Karadeniz Pet

Sabahları susmak bilmiyor.Bir çözümü var mı?

Lütfü'den teşekkürler :) Bazen öğleden sonra 1 saat kestiriyorum.Hadi herkes yerine uyku vakti diyorum.İkiside gagalarını kanat arasına sokarak uykuya geçiyor.
Bazı kuşlar yanına eş alındığı zaman depresyona gire biliyorlar.Birbirlerini çok fazla rahatsız ede biliyorlar.Eş seçimi gerçekten çok zor.Boncuk sizi çok fazla benimsemiş ve bu bağrışları o yüzden yapıyor.
Bende yavru sultan papağanı almak istiyorum fiyatları nedir bir bilgin var mı

Şimdiye kadar evimizde 6 muhabbet kuşu ve şimdi baktığımız 2 sultan papağanı.Hiç birisi sabahın ilk ışıklarında ses bile çıkartmadılar.Ne zaman ev ahalisi uykudan kalkar ondan sonra ötmeye ,bağırmaya başlarlar.Sultan papağanım Lütfü 13 ay oldu benimle birlikte.Yanına 2 hafta önce Luna'yı aldım.Ben uyanmadan kafesin içinde kuş var mı yok mu belli değildir.Ben uyandığım zaman coşuyorlar ayrı konu.:)

Hocam sizin uykunuz ağırdır yada belki ev çok karanlıktır. :) Sabah ışığının kafese vurmasıyla cagırdamalar başlıyor. Sabahları çok aktif oluyorlar. Uyuyorsam bende duymuyorun ama uyanırsan tekrar uyutmıycak derecede coşuyorlar. Hemen koridora karanlığa alıyorum. 8 yada 9 tane farklı muhabbet kuşu besledim hepside böyleydi.

Hocam sizin uykunuz ağırdır yada belki ev çok karanlıktır. :) Sabah ışığının kafese vurmasıyla cagırdamalar başlıyor. Sabahları çok aktif oluyorlar. Uyuyorsam bende duymuyorun ama uyanırsan tekrar uyutmıycak derecede coşuyorlar. Hemen koridora karanlığa alıyorum. 8 yada 9 tane farklı muhabbet kuşu besledim hepside böyleydi.
Yorgun olduğum zaman her insan gibi benimde uykum ağardır.Bir insan 25 yılda hiç mi sabah gün doğarken kuşların ötüşüne rastlamaz.Ben gerçekten rastlamadım :) 13 yıl baktığım muhabbet kuşum Şermin ve 13 aydır baktığım sultanım Lütfü yattığım yerden 1,5 metre uzakta duruyorlar.Odanın camı sabahın ilk ışıklarını görecek şekilde.Denk gelmemek imkansız.;) Sultan papağanlarının ses volümü çok yüksek duymamak için ölmüş olmak lazım.:D:D

Yorgun olduğum zaman her insan gibi benimde uykum ağardır.Bir insan 25 yılda hiç mi sabah gün doğarken kuşların ötüşüne rastlamaz.Ben gerçekten rastlamadım :) 13 yıl baktığım muhabbet kuşum Şermin ve 13 aydır baktığım sultanım Lütfü yattığım yerden 1,5 metre uzakta duruyorlar.Odanın camı sabahın ilk ışıklarını görecek şekilde.Denk gelmemek imkansız.;) Sultan papağanlarının ses volümü çok yüksek duymamak için ölmüş olmak lazım.:D:D

Şanlısınız :) Sultan papağını bakmadım hiç doğrudur. Muhabbetler için bizde durum öyle. Daha önce cennet papağını bakmıştım o da çok sesliydi ama sabahları ses yapmazdı.

Şanlısınız :) Sultan papağını bakmadım hiç doğrudur. Muhabbetler için bizde durum öyle. Daha önce cennet papağını bakmıştım o da çok sesliydi ama sabahları ses yapmazdı.
Benim şansıma ;) Sultan papağanları gerçekten çok zeki kuşlar.Her geçen gün zekalarına hayran kalıyorum.:)
Dolabın üzerinde Lütfü ve Luna'ya ait sağlık,kafes aksesuarları ve farklı tohumlar olan kutular var.Lütfü bu kutuların arkasında gezmeyi çok seviyor.Bazen kutuların arkasındayken.Benim Lütfü oğlum gitmiş ben bırakmış gibi mırıldanıyorum.Lütfü hemen bir kutunun arkasından kafasını uzatıp bakıyor ve tekrar saklanıyor.:D:D:D Oyun olduğunu biliyorlar.