Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun sağ ayağında sorun var

Dostum b vitaminini bir gün arayla kullanman çok olmuş. Herşeyin fazlası zarar. Sen onu haftada bir kullan bence.

Senin ilacın bu; DEKORT 0.50 mg tablet (Deksametazon). Eczaneden al, tam dolu suluğa bir tabletin onda birini (yaklaşık bir pirinç tanesi kadar) ekle 5 dakka iyice karıştırıp ver kuşa. Bu tedaviyi 3 gün duruma göre 5 güne kadar uygula. İlaçlı suyu hergün tazele. Ama 2.- 3. günden sonra gözle görülür düzelmeye başlaması lazım. Eğer en ufak bir düzelme yoksa 3. günün akşamı ilacı bırak ok.
Hocam ilaca bir gün daha şans verip 4 gün kullandım ama herhangi bir iyileşme olmadı.

Yeni bir önerisi olan yoksa yarın tekrar veterinere götürmeyi düşünüyorum.

Hocam ilaca bir gün daha şans verip 4 gün kullandım ama herhangi bir iyileşme olmadı.

Üzüldüm gerçekten bu ilaçta çözmediyse işin zor. Tedavide geç kaldık belkide. Belkide kalıcı bir felç oluştu bilemiyorum. Ayhan otçuoğlunun şöyle bir videosu var linkini atıcam alta. Bu tip durumlara parazitlerde neden olabiliyormuş bunuda yeni öğrendim. Bir denemekte fayda var.

Tabiki iyi bir veteriner bulursan mutlaka veterinerede göster. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: byz
Geri