiğim varsa üstadlar tamamlar. @Selçuk YÜKSEL @Hayvansever03
Buradaki söylenenlere ek olarak şunu ekleyeceğim. Nizoral şampuan ile kafes ve kafes içindeki tünek, yemlik gibi alet edavatları yıkayın.(kuşu değil kafes ve kafes içindekileri)

Geri