Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ceresindeki sarı renkli madde

.sakız.

Yeni Üye
Kuşumun ceresine sarı renkli bir madde yapışmış, ne olduğunu bilen var mı? Birkaç gündür sürekli burnunu yerlere sürtüyordu.

WhatsApp Image 2021-06-03 at 22.21.36.jpegWhatsApp Image 2021-06-03 at 22.21.36 (1).jpegWhatsApp Image 2021-06-03 at 22.21.36 (2).jpeg

Çok değişik tüy gibi duruyor ama değil ne zamandır böyle ?

Hiç böle bişi görmedim tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşacaklardır. Bunun dışında yem yemesi ve dışkısı normal mi ?

Dışkısı normal ama eskiden saldığımda çok hareketli olurdu. son zamanlarda odada neredeyse hiç vakit geçirmeden kafesine giriyor, uçmayı çok sever ama uçmuyor. Daha fazla uyuyor artık. :/

Az yem yemeye başladı.

Sanırım aynı zamanda tüyde bu süreçte biraz huysuz olabiliyorlar. Siz elinizden geldiğince ilgilenmeye devam edin o fotoğraftaki detay da inş düzelir bakalım arkadaşlar ne önerecekler ?

Sizde başına @ koyarak görmesini istediğiniz üyeleri etiketleyebilirsiniz .

Canım kuşum Sakız'ı birkaç gün önce kaybettik. Hastalığını yenemedi.

Artık kuş evcilleştirmeye hevesim kalmadı ama bir tane muhabbet kuşu aldım. Sakız tamamen evcil bir kuştu, yeni aldığım kuş çok korkak. Muhtemelen eş alırım da yalnız kalmasın hayvancağız. Bir anormallik görürsem doğru veterinere gideceğim, aynı hatayı bir daha yapmak istemiyorum.

Geri