Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanadında problem var

nazlerol

Yeni Üye
Merhaba. Kuşum iki üç gündür kanatlarını durduğu yerde hızlıca açıp kapatıyor. Kendine çarpıyor da diyebiliriz. Rahatsız olduğu bir durum olduğu belli. Uçarken duvara çarpıyor sanki kanadını. Kanadındaki bir tüy diğerlerinden farklı duruyor. Tüy dökümünde değil ama neden olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Fotoğrafını ekliyorum.

Şüphelendiğinizin tüyün fotoğrafını ekleyin ve kuşunuzun videosunu da çekip atarsanız daha iyi olur

IMG_9949.jpeg
Şüphelendiğinizin tüyün fotoğrafını ekleyin ve kuşunuzun videosunu da çekip atarsanız daha iyi olur
Videosunu maalesef yakalayamadım fotoğrafını ekliyorum.

Videosunu maalesef yakalayamadım fotoğrafını ekliyorum.
Kanadı sağlıklı gözüküyor, tüy olarak 1 2 taneden bir sıkıntı çıkarmaz uçuşunu etkileyecek kadar. Kaşırken kopmuştur vs vs. Durduk yere kanat çırpmasından anladığımı söyleyeceğim ki kafes içinde yapıyorsa uçmak istediği içindir, Uçuş esnâsında kanat çırpma sonucu, göğüs kemiğinin açılıp kapanmasıyla hava keselerine yapılan basınçla akciğerler körüklenir ve hava akciğerlere rahatlıkla girip çıkar. Düzensiz uçması da sık uçmayışından olabilir. Videosu olsaydı daha net bir şey söylerdim tabii ama fotoğrafta bir sorun yok

Kanadı sağlıklı gözüküyor, tüy olarak 1 2 taneden bir sıkıntı çıkarmaz uçuşunu etkileyecek kadar. Kaşırken kopmuştur vs vs. Durduk yere kanat çırpmasından anladığımı söyleyeceğim ki kafes içinde yapıyorsa uçmak istediği içindir, Uçuş esnâsında kanat çırpma sonucu, göğüs kemiğinin açılıp kapanmasıyla hava keselerine yapılan basınçla akciğerler körüklenir ve hava akciğerlere rahatlıkla girip çıkar. Düzensiz uçması da sık uçmayışından olabilir. Videosu olsaydı daha net bir şey söylerdim tabii ama fotoğrafta bir sorun

Sürekli kafesi açık ve her istediğinde uçuyor uçmasında bir problem yok. Kanat çırpması kafes içinde dururken veya dışarıda da olabiliyor. Videosunu yakalayabilirsem göndereceğim. Umarım tüy döktüğü içindir. Fotoğrafta gözüken beyaz tüyleri zamanla yenilenecek mi? Çünkü daha önce o büyük tüylerden döktü kanlı olduğu da oldu. İlginiz için teşekkür ederim.

Eğer kanlı tüy dökümü belirli aralıklarla oluyorsa probiyotik ve Biotin kullanın, uzun vaadede faydası olacaktır. Durduk yere kanat çırpıp ani uçup inmesi oluyorsa odada bulunan ayna ya da kendini görebildiği yerlerde fazla vakit geçirmesinden de olabiliyor. Yahut gördüğü bir şey aniden korkutmuş da olabilir. Kuşunuz yavru mu ve evde ne süredir sizinle?

421AE7EA-7D65-4E8A-845C-16B7313A11E9.jpeg
Eğer kanlı tüy dökümü belirli aralıklarla oluyorsa probiyotik ve Biotin kullanın, uzun vaadede faydası olacaktır. Durduk yere kanat çırpıp ani uçup inmesi oluyorsa odada bulunan ayna ya da kendini görebildiği yerlerde fazla vakit geçirmesinden de olabiliyor. Yahut gördüğü bir şey aniden korkutmuşta olabilir. Kuşunuz yavru mu ve evde ne süredir sizinle?
Kuşum dört aydır benimle 6 aylık civarında olduğunu düşünüyorum. Bir oyuncağı var çan biçiminde zil onun çevresinde kendini gördüğünü düşünüyorum. O oyuncağını çok seviyor ve hiç ayrılmak istemiyor. Bir iki haftadır onu eşi gibi görüyor sanırım kızgınlık dönemine girdi ve yem kusmaya çalılıyor. Televizyonun önünde de kendini görüyor. Evet bazen aniden hızlıca salonda üç dört tur uçuyor. Başka odalarda aynada kendini gördüğü de oluyor. Kafesinde ayna yok. Sadece bir kere kanlı tüy döktü kanadından onda da veterinere götürdüm müdahale ettiler. Kalın bir tüp olduğu için kanadığı söylendi. Hangi marka takviyeleri kullanmamı önerirsiniz?
IMG_9941.jpeg

Kuşum dört aydır benimle 6 aylık civarında olduğunu düşünüyorum. Bir oyuncağı var çan biçiminde zil onun çevresinde kendini gördüğünü düşünüyorum. O oyuncağını çok seviyor ve hiç ayrılmak istemiyor. Bir iki haftadır onu eşi gibi görüyor sanırım kızgınlık dönemine girdi ve yem kusmaya çalılıyor. Televizyonun önünde de kendini görüyor. Evet bazen aniden hızlıca salonda üç dört tur uçuyor. Başka odalarda aynada kendini gördüğü de oluyor. Kafesinde ayna yok. Sadece bir kere kanlı tüy döktü kanadından onda da veterinere götürdüm müdahale ettiler. Kalın bir tüp olduğu için kanadığı söylendi. Hangi marka takviyeleri kullanmamı önerirsiniz? Ekli dosyayı görüntüle 68425
Kuşunuz çok güzel, tüyleri de canlı baya. Bir sorunu yok. Kızgınlık dönemindeyken dediğim gibi odada tur atmalar veya kendi kendine rollenmeler olabiliyor. Banyo yaptırarak ve yulaf yedirerek (çok vermeyin yağlanma yapar) kızgınlığını alabilirsiniz. Kızgınlık dönemi bitince normale döner. Kanlı tüy dökümü sürekli değilse sıkıntı yok ilaç takviyesine gerek yok vitaminlerini verin yeterli olur.

Kuşunuz çok güzel, tüyleri de canlı baya. Bir sorunu yok. Kızgınlık dönemindeyken dediğim gibi odada tur atmalar veya kendi kendine rollenmeler olabiliyor. Banyo yaptırarak ve yulaf yedirerek (çok vermeyin yağlanma yapar) kızgınlığını alabilirsiniz. Kızgınlık dönemi bitince normale döner. Kanlı tüy dökümü sürekli değilse sıkıntı yok ilaç takviyesine gerek yok vitaminlerini verin yeterli olur.
Tamamdır çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım.

Tekrar merhaba. Kuşumun kanadıyla ilgili problemin videosunu ancak çekebildim. Bu hareketi daha uzun süreli ve tekrar tekrar yapıyor.

Geri