Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanadı çıkmıyor

ratlihan46

Yeni Üye
Herkese hayırlı akşamlar diliyorum böyle geniş çaplı bir form olduğunu yeni keşfettim . İsmim Ramazan kahramanmaraşl'ıyım hobi olarak muhabbet kuşu besliyorum .Bir talihsizlik sonucu anne kuşumu kedi kaptı, tek yavrusu vardı besledim şuan 8 aylık ama kanatları ve kuyruk tüyleri çok seyrek B vitamin takviyesini haftada birkez düzenli olarak kullanırım ama ne yaptıysam olmadı sizlerin bilgisinden yardım almak istiyorum

merhaba hosgeldiniz.
ramazan bey sanirim bu yavrucak fransiz tüy hastasi. yani tüyleri gelismiyor kanatlari çıkmıyor ve uçamiyorlar. bazi yerlerde bi igneden bahsediliyor ama bildigim kadariyla tedavisi yok.. ancak kanatlidan cok iyi anlayan bir veteriner hekime goturmeniz lazim. bunlarin dışında kuşun keyfi yerinde beslenmesinde bir sıkıntı yok degil mi?

Hiçbir problemi yok yemede icmede oyun oynamasinda sevecen bir kuş . Sadece sürekli uçmak istemesi ve uçamaması

Kanatları bir miktar uzuyor sonra gagasıyla tek tek çekiyor uzun tüyeri

Hiçbir problemi yok yemede icmede oyun oynamasinda sevecen bir kuş . Sadece sürekli uçmak istemesi ve uçamaması
kiyamam :(
dedigim gibi fransiz tüy hastaligi dogustan gelen bir şey ve tedavisi yok. siz yine de araştırın kanatlidan anlayan bir vet.e goturun. ve vitamin takviyelerini sevdigi meyve sebzeleri eksik etmeyin.

İlginiz için teşekkür ederim. Elimden geldiğince daha fazla ilgelinicem artık

@ratlihan46 uğraşırım diyorsan ben sana tedavisini yazıcam. Ama düzenli uygulayacaksın. Bir ayda kanatları uzar Allah'ın izniyle.

Birincisi aktardan göz taşı (bakır sülfat) al. Bir su bardağı ılık suya bir pirinç tanesi kadar göz taşı ekleyip eriticeksin. Bu suyla 3 günde bir düzenli kuşa fıs fıs yapıcaksın. Suyu kuşun gözlerine kaçırmadan kanatlarına, kanat altlarına, kuyruk ve kuyruk altına ve vücudunun geri kalan her yerine güzelce püskürtüceksin. Kuşu çok fazla ıslatmana gerek yok, derisi ıslanıcak kadar püskürt yeter. Ve bu işlemi yaparken cam pencere kapalı olsun kuşu üşütme. Ve fön makinası falan kullanma sakın. Kuş kendi kurusun.

İkincisi internetten tollyamin forte sipariş et. Bölünmüş olarak satılıyor. Bu ürünüde tam dolu suluğa 6-7 damla damlatıp kullanıcaksın. Bunuda 3 günde bir düzenli kullan. Tollyamin forte b kompleks, amino asit ve bazı doğal faydalı şeyler içerir. Elindeki b vitaminini at bunu kullan. Çok kaliteli bir üründür. Özellikle içeriğindeki amino asitler b vitaminlerinden daha çok faydalı tüylere.

Ve 3 günde birde kuşa sebzeli yeşillikli yumurta maması yapıp ver. İnternette bir çok tarif var bununla ilgili. Yalnız mamanın içine bebe bisküvisi falan koyma!

Bu 3 uygulamayı yap bir-bir buçuk ay sonra gel buraya bana teşekkür ediceksin ;)

Yarın bu dediklerini yarın dan yapacağim inşallah uçsunda ben hatim edeyim Yazık ya bir görsen saliyorum yere zıplaya zıplaya kimildayacak halı kalmıyor

@ratlihan46 uğraşırım diyorsan ben sana tedavisini yazıcam. Ama düzenli uygulayacaksın. Bir ayda kanatları uzar Allah'ın izniyle.

Birincisi aktardan göz taşı (bakır sülfat) al. Bir su bardağı ılık suya bir pirinç tanesi kadar göz taşı ekleyip eriticeksin. Bu suyla 3 günde bir düzenli kuşa fıs fıs yapıcaksın. Suyu kuşun gözlerine kaçırmadan kanatlarına, kanat altlarına, kuyruk ve kuyruk altına ve vücudunun geri kalan her yerine güzelce püskürtüceksin. Kuşu çok fazla ıslatmana gerek yok, derisi ıslanıcak kadar püskürt yeter. Ve bu işlemi yaparken cam pencere kapalı olsun kuşu üşütme. Ve fön makinası falan kullanma sakın. Kuş kendi kurusun.

İkincisi internetten tollyamin forte sipariş et. Bölünmüş olarak satılıyor. Bu ürünüde tam dolu suluğa 6-7 damla damlatıp kullanıcaksın. Bunuda 3 günde bir düzenli kullan. Tollyamin forte b kompleks, amino asit ve bazı doğal faydalı şeyler içerir. Elindeki b vitaminini at bunu kullan. Çok kaliteli bir üründür. Özellikle içeriğindeki amino asitler b vitaminlerinden daha çok faydalı tüylere.

Ve 3 günde birde kuşa sebzeli yeşillikli yumurta maması yapıp ver. İnternette bir çok tarif var bununla ilgili. Yalnız mamanın içine bebe bisküvisi falan koyma!

Bu 3 uygulamayı yap bir-bir buçuk ay sonra gel buraya bana teşekkür ediceksin ;)
Merhaba. Benim de bir tane yavru kuşumun kanadı ve kuyruğu aynı bu şekilde. Dediklerinizi uygulayacağım. Bir ay içerisinde gözle görülür bir fark olur mu? Bir de dediğiniz vitamin takviyesini güvendiğiniz bir site varsa önerebilir misiniz? Nereden alabilirim?

Geri