Karadeniz Pet

Rainbow mu Spangle mi Painted mi😀

Nalcacist

Yeni Üye
Dişi kuşumun yanına erkek kuş aldım ama cinsi ni araştırdım kadarıyla, anlayamadım. Anlayan birisi beni aydınlatabilir mi?
707486.jpg
707460.jpg

Birde benim dişi kuşum 9 aylık yeni aldığım kuşunda 1 yaş civarı olduğunu söylediler anlayabilen var mı acaba, yaşını?

Sarı yüz spangle kuşunuz, bir de sarı kuşun cere rengini net çekip yüklermisiniz

Sarı yüz spangle kuşunuz, bir de sarı kuşun cere rengini net çekip yüklermisiniz
Teşekkür ederim. Aslında
IMG_20220919_230810.jpg
IMG_20220919_230810.jpg
ben sarı kuşum bir aylıkken aldım erkek diye verdi bana üretim yapan, tanıdık bir kişi. Ama yanına eş almaya götürdüğüm de 3 kişi bana bu erkek değil dişi dedi çok şaşırdım. 9 aylık şu anda ve yaklaşık 40 kelime konuşabiliyor. Ancak yavruları olsun istedim bakalım hayırlısı artık. Yakından bir foto gönderiyorum tekrar teşekkür ederim.

Teşekkür ederim. Aslında Ekli dosyayı görüntüle 63498Ekli dosyayı görüntüle 63498ben sarı kuşum bir aylıkken aldım erkek diye verdi bana üretim yapan, tanıdık bir kişi. Ama yanına eş almaya götürdüğüm de 3 kişi bana bu erkek değil dişi dedi çok şaşırdım. 9 aylık şu anda ve yaklaşık 40 kelime konuşabiliyor. Ancak yavruları olsun istedim bakalım hayırlısı artık. Yakından bir foto gönderiyorum tekrar teşekkür ederim.
Hocam bu kuşunuz da çekinik gen mutasyonuna sahip olduğu için cere rengi koyulaşmıyor buda erkek 😊

Teşekkür ederim. Aslında Ekli dosyayı görüntüle 63498Ekli dosyayı görüntüle 63498ben sarı kuşum bir aylıkken aldım erkek diye verdi bana üretim yapan, tanıdık bir kişi. Ama yanına eş almaya götürdüğüm de 3 kişi bana bu erkek değil dişi dedi çok şaşırdım. 9 aylık şu anda ve yaklaşık 40 kelime konuşabiliyor. Ancak yavruları olsun istedim bakalım hayırlısı artık. Yakından bir foto gönderiyorum tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim. Çok güzel bir resesif 😊 bence yeni aldığınız kuşu bir dişi ile değiştirin güzel yavrularını alırsınız inşâAllah.

Ya okadar da dedim aslında bakın dedim dişi dediklerinde 3 kişiyi çağırdı ve baktılar. Hepsi senin kuşun dişi dediler. Şu an kendime gelemedim halen konuşuyorum. Teşekkür ediyorum tekrar aldığım kişiyle irtibata geçip dişi isteyeceğim yanına yeni aldığımı da ona veririm artık😀

Ya okadar da dedim aslında bakın dedim dişi dediklerinde 3 kişiyi çağırdı ve baktılar. Hepsi senin kuşun dişi dediler. Şu an kendime gelemedim halen konuşuyorum. Teşekkür ediyorum tekrar aldığım kişiyle irtibata geçip dişi isteyeceğim yanına yeni aldığımı da ona veririm artık😀
Rica ederim, daha iyi olur. Hatta alacağınız kuş klasik renklerde olursa yeşil, mavi, gri gibi eşlemede gelecek olan yavrular renk varyasyonu olarak daha renkli olacaktır 😊

Tamamdır sormadan merak ettiğim bir soruyu daha cevapladınız. Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler tekrar iyi geceler🙏
Rica ederim. Hayırlı geceler yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Hayırlı geceler ✋🏻🤲🏻

Rica ederim, daha iyi olur. Hatta alacağınız kuş klasik renklerde olursa yeşil, mavi, gri gibi eşlemede gelecek olan yavrular renk varyasyonu olarak daha renkli olacaktır 😊
Üstad sarı yüz spangle yi üretici bir arkadaşa verip kendisinden 6 aylık kızışmış bir dişi aldım. Henüz bir saat olması nedeniyle pek birbirlerine ısınmasalar da sizinle paylaşmak istedim nasıl yeni kuş dediğiniz gibi klasik tercih ettim😀🙄
IMG_20220921_215011.jpg
IMG_20220921_215001.jpg
IMG_20220921_214856.jpg

İnşallah üstadım dişi yavaş yavaş ısınmaya başladı çok sert davranıyordu. Ağızdan birbirlerine yem kusmalar yakınlaşmalar başladı galiba eş tuttu. Hayırlısı artık beklemeye devam edeceğim🙏
Ooo süper haberler bunlar yuva takılı dimi 😊

Geri