Karadeniz Pet

Renk Mutasyonu Konu 2

37441
37442

Gönderi olsa 1 çift aldirirdim sana ;)
Hava koşulları elverişli olsa bir şekilde ayarlamaya çalışırdım ama maalesefki burda hava koşulları çok farklı dün hava sıcaktı ama bugün kış gibi full yağmur yağıyor zaten geçen yazdan beri daha mont giyiyoruz ceket kısmına geçemedik daha :D
Adamlar iskenderunda mersinde anralyada denize girmeye başlayacaklar burda montsuz dışarı çıkamıyorsun :D

Olmaz mı? Bu benim biricik gözde kuşum
37443

Son düzenleme:
Bu yavruların ebeveynleri alttaki fotodaki kuşlar. 2. Kuluckaları. İkisi de spangle. İlk kuluçkada 4 yavrulari oldu. 3 tanesi desensiz. Bir kremino df, bir albino df ve bir de lutino df verdiler. Bu kuluçka sarı yüz mavi, klasik mavi, painted spangle, iki adet yeşil spangle ve yine bir adet df lutino verdiler maşallah. Yani gen havuzları ne kadar zenginse ebeveynlerin, yavrular da renk konusunda o kadar zengin olmaktalar. İnşallah bu yavruları da buradan sahiplendirecegim.

Bu yavruların ebeveynleri alttaki fotodaki kuşlar. 2. Kuluckaları. İkisi de spangle. İlk kuluçkada 4 yavrulari oldu. 3 tanesi desensiz. Bir kremino df, bir albino df ve bir de lutino df verdiler. Bu kuluçka sarı yüz mavi, klasik mavi, painted spangle, iki adet yeşil spangle ve yine bir adet df lutino verdiler maşallah. Yani gen havuzları ne kadar zenginse ebeveynlerin, yavrular da renk konusunda o kadar zengin olmaktalar. İnşallah bu yavruları da buradan sahiplendirecegim.
MaşaAllah Hocam Hayırlısı...

Bende kuşumu merak ediyorum mor-lacivert diye aldım acayip birşey oldu.yeşilli sarılı tüyleri çıktı.sürekli rengi değişiyor.

Ekli dosyalar

• EFBD1B8D-1CC7-4118-962A-2C813D2433A0.jpeg
    EFBD1B8D-1CC7-4118-962A-2C813D2433A0.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 38
Hava koşulları elverişli olsa bir şekilde ayarlamaya çalışırdım ama maalesefki burda hava koşulları çok farklı dün hava sıcaktı ama bugün kış gibi full yağmur yağıyor zaten geçen yazdan beri daha mont giyiyoruz ceket kısmına geçemedik daha :D
Adamlar iskenderunda mersinde anralyada denize girmeye başlayacaklar burda montsuz dışarı çıkamıyorsun :D
:D:D:D:D Erzurum'da mi dediğin arkadaş?

Baskın sarı yüz mavi.
Ancak başka isimler de söylenebiliyor.
Hocam peki bu kuştan elde etmek için herhangi bir kuş kullanılabilir mi? Biliyorum ataların renginide bilmek lazım ama bu kuştan çıkma ihtimali var mıdır?

Yine bu tarz bir kuş kullanmalısın.
Örnek.. :)

Ekli dosyayı görüntüle 37511
Öncelikle MaşaAllah kuşlar çok güzelmiş.
Hocam şu an acayip mutluyum çiftlerimin bir tane yavrusu böyleydi yakın tarihte kaybettim bir tane var İnşaAllah tüyleri böyle olur. Tabi öncelikle sağlıklı olsun
Yavruyu eş diye atarım
Doğrusu şu an kuşum hasta uzun zamandır hasta önce iyileşsin başka bir şey istemem
Teşekkürler :)

Son düzenleme:
Geri