Karadeniz Pet

Nasıl kendime alıştırabilirim?

cikcikmuhabbet

Yeni Üye
Merhabalar gözümün nuru biricik kuşum cikcikin kaçmasının ardından yavru muhabbet kuşu sahiplendim. İlk başlarda yemliğin içine girip çırpınıyordu, kafesin tabanına serdiğim peçetenin altına girip çıkmaya çalışıyordu kafesten şu an o huylarını bıraktı fakat hiçbir şekilde kafeste durmak istemiyor oradan oraya uçuyor tabii ki dışarı çıkarıyorum ama ben evde olmadığım zamanlar kafesin içine koymak zorunda kalıyorum. Eski kuşumu evden çıkarken dışarı salardım kafesin kapağını açık bırakıp kendi girip çıkardı kafasına göre yeni kuş asla kafeste durmak istemiyor ilk başlarda elime gelmiyordu su an geliyor ama beş saniye durup uçuyor hep avizenin üstüne konuyor ben gidip almasam asla inmiyor onunla konuşuyorum ilgileniyorum ama bi türlü bana alışmıyor omzuma konmuyor ekstra neler yapabilirim onun bana alışması için tecbüreli arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Cikcik asla dibimden ayrılmazdı sürekli omzumda koynumdaydı tabii ki bundan cikcik gibi olmasına bekleyemem ama yine de bir kuşun sevgisini o kadar özledim ki😔

Geri