Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

görüşürüz cümleten iyi akşamlar

görüşürüz cümleten iyi akşamlar
şakir sımdı yazım yarın gör yenı es yapdım kuslar solemısdım yuvaya gırıor dıe dun bugun de odaya gırdımden ıtıbaren dısı devamlı yuvalıkda gırıp cıkıo talas atıo erkekde gırıo oda duruo bıraz cıkıo dısı sureklı gırıo cıkıo ufak ufak ıcınde yatıor bıraz duruor tuyden cıkmak uzere dısı yakında sanırım yuva hazırlıgı yapıor kalamar kemıgı takalı 3 gun oldu yarısından fazlasını tuketmıs dısı 1 aya yapar gıbı bu belırtılerle bakalım :D Masallah

senin kuşlar hızlı :D sana benziyolar :) renan maydanozu naptı acaba? :D

benim dişinin de kuyruğu atmaya başlamış :D dün gördüm poposuda atıyo :D pıt pıt pıt diye :D sanırım geliyor yumurtalar, az kaldı :) yuvanın dışlarını hep kemiriyor ama içine girmiyor ya bu kuş :D

benim dişinin de kuyruğu atmaya başlamış :D dün gördüm poposuda atıyo :D pıt pıt pıt diye :D sanırım geliyor yumurtalar, az kaldı :) yuvanın dışlarını hep kemiriyor ama içine girmiyor ya bu kuş :D
senin bu çiçek muhabbeti yüzünden başıma gelmeyen kalmadı gece saat 2 geldim eve çalıştım tır arıza yaptı çiçek bulamadım ama söz ağızdan cıkar dedim gece 2 çiçek aradım buldum petrolün birinde maydonoz bulamadım ot yolayım dedim taksiyi camura sapladım yarım saat te zor cıkardım arabayı sinirden yolduğum otlarıda unutum hala kendime gelemiyom bidaha bana çiçek demeyin benimde 4 düncü yumurta geldi dün hala var kuşta hadi bakalım gözün aydın bu arada senin yumurtaları da görücez kuşun yumurta göte dayansın girecektir yuvaya ...

hahaha geçmiş olsun :D yahu sende bugun alırdın neden zora soktun kendini :D valla poposu öyle atıyorki resmen yumurta göre dayanmış gibi işte. hayvan derin derin nefes alıyor. kuyruk pıt pıt atıyor :D kanatlarda düşmüş. bir gün önce atmıyordu kanatlarda normal yerindeydi. nolduysa 1 günde olmuş :D zemine filan iniyorlar ikisi birlikte sonra yine tüneğe çıkıyorlar. dün akşam eve gittiğimden saat 2 ye kadar 4-5 sefer zeminde 2şer 3er dakika kadar durduklarını gördüm. gerizekalı gazetenin üzerine yumurtlamasında :D

hahaha geçmiş olsun :D yahu sende bugun alırdın neden zora soktun kendini :D valla poposu öyle atıyorki resmen yumurta göre dayanmış gibi işte. hayvan derin derin nefes alıyor. kuyruk pıt pıt atıyor :D kanatlarda düşmüş. bir gün önce atmıyordu kanatlarda normal yerindeydi. nolduysa 1 günde olmuş :D zemine filan iniyorlar ikisi birlikte sonra yine tüneğe çıkıyorlar. dün akşam eve gittiğimden saat 2 ye kadar 4-5 sefer zeminde 2şer 3er dakika kadar durduklarını gördüm. gerizekalı gazetenin üzerine yumurtlamasında :D
zemine yumurtlarsa sende alır yuvala koyarsın :D bir hafta sürmez yumurtlar diye düşünüyom inşallah yuvaya yapar bence yuvaya yapıcak görürsün ...

ee zeminden alıp yuvaya koyarsam bakacakmıki? yatmazsa üzerlerine böyle bir durumda cidden üzülürüm he :D zeminde yatıyorsa yumurtalara hiç almasam olmazmı? orda yatsa

ee zeminden alıp yuvaya koyarsam bakacakmıki? yatmazsa üzerlerine böyle bir durumda cidden üzülürüm he :D zeminde yatıyorsa yumurtalara hiç almasam olmazmı? orda yatsa
zemindede yatarmı ki benimde bilgim yok bu konuda biyerde okudum sanki bir yerde alın yuvaya koyun diye ama emin değilim en iyisi bilen birine sormak:D

benım dısı ıcınden cıkmıor :D dıskısıda buyumus ama yumurta oldunu sanmıom da gelelı 4 gun oluo yuvaya gırıınce erkek kur yapıo onune gelıp ıcıne gırıo bırazdurup cıkıo dısı sureklı ıcerı gırıp cıkıo baya umıtlıyım bunlardan 1 aya en gec yumurtlarlar gıbı gelıo dısı kızgın cunku dun erkek az kur yapdı hemen egılmeye basladı ama benden oturu erkek korkuo cıkmadı ustune :D belkı ben yokken yapmıslardır bılemıcem :D

bilen biri lazım şimdide :D ömer bilirmi acaba
yumurta popoya gelene kadar kus gırmeye bılır kardesım yumurtlamaya 5 6 gun kala ıcıne cok fazla gırer yumurtlamaya 2 3 gun kala da hıc cıkmaz ses olmadı surece ıcınde yatar kuyruk atmaya baslamıssa yumurta cok yakın demekdır eger tabana yumurtlarsa yuvaya koy yumurtayı butun bılgılı ınsanlar bunu soluyor o 2. 3 yumurtalarda yuvaya gırer yumurtayıda yuvada gorunce zaten orda yatmaya baslar merak edme :D sakın ol :D

2-3. yumurtalarda girecek sonra yatmaya başlayacak ama ilk çıkan o 1-2 yumurta telef olacak ozaman üzerinde yatmadığı için.
o dereceyse sen yokken yapmışlardır benimkiler gibi :D edep adap biliyorlar :D

2-3. yumurtalarda girecek sonra yatmaya başlayacak ama ilk çıkan o 1-2 yumurta telef olacak ozaman üzerinde yatmadığı için
ama her kusda aynısı olmuyor bak ben kus ılk yumurtayı yapdı gıbı kuluckaya basladı ama o da kotu bısı tek yumurtayı cok fazla ısıtmıs ılk yumurtayı dun altından aldım yatmasın bosuna dıe ıcını kırdım yumurta kurumusdu buzusmusdu sıcakdan cok fazla yattı ıcın sanırım oda ıı dıl cok fazla yatıncada bole oluo kuslar yapması gerekenı bılır telef olmaz bence olursada ılk yumurta olur dıerlerı olmaz kus ara ara yatar kalkar yumurta bıtene kadar ama telef etmez yumurtasını belkıde ılk yumurtadan yatmaya baslar bellı olmaz sabred :)

2-3. yumurtalarda girecek sonra yatmaya başlayacak ama ilk çıkan o 1-2 yumurta telef olacak ozaman üzerinde yatmadığı için.
o dereceyse sen yokken yapmışlardır benimkiler gibi :D edep adap biliyorlar :D
ilk başta benim kuşlarda cok edepliydi bu aralar hic umursamıyorlar elimi kafese sokmaya korkar oldum erkek elime bişey yapar diye :D

her gün kuyruk atıyormu diye bakıyordum dün gece baktım kuyruk atıyor. popoda atıyor sanki popodan nefes alıyor gibi :D bide dediğim gibi zemine iniyorlar ikisi orda öyle duruyorlar :D sonra yine tüneğe çıkıyorlar. heyecanlandım he :D dişimi biliyosun azcık balıketli, eti butu yerinde yumurta filan sıkışmaz dimi ? ben masaj filan yapamam bilmiyorum :D ölür o kuş öyle bişey olursa :S

dişi gelmeden yanına benim erkekte elime çıkıp duruyordu :D elime kumandaya kafes tülüne suluğa tüneğe kalamar kemiğine, akıllı yemliğe tecavüz etmişliği var yani :D oğlum acaip fena benim :D okadar baskın bir kuş görmedim. dişiyi döve döve öpüyor :D erkek höööytt diyor, dişi al diyor :D hard seviyor benim erkek :D haha :D bundan önceki dişide öyleydi ama yaşlı diye yumurtası olmadı değiştirdim

her gün kuyruk atıyormu diye bakıyordum dün gece baktım kuyruk atıyor. popoda atıyor sanki popodan nefes alıyor gibi :D bide dediğim gibi zemine iniyorlar ikisi orda öyle duruyorlar :D sonra yine tüneğe çıkıyorlar. heyecanlandım he :D dişimi biliyosun azcık balıketli, eti butu yerinde yumurta filan sıkışmaz dimi ? ben masaj filan yapamam bilmiyorum :D ölür o kuş öyle bişey olursa :S

dişi gelmeden yanına benim erkekte elime çıkıp duruyordu :D elime kumandaya kafes tülüne suluğa tüneğe kalamar kemiğine, akıllı yemliğe tecavüz etmişliği var yani :D oğlum acaip fena benim :D okadar baskın bir kuş görmedim. dişiyi döve döve öpüyor :D erkek höööytt diyor, dişi al diyor :D hard seviyor benim erkek :D haha :D bundan önceki dişide öyleydi ama yaşlı diye yumurtası olmadı değiştirdim
yumurta yakın yapar yakında sıkısma olsa kus halsız olurdu takıp ed halsızse sureklı yerdeyse elıne al kontrol ed ama haraketlıyse sıkısma yokdur takıp edmen lazım sıkısmıssa yag sur poposuna kulak temızleme cubugu ıle o ıı gelır benım butun erkekler ole kızgınlıkdan heryere kur yapıorlar :D

benim dişi zaten normalde de çok haraketli değilki. gözle bakıp nasıl anlarım bilmiyorum :D malak gibi habire oturuyor ilk geldiğinden beri 2aydır :D ama dediğin gibi kafes tabanında çok aşırı kalıyorsa filan kontrol ederim. bence haftasonu yapar yumurtayı gibime geliyor. pazartesi çekip paylaşırım fotoyu :D sıkışıp mıkışıp ölmezse tabi :D

benim dişi zaten normalde de çok haraketli değilki. gözle bakıp nasıl anlarım bilmiyorum :D malak gibi habire oturuyor ilk geldiğinden beri 2aydır :D ama dediğin gibi kafes tabanında çok aşırı kalıyorsa filan kontrol ederim. bence haftasonu yapar yumurtayı gibime geliyor. pazartesi çekip paylaşırım fotoyu :D sıkışıp mıkışıp ölmezse tabi :D
Allah korusun bısı olmaz sıkısma olursa fark edersın zaten bısı olmaz ınsallah zorlanır ama yapar benım dısı mesela zorlanmıs yumurta yaparken cunku yumurtaların ustunde hafıf kan lekesı vardı kanaması olmus demekkı yaparken sende ordan anlarsın zorlandını ona gore yag surersın ben gec fark eddım ama sıkısma olmadı Allahtan sen dıkkat et yumurtlamadan once poposu asırı sıserse tunekde duramaz tabanda durursa sureklı sıkısma olabılır elıne alır kontrol edersın ona gore yag surersın ve yapamassa yıne elle cıkarman lazım vıdeolardan ızleyerek yapabılırsın :)

peki zemine yumurtlarsa ve ben yumurtaları yuvaya koymasam yatmayada devam ediyorsa orda bıraksam olmazmı?