Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanadı havada kalıyor

Naz esen

Yeni Üye
Arkadaşım muhabbet kuşunu bana verdi. Ama kuşun bi kanadı diğerine göre daha havada duruyor, kanadın ucu çapraz duruyor. Çok uçamıyor hemen düşüyor. Düşünce baktım kanadı açık kalmış kapatamıyor çırpınıyor. Elime alınca kanadın üst tarafında kemik gibi sert bi çıkıntı vardı fakat diğer kanatta böyle bi çıkıntı yoktu. Acaba sorınu ne olabilir?

Fotoğraf var mı? Kanatta kırılma gibi bir durum olabilir. Veterinerde röntgen çektirilirse netleşir. Kuşa içine kalamar kemiği ufalanmış yumurta maması yapın.

Resim yuklermisiniz. Bunun sebebi kirik yada cikik olabilir. Siz veterinere goturun rontgen cekerler kesin sonuc soylerler

Ayni seyi demisiz :) gecmis olsun simdiden. Cok aci ceker kafesten cikarmayin

Bu arada yanlis anlamazsaniz arkadasiniz size kusu neden verdi. Bu kanat durumu yuzunden mi.

İstemiyorum artık dedi. Ben de eve getirdikten sonra farkettim . Eski bi durum galiba. Bi kanadının diğerine göre daha çapraz duruyo ama uçabiliyor ama geçen uçtuğunda yere kondu kanadını kapatamadı.

.

Ekli dosyalar

• DSC_6717.JPG
    DSC_6717.JPG
    2.7 MB · Görüntüleme: 656
Son düzenleme:
Önceden kırılmış ve yanlış kaynamışsa şu an yapabileceğiniz bir şey yok. Kalamar kemiğini ihmal etmeyin. Yeni bir kırıksa sarılması gerekir.

İstemiyorum artık dedi. Ben de eve getirdikten sonra farkettim . Eski bi durum galiba. Bi kanadının diğerine göre daha çapraz duruyo ama uçabiliyor ama geçen uçtuğunda yere kondu kanadını kapatamadı.
Bu bir CAN. Mal değil istiyorum alayım istemiyorum vereyim. Yok öyle birşey.

Canim yanlis kaynadigini dusunmustum diye bi cumle olamaz. Alirsin bi veterinere goturup rontgen cekririrsin kirik mi cikik mi yeni mi eski mi bakar soylerler. Az ucabiliyor olabilir belki caninin yanmasina az ucuyordur. Belki ufak bir mudahaleyle duzelicektir kanadi. Arkadasinin vurdum duymazligi yuzunden bu hale gelmis sende ona benzeme. O artik sana emanet olan bir can.

Geri