Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun poposu şiş

pissher

Yeni Üye
selam arkadaşlar. dişi olan muhabbet kuşumun poposunun şiş olduğu fark ettim. uçamıyordu da zaten. ne zaman beni görse yuvaya kaçıyordu. veterinere götürdüm ur olabilir dedi. fakülteye sevk etti. fakülteye gittim kuşum daha yaşlı olmadığından bu yaşlarda ur gözükmez dedi. ( 6-7 yaşlar sıkıntılıymış ur için) sonra röntgen çekildi fakat tam bir tanı koyamadı yarın ise ultrasona çağırdı beni bakalım ne olacak. Fıtıktan şüpheleniyor doktor.

image.jpg

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    857.7 KB · Görüntüleme: 38
Veteriner fakültesine gittim ordaki şişlik için lipom denildi röntgen ve ultrasona girdi. Bi damla yazdı ve sebze kuruyemiş tarzı besleyin dedi. İlacı düzenli kullandım şişlik baya baya indi. Fakat kuş daha öncesinden hiç uçurulmamış şuan da hiç uçmuyor kafesten çıkarıp koyuyorum bir yere olduğu yerde kalıyor. Erkek çiftleşmek için üstüne çıkıyor fakat bu ısırıyor erkeği atıyor üstten. Tek çanası yuvaya gitmek istediğinde yürüyor.

Belki yumurta olabilir. Dikkat edin. Daha önce benim de bir kuşum vardı. Kızgınlık yumurtası yapmış içinde yumurta kırılmış öldü kendisi. Dikkat edin bu nedenle kuşunuza bir şey olmasın.

Geri