Karadeniz Pet

normal mavi ve normal yeşil yavru alabilmek için

Yunus Koşar

Paylaşımcı Üye
Merhaba, normal mavi ve normal yeşil yavru elde edebilmek için anne babanın hangi özelliklere sahip olması gerekiyor?
Anne babanın ne renk olması gerekir?
Yine anne babanın ne kanı taşıması gerekir?
Anne babanın tüy yapısı ne olmalı? Vs. Vs.
Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Bir çift damızlık alıcam ve yavruların bu şekilde gelmesini istiyorum ama bu konu da bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim
TEŞEKKÜRLER...

Çok teşekkür ederim. Ayhan hocanın böyle bir yazısı olduğunu bilmiyordum. Yine kendisinin bilgilerinden ve tecrübelerinden istifade etmiş olduk. Saygıdeğer hocama ve sizlere de teşekkür ediyorum. İyi akşamlar...

Çok teşekkür ederim. Ayhan hocanın böyle bir yazısı olduğunu bilmiyordum. Yine kendisinin bilgilerinden ve tecrübelerinden istifade etmiş olduk. Saygıdeğer hocama ve sizlere de teşekkür ediyorum. İyi akşamlar...
Çoğu zaman gözden kaçırdığımız şeyler olabiliyor. Rica ederim, iyi akşamlar.

Bunlara ilave olarak ince tüy yapısına sahip bir kuşunuz varsa karşısına kalın tüylü bir kuş koyarsanız daha iyi yavrular alırsınız.Yani birinin yetersiz olduğu yada eksik kaldığı yerde diğer kuş ile onu tamamlamalısınız.İyi hobiler

Evet bunu biliyorum. Yine de teşekkür ediyorum.

Bir şey daha sormak istiyorum.
Diyelim ki NORMAL MAVİ ve NORMAL YEŞİL bir çift aldım ve bu seferde hemen hemen her renk yavru almak istiyorum.
Bunun için "Sakuram" kullanıcı adlı abimizin attığı,
Ayhan hocanın çalışması olan linkteki
(http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...cak-yavrularin-renkleri-ayhan-otcuoglu.60699/)
7. ve 10. satıra göre sanırım hareket etmem lazım.

Yani diyeceğim o ki; 7. satırda yer alan "Koyu Yeşil/Mavi Tip 1" ne demek?
10. satırda yer alan "Koyu Yeşil/Mavi Tip 2" ne demek?

Yine bir başka soru:
Eşlerden birinde 2 faktör koyuluk olursa her renk yavru almak mümkünmüş. Benim istediğim renkteki eşler için 2 faktör koyuluk ne anlama gelmektedir?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

7. ve 10. satırdaki Koyu yeşil yada mavi 1 faktör koyuluk geni taşıyan erkek kuş diye biliyorum.Sanırım tip 1 ve 2 ile renk üzerindeki etkin gen faktörlerini gösteriyor.
Son sorunuza gelecek olursak linkteki tabloda faktörlerin renk yapısı üzerinde oluşturduğu değişikler tablo halinde gösterilmiş.

Teşekkür ederim Alican bey sağolun yardımcı olduğunuz için. Sağlıklı hobiler.