Karadeniz Pet

muhhabet kuşu alacağım yardım lütfennn

• Konbuyu başlatan furkan yücel
  • Başlangıç tarihi
F

furkan yücel

Guest
arkadaşlar muhabbet kuşu almak istiyorum ve yavru bir erkek olsun istiyorum mağlum petshoplara güvenmek çok zor kuşumu seçerken nelere dikkat edersem daha kesin sonuca varabilirim hangi petshopcuya gitsem bütün kuşlara yavru diyorlar :)

Forumda üretici abilerimiz var onlardan alabilirsiniz nerede yaşıyordunuz ?

Petshoptan alacağınıza yeni bir konu açıp üretici ustalarda ne olduğu belli olan canavar gibi bir yavru alabilirsiniz.

yeriniz neresi bilmiyorum ama bende İzmir de üretticiyim elimde 50 kadar yavru var şu anda

yavrularda alın çizgisi cere ye daha yakın yerlerden arkaya uzanır. yetişkinlerde kafanın ustü beyaz veya sarı olur çizgiler daha geriden başlar.
eynQ1M.jpg

gözlerinin içindeki irisin rengi yavrularda böyle siyah olur
wLorzG.jpg

yetişkinlerde büyüdükçe giderek açılır o renk bunun gibi
Klzl6b.png

erkek veysa dişi ayrımını yapmak içinse bu foto yardımcı olacaktır...siz yavru erkek istediğiniz için en üst soldan ikinci gibi ceresinin tamamen pembe olmasına dikkat etmelisiniz.
eaBW6Q.png

bunların dışında kuşun gözünde burnunda akıntı olmamasına dikkat etmelisiniz.gözleri canlı ve parlak olmalı. kuş hareketki olmalı.

burdanda ırklarını öğrenip ona göre seçim yapabilirsiniz.http://muhabbetkusurehberi.tr.gg/Muhabbet-Ku%26%23351%3Bu-Irk-ve-%C7e%26%23351%3Bitleri.htm
Şimdiden hayırlı olsun :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence de bu forumda okadar çok kaliteli üretim yapan hobici arkadaş varki kesinlikle petshop lardan almanı tavsiye etmem foruma kuş arıyorum kısmına bir konu aç mutlaka yardımcı olan bir arkadaş çıkacaktır. bende daha yeni bu şekilde yavru muhabbet sahibi oldum forumdan.

yeriniz neresi bilmiyorum ama bende İzmir de üretticiyim elimde 50 kadar yavru var şu anda

Merhaba bende izmirdeyim ve yavru arıyorum..size nasıl ulaşabilirim..Bu arada forumda yeniyim..dişimi erkek mi almam gerektiğini de bilmiyorum.Erkekler daha çabuk alışır ve daha güzel öter..Daha sakin olur diye biliyorum.Siz ne diyorsunuz..

illa forum dan almam diyorsan rengi parlak olcak ve mumkunse petshop cuya söyle kuşun kanatlarini açabilirimisiniz diye cunki bazi saticilar uçmasın diye kanatlarini kesip satabiliyor dostum...

Geri