Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun poposundan KAN damlıyor

Sürekli poposunu temizlemeye calısıyor ya o yüzden agzına gelince ishal yapar mı diye endiselendim. Bilgisizliğimi mazur görün. Düşünceleriniz önerileriniz çok kıymetli şu durumda benim için çokta tesekkür ederim hatta. Bepantol yerine zeytinyagı mı uygulayayım diyorsunuz

Sürekli poposunu temizlemeye calısıyor ya o yüzden agzına gelince ishal yapar mı diye endiselendim. Bilgisizliğimi mazur görün. Düşünceleriniz önerileriniz çok kıymetli şu durumda benim için çokta tesekkür ederim hatta. Bepantol yerine zeytinyagı mı uygulayayım diyorsunuz
Bephantol'u veteriner mi önerdi?

Veteriner önerdi ise normal süreçte kullanmaya devam edin anüste aşırı şişkinlik yumurtanın anüse gelmesi gibi durum gözlemlerseniz zeytinyağı uygulayabilirsiniz.

Kulak çubuğu ile az miktarda süreceğiniz zeytinyağı ishale sebep olmaz bu sebeple az kullanmaya özen gösterin yeterlidir.

Evet bepanthol sensiderm sürüyorum. Daha dün alındı yumurtası bugün hemen oturması cok erken geldi bana. Sürekli oturdugu kafesin o kenarında ki bi yerleri kemirmeye çalısıyor. Oturup o sekilde bekliyor. Sabah uyandığımda kötü bir şey görmekten cok korkuyorum. Zaten gece sürekli uyanıp bakıyorum bu yüzden... sanırım kakasını da tutuyor 6 dan beri kaka yapmadı hiç

Evet bepanthol sensiderm sürüyorum. Daha dün alındı yumurtası bugün hemen oturması cok erken geldi bana. Sürekli oturdugu kafesin o kenarında ki bi yerleri kemirmeye çalısıyor. Oturup o sekilde bekliyor. Sabah uyandığımda kötü bir şey görmekten cok korkuyorum. Zaten gece sürekli uyanıp bakıyorum bu yüzden... sanırım kakasını da tutuyor 6 dan beri kaka yapmadı hiç
Kremi kulak çubuğu yardımı ile sürün, sürerken hafif ovalayarak anüs ağzına ve çevresine masaj yapınız bu sayede rahat dışkılayacaktır. Anüste şişliğin sebebi anüs içinde dışkı birikmesi olabilir masaj ile dışkılama kolaylaşacaktır.

Kremi kulak çubuğu yardımı ile sürün, sürerken hafif ovalayarak anüs ağzına ve çevresine masaj yapınız bu sayede rahat dışkılayacaktır. Anüste şişliğin sebebi anüs içinde dışkı birikmesi olabilir masaj ile dışkılama kolaylaşacaktır.
Zeytinyagını dediğiniz gibi sürdüm. Cok ovalayamadım çok kıvrandığı için ama biraz etrafında dolastırdım akabinde hemen yaptı kakasını simdi.

merhaba tekrar. Tüm gün normaldi su an kakası böyle. bir sorun mu var acaba?
Yumurta beyazı yediriyorum bol bol ondan mı oldu acaba
Yumurtanın sarısı protein açısından daha zengin ve daha yararlıdır genelde kuşlara haşlanmış yumurtanın sarısını öneriyoruz. Dışkıda Anlık anormaliler görülmesi doğaldır takip ediniz dışkılar toparlandığı sürece sorun yok.

Yumurtanın sarısı protein açısından daha zengin ve daha yararlıdır genelde kuşlara haşlanmış yumurtanın sarısını öneriyoruz. Dışkıda Anlık anormaliler görülmesi doğaldır takip ediniz dışkılar toparlandığı sürece sorun yok.
Yumurta da protein beyazındadır diye biliyorum ben o yüzden beyazını yiyin sarısı sadece kolestrol yapar dedikleri icin kuslarda da aynı sekildedir diye düşünüp beyazından veririyordum hep. Bir de birisi sarının sindirimi zor demişti. Anusu tahris oldugu icin zorlanır diye korkup vermemistim. Yarın ki haslayacagım yumurtaya sarısından ekleyeyim o halde. İshalden bir gecede ölebiliyorlarmısta acaba ishal mi diye birden panikledim hemen size danışmak istedim. Cevabınız için teşekkür ederim. Çok sağ olun

Yumurta da protein beyazındadır diye biliyorum ben o yüzden beyazını yiyin sarısı sadece kolestrol yapar dedikleri icin kuslarda da aynı sekildedir diye düşünüp beyazından veririyordum hep. Bir de birisi sarının sindirimi zor demişti. Anusu tahris oldugu icin zorlanır diye korkup vermemistim. Yarın ki haslayacagım yumurtaya sarısından ekleyeyim o halde. İshalden bir gecede ölebiliyorlarmısta acaba ishal mi diye birden panikledim hemen size danışmak istedim. Cevabınız için teşekkür ederim. Çok sağ olun
Yumuşak gıdalar sindirimi çok zorlamaz (mama, sebze meyve, haşlanmış yumurta, ıslatılmış tahıl v.b), yumurtanın sarısı candır beyazı heyecandır diyelim 😊

Aşırı su tüketimi, kursağın boş olması gibi durumlar dışkıların anormal bir hal almasına sebebiyet verebilir önemli olan devam eden dışkıların düzelmiş olmasıdır.

Yumuşak gıdalar sindirimi çok zorlamaz (mama, sebze meyve, haşlanmış yumurta, ıslatılmış tahıl v.b), yumurtanın sarısı candır beyazı heyecandır diyelim 😊

Aşırı su tüketimi, kursağın boş olması gibi durumlar dışkıların anormal bir hal almasına sebebiyet verebilir önemli olan devam eden dışkıların düzelmiş olmasıdır.
Tamam o halde :) simdi tekrar yaptı da kaka da cokta kötü bir koku var. Böyle bir koku olmazdı hiç kakasında. Endişelendim biraz o yüzden

Ben hemşireyim beslenme dersinde gördüğüm kadarıyla, beyaz kısımda bolca kasitum ve protein var.

Sarısında ise "elzem protein" ve "elzem lipitler/yağlar" var.

Benim bahsettiğim şuydu.
Bağırsak sorunu olduğu için, sarısındaki yağları sindirmesi bağırsağı yorar diye düşündüm.
Veterinerde belkide bu yüzden beyazını önerdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adrian günaydın merhaba tekrar.
Kakası böyle geliyor dün aksamdan beri hala bir takviye yapmayayım mı

Sadece yumurta mı yiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu tür sorunların ortaya çıkmasının en büyük sebebi kalsiyum eksikliğidir. Kuş yumurtlama sürecinde yeterli kalsiyumu vücuduna alamaz ise yumurta oluşmayabilir/ yumuşak dokuda kalabilir/ oluşum süreci uzayabilir ve bu sebeple yumurta sıkışması, anüse yapışma yada yumurtanın oluşmama sebebi ile dışkıda yumurtanın kalıntıları görünebilir.

Kafeste mutlaka mineral blok ve kalamar kemiği bulunsun.

Vitamin ve probiyotik takviyesini eksik etmeyiniz.

Haşlanmış yumurtanın sarısını verebilirsiniz yüksek oranda protein içerir ve topralanmasına yardımcı olur.

İlk yumurtanın ardından devamında tekrar yumurta gelebilir bu daha sıkıntılı bir süreç oluşturabilir henüz iyileşmeyen anüs kısmında daha büyük tahribata yol açabilir yada anüsün dışarı çıkmasına sebep olabilir. Bu süreçte takviyeleri düzenli olarak sağlayınız.

Yumurta olduğunu ve sıkıştığını tespit ederseniz kulak çubuğuna çok az miktarda zeytinyağı damlatıp anüs çevresine bastırmadan masaj uygulayarak yumurtanın çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Bişey sorabilir miyim benim de bir çift kuşum var bir haftadır şişlik olduğunu fark ettim petsop götürdüm sıkışma var dedi biraz müdahale etti ve kanama olunca bıraktı yumurta çok yumuşak içinde o yüzden zorlayamam popo kismina yağ sürmeli bikac gün sonra gelmemi söyledi acaba daha yeni mi yumurta olduğu için mi öyle yada sıkışma dolayı mi anlamadim sizce ne yapmam gerekiyor yağ sürüyorum bu arada

Geri