Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunu salona getirince bağırıyor bide

StayAway

Meraklı Üye
Ben normalde kendi odamda tutuyorum ama işe gidince yalnız kalmasın diye salona getirip vitrininin üzerine koyuyorum salonda çok ötüyor benim odada çok ötmüyordu mesela ama bana bakıp bağırıyor ya da kendi etrafında dönüp bağırıyor belki diyeceksiniz ki ilgi istiyor hayvanın yanına biraz yaklaşşam dibe kadar gidiyor hep benden uzak duruyor oysaki ben ona hiç kötü birşey yapmadım sizce salona gelince bu kadar bağırmasının sebebi ne olabilir

Anlattıklarınıza göre, salonunuzda onu rahatsız eden veya korkutan birşeyler var. Hiç salonda serbest uçmasına izin verdiniz mi?

Etrafında birsey yokki çiçek var televizyon var elime alıştırmak isterken salonda kaçmıştı bikere avizelere falan konmuştu içeri sokana kadar çok zorlandım bide birsey daha sorucam kuş hava biraz kararınca hareketsiz kalıyor ve fazla tepki vermiyor sadece öyle bakıyor bende alıp odama götürüyorum uyusun diye ama gündüzleri coşuyor

Kovalanıp da kefesine konduğu için salondan rahatsız oluyor olabilir. Ara sıra salonunuzda serbest kalmasına izin verirseniz rahatsızlığı da geçecektir.
Biyolojik saatine göre, hava kararınca uykuya geçmek için hazırlık yapar, bu yüzden hareketsiz kalmayı tercih eder. Size tavsiyem, hareketli olduğu vakitlerde, bol bol kafes dışında sizinle birlikte serbest hareket etmesine müsade etmenizdir.

Kovalanıp da kefesine konduğu için salondan rahatsız oluyor olabilir. Ara sıra salonunuzda serbest kalmasına izin verirseniz rahatsızlığı da geçecektir.
Biyolojik saatine göre, hava kararınca uykuya geçmek için hazırlık yapar, bu yüzden hareketsiz kalmayı tercih eder. Size tavsiyem, hareketli olduğu vakitlerde, bol bol kafes dışında sizinle birlikte serbest hareket etmesine müsade etmenizdir.
Kuş beni gördümü zaten Tribe giriyor bide petshopcu 2 aylık dedi ama inanmıyorum 2 aylık olduğuna çünkü kuzenime 1.5 aylık aldık çok fark var o alıştı hemde bizden çok sonra aldılar ama bu bizimki çok yabani ısırma olayı asla olmadı yani yaptığını hiç görmedim ama yabani işte

Geri