Karadeniz Pet

Nijer tohumu

Emre Ak

Yeni Üye
benim 8 aylık kuşlarım var. Bugün onlara nijer tohumu almaya gittim adam yanında yem de verdi ama yemin içinde nijer tohumu da var extradan kullanmalı mıyım

benim 8 aylık kuşlarım var. Bugün onlara nijer tohumu almaya gittim adam yanında yem de verdi ama yemin içinde nijer tohumu da var extradan kullanmalı mıyım
İçinde varsa fazlası kuşları tüy değişimine sokar bence yeteri kadar kullanın kızıştırmak için havuç tarçın taze nane kırmızı biber çiftleşme sesi gibi doğal yolları kullanın

Çok yok ama ben yarım çay bardağı koyayım

Nijer yerine doğal yoldan kızıştırın daha sağlıklı.

Ben daha ilk defa çiftleştiriyorum o yüzden bilmiyorum ama kime sorsam Nijer tohumu kullan deyince kullandım
Sen istediğin kadar ver çiftleşmedikten sonra nijer faydasız kalıyor :)
Mama ver en sağlıklısı en azından alışırlar.
Diğer eksikleri tamam mı? Bu da önemli eğer tamam değilse istediğin kadar ver nijeri nafile.

Sen istediğin kadar ver çiftleşmedikten sonra nijer faydasız kalıyor :)
Mama ver en sağlıklısı en azından alışırlar.
Diğer eksikleri tamam mı? Bu da önemli eğer tamam değilse istediğin kadar ver nijeri nafile.
Eksiklik dediğin neler

Kafes bu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 20
  • B2784813-BF82-4499-B90F-3726C6A63AF1.jpeg
    B2784813-BF82-4499-B90F-3726C6A63AF1.jpeg
    2.8 MB · Görüntüleme: 21
Yemler de bu

Ekli dosyalar

• 0053CA27-322F-4AF3-A410-1FA4F1372BBA.jpeg
    0053CA27-322F-4AF3-A410-1FA4F1372BBA.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16
Kafesinizin dizaynını beğendim açıkcası ilke göre gayet güzel. O üstteki tüneği alttaki tüneğe yakın aşağı indirsen aslında daha iyi olur. Daha rahat kanat çırpabilirler. Sakin sessiz bir odaya al ve haftada 2 3 kere mama yap.

Kafesinizin dizaynını beğendim açıkcası ilke göre gayet güzel. O üstteki tüneği alttaki tüneğe yakın aşağı indirsen aslında daha iyi olur. Daha rahat kanat çırpabilirler. Sakin sessiz bir odaya al ve haftada 2 3 kere mama yap.
Tüneğin ucu diğer tüneğin altına gelsin T gibi gözüksün daha iyi olur.

Teşekkürler

Geri