Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun davranışı

Selami999

Yeni Üye
Merhabalar erkek yaklaşık 7 aylık muhabbet kuşumu dün kendi duşunda yıkamaya çalıştık fakat kendisi istemedi gece normaldi. Sabah ise normal uyku pozisyonundaki gibi kabarık ve normalde çok oynak olan kuş şimdi daha hareketsiz, ayrıca kafesten zor çıkarttığımız kuşumuz kendi çıkıp bize geliyor, kabarıklığı asla inmiyor. Şimdi suyuna vitamin koydum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sıkıntı var gibi gözükmüyor kuşlar bazen yıkanmak istemeyebilir normaldir kendinizde gerekmedikçe yıkamaya çalışmayın. Halsizlik surekli uyuma iştahsızlık var ise kabarma ile birlikte hastalık belirtisi olabilir, veterinere danisabilirsiniz. Zaten kafesten çıkıp size geldiğinizi söylemişsiniz hastalık olduğunu sanmıyorum. Kuşunuzla oyunlar oynayın daha fazla size gelecektir.

Sıkıntı var gibi gözükmüyor kuşlar bazen yıkanmak istemeyebilir normaldir kendinizde gerekmedikçe yıkamaya çalışmayın. Halsizlik surekli uyuma iştahsızlık var ise kabarma ile birlikte hastalık belirtisi olabilir, veterinere danisabilirsiniz. Zaten kafesten çıkıp size geldiğinizi söylemişsiniz hastalık olduğunu sanmıyorum. Kuşunuzla oyunlar oynayın daha fazla size gelecektir.
Eklemeyi unuttum genelde yavrular kabarık durur 😊

Geri