Karadeniz Pet

Rastgele eş seçmek

MrCool

Yeni Üye
Merhaba dostlar bildiğim kadarıyla muhabbet kuşları için eş seçerken onu götürüp kuşa seçtirmek lazım bende 1 yaşındaki dişi kuşuma eş seçmek için önce tek başıma 10 a yakın yer gezdim hiç birinde aradığım yaşlarda yoktu internetten bir kaç üreticiyle görüştüm onlarda da yokmuş tek çare Facebook gruplarından tek bir erkek kuş alıp yanına koymak gibi gözüküyor sizce ne gibi sıkıntılar çıkabilir kendi seçmez ise

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En fazla begenmezler birbirlerini döverler

Tekrardan merhabalar bu gün kendi seçtiğim eşi birleştirdim ama dişi olan kuyruğunun ucunu kırdı erkeğin pek anlaşamadılar sizce biraz daha beklemeli miyim ihtimal var mi yoksa değiştireyim mi hemen

2-3 gün daha kalsınlar alışırlarsa kalsın.alışmassalar ayırın

Tekrardan merhabalar bu gün kendi seçtiğim eşi birleştirdim ama dişi olan kuyruğunun ucunu kırdı erkeğin pek anlaşamadılar sizce biraz daha beklemeli miyim ihtimal var mi yoksa değiştireyim mi hemen
Ayırın. Erkeği geniş bir kafese alın. Dişiyi başka, erkeği başka kafeslerde besleyin 15-20 gün. Daha sonra dişi kuşu, erkek kuşun olduğu kafese koyup birleştirin.
1-Dişiler seçicidir.
2-Kendi yuvası olarak benimsediği ve uzun süre tek yaşadığı kafesine, hemen başka bir canlıyı kabul etmezler.
3-Erkek dişiye kafesinde baskınlık kuramazsa, eş olmaları zor.

Ayırın. Erkeği geniş bir kafese alın. Dişiyi başka, erkeği başka kafeslerde besleyin 15-20 gün. Daha sonra dişi kuşu, erkek kuşun olduğu kafese koyup birleştirin.
1-Dişiler seçicidir.
2-Kendi yuvası olarak benimsediği ve uzun süre tek yaşadığı kafesine, hemen başka bir canlıyı kabul etmezler.
3-Erkek dişiye kafesinde baskınlık kuramazsa, eş olmaları zor.

Hocam zaten geniş kafeste erkeği 1 hafta tuttum (geniş kafesi erkek kuşla aldım yani dişi hiç kalmadı) sonra dişiyi erkeğin yanına attım aslında aldığım ilk günden beri fazla ötmediler birbirine ama dışardan başka kuşun sesi geldiğinde veya kuş sesi olan video izlediğimde onlarda anında sesli bit şekilde ötüyorlardı ama kendi aralırnda o derece çok az öttüler

Bu işler tamamen şans işi. Bazen kendisi eş seçiyor eve geliyorsun bir süre sonra kavga etmeye başlıyorlar. Bazen sen alıyorsun rastgele kendi eşini ömürlük bağlanıyorlar. Kuşlar eşlerini kendi seçtiklerinde sadece ihtimal daha yüksek oluyor kesin değil. Erkek kuşun kuyruğu düzelmez erkek kuşlar çiftleşmek istediklerinde dişinin kuyruğunu çekebiliyorlar ama dişi çiftleşmek için kuyruğunu çekmez doğal olarak eşini beğenmemiş. @Nurullah İnci'nin dediği ayırma yöntemini uygulayın 15 gün sonra birleştirin baktınız anlaşamıyorlar bir 15 gün daha uzatıp 1 aya tamamlayın. Zaten ondan sonra da eş tutmazlarsa bir daha eş tutmazlar. Yuvalık erkeğin kafesinde asılı kalsın. Bu durumlarda ayırmazsanız bir süre sonra kuşların birbirlerini öldürmelerine kadar gidebiliyor.

Teşekkürler cevaplar için öncelikle 15 gün bekleme olayını uygulamaya karar verdim ama ayırdığımda yan yana farklı kafeslerde olsalar yada birbirini görseler sıkıntı olur mu bu ilk sorum ama şuanlık Uygulasamda pek olacağa benzemiyor çünkü daha demin izlerken erkeğin dişiye yanaşmaya çalıştığını dişinin ısırıp geriye çekilip kafasını aşağı yukarı yay gibi sakladığını gördüm dişi fazla agresif genelde bende 15 gün ayırdıktan sonra tekrar olmazsa eğer dişiyi üreticiye götürüp kendine seçtirmeye erkeği ayrı kafeste tek başına eğitmeye karar verdim erkek 8 aylık sizce çok mu geç ele vs alışık değil ama çabalarsam olacakmış gibi gözüküyor

Teşekkürler cevaplar için öncelikle 15 gün bekleme olayını uygulamaya karar verdim ama ayırdığımda yan yana farklı kafeslerde olsalar yada birbirini görseler sıkıntı olur mu bu ilk sorum ama şuanlık Uygulasamda pek olacağa benzemiyor çünkü daha demin izlerken erkeğin dişiye yanaşmaya çalıştığını dişinin ısırıp geriye çekilip kafasını aşağı yukarı yay gibi sakladığını gördüm dişi fazla agresif genelde bende 15 gün ayırdıktan sonra tekrar olmazsa eğer dişiyi üreticiye götürüp kendine seçtirmeye erkeği ayrı kafeste tek başına eğitmeye karar verdim erkek 8 aylık sizce çok mu geç ele vs alışık değil ama çabalarsam olacakmış gibi gözüküyor
Ek çaba sarf ederek eğitirsiniz. Ele, omza gelir fakat konuşmak için geç olabilir.
Ama evde kuş sesi duyarken insana ilgi göstermez aklınızda bulunsun.

Merhaba dostlar bildiğim kadarıyla muhabbet kuşları için eş seçerken onu götürüp kuşa seçtirmek lazım bende 1 yaşındaki dişi kuşuma eş seçmek için önce tek başıma 10 a yakın yer gezdim hiç birinde aradığım yaşlarda yoktu internetten bir kaç üreticiyle görüştüm onlarda da yokmuş tek çare Facebook gruplarından tek bir erkek kuş alıp yanına koymak gibi gözüküyor sizce ne gibi sıkıntılar çıkabilir kendi seçmez ise

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
KUŞLAR DA EŞ SEÇME
= kuşlarımı ilk aldığımda ikiside 3 hafta hiç ötmediler çok normal yeni kişilere hayvanlarda insanlar kadar yabancılaşıyorlar sonra yavas yavas alisirlar ama erkek ile disi arasindaki kavga büyürse ayirmak daha iyi olacaktir

Evet kuşlar birbirini görecek. Buradaki amacımız kuşların birbirinden ayrı olduklarında birbirlerinin değerini anlamaları. Dediğim gibi 15 gün dene sonra baktın anlaşmıyorlar bir 15 gün daha deneyip 1 aya tamamla baktın hala anlaşmıyorlar o zaman yanına bir eş alırsın. Dişi kuşun kafesine yeni gelen bir erkeğe böyle davranması garipsenecek bir şey değil.