Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Garip Hareketleri

• Konbuyu başlatan Üye silindi 29275
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 29275

Guest
Merhabalar, adı Tarçın olan tahmini olarak 4-5 haftalık bir kuşum var eve geleli 1-2 hafta oldu.Dün gece banyo yaptırdık; maşAllah kurulandı eğlencesine devam etti hatta elimize alıştı gibi gibi.Bugün sabah küçük odadan salona getirdim çıkarttım dolaşsın diye odada 1-2 tur attı elime gelmemeye başladı.Sonra yakaladım biraz sakinleştirdim göğüsüme alıp ardından elime geldi onunla merdiven falan yaptık sonra tekrar kaçtı yakalayıp kafese koyup yukarı götürdüm ordada kaçtı :D.Şimdide kafese girmiyor ne yapmalıyım herşeyi denedim kaçıyor.

Abi hiç bir komut öğretemedim.Kapının üstünde duruyor kafesi yaklaştırıcam eğer kaçarsa yapıcak birşey yok geceyi beklicez :D

Abi çoktan yakaladım biraz sakinleştirdim göğüsüme falan alıp hala elimden kaçıyor ne yapmalıyım?

@SabriCan abi birde mama olarak hangi malzemeleri alıp yapayım takviye olsun.Normal yem koydum ama yinede vitamin vs alıcam birde veterinere götürücem.

Kovalayıp, yakalayıp, kafese zorla sokup, girmediği zaman da her şeyi denerseniz, yakında kendinizden tamamen soğutursunuz. Bütün davranışlarınızı, onu ürkütmeyecek şekilde ayarlamalısınız

Ben daldarı ile alıştırmıştım kafese girmeyi bile dal darı öğrendi yoksa saatin üstünden inmiyordu hiç aç susuz takılıyordu. Hatta yemliğinden yulaf alıp ya da ufak bir dal darı filan koparırsa saatin üstüne götürüp orada yiyordu sonradan anladı kafesini.

Geri