Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Poposunda Mor Yumuşak Şişlik

SemihAdak

Yeni Üye
Merhaba, az önce muhabbet kuşumun poposunda garip bir şişlik fark ettim. Ellediğimde yumuşak, baloncuk gibi bir şişlik olduğunu fark ettim. Bu ne olabilir ve ne yapmalıyım?

Merhaba, az önce muhabbet kuşumun poposunda garip bir şişlik fark ettim. Ellediğimde yumuşak, baloncuk gibi bir şişlik olduğunu fark ettim. Bu ne olabilir ve ne yapmalıyım?
Video atar mısınız? Ayrıca kuşun son dışkılarına da bakabilir miyim

Hayır yeşil oluyor genelde. Belki flaştan dolayı öyle çıkmıştır.
Beyaz dışkı pankreas problemlerinden dolayı oluyorda o yüzden özellikle sormak istedim.
Şişlik yumuşak demişsiniz yağlanmadan dolayı olmuş olabilir.
Yem içeriği nasıl, günde kafes dışı uçuş saatleri nasıl? Kuşunuz dişi mi? Sert değil şişlik ama yinede yumurta meselesine değineyim dedim..

Beyaz dışkı pankreas problemlerinden dolayı oluyorda o yüzden özellikle sormak istedim.
Şişlik yumuşak demişsiniz yağlanmadan dolayı olmuş olabilir.
Yem içeriği nasıl, günde kafes dışı uçuş saatleri nasıl? Kuşunuz dişi mi? Sert değil şişlik ama yinede yumurta meselesine değineyim dedim..
Kuşum erkek diye alındı ancak dişi denildi sonradan. Hiç ciftlesmedi ancak artık yaşlandı. Kafesi sıklıkla açık ve canı istediginde çıkıp dışarıda takilabiliyor. Tabi artık hareketliliği biraz azaldı. Yem olarak bonnie marka yem kullanıyorum. Morumsu yumuşak, balon gibi duran bı şişlik.

Kafes tabanına beyaz peçete koyun kuş peçetenin üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya fotoğrafını ekleyin. Fotoğraf flaşsız çekilsin ve net olsun,görelim. Rengi açık gibi görünüyor.

Merhaba. Başka forumlardan da araştırma yaptım ve görüntü olarak tıpkı rahim ya da anüs dışarı çıkması gibi duruyor.

Merhaba. Başka forumlardan da araştırma yaptım ve görüntü olarak tıpkı rahim ya da anüs dışarı çıkması gibi duruyor.

Eğer öyle bir durumsa kanatlı uzmanı veteriner hekime götürmelisiniz steril ve dikkatli olarak içeriye sokulması gerekir.

Geri