Karadeniz Pet

Salma üretimi tavsiyelerinizi bekliyorum

Ben dinletiyorum, bi ara videoda izletmye başladım ama bi süre sonra alışıcında tınlamıyoalr onu farkettim , birde çiftleşme sesini açtığım anda, tütlerini kaşımaya başlıyorlar rahatsızmı olugorlar strese giriyorlar yada kednilerinini hazırlıyorlar orasını kestiremedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
valla hocam bana bi abi ömermişti evden çıkarken leptoptan videosunu açıp tekrara alıyodum bunlarda hevese geliyordu.sonunda yumurtladı 4 tane

Ben dinletiyorum, bi ara videoda izletmye başladım ama bi süre sonra alışıcında tınlamıyoalr onu farkettim , birde çiftleşme sesini açtığım anda, tütlerini kaşımaya başlıyorlar rahatsızmı olugorlar strese giriyorlar yada kednilerinini hazırlıyorlar orasını kestiremedim

valla hocam bana bi abi ömermişti evden çıkarken leptoptan videosunu açıp tekrara alıyodum bunlarda hevese geliyordu.sonunda yumurtladı 4 tane

benim ki senin kafesinden daha büyük. yanında 3 tane daha kuş vardı yani 2 çiftim 1 tanede dişim vardı çiftleşmiyorlardı 3 tanesini başka kafese aldım 1 gün sonra çiftleşmeye başladılar kardeşim
Doğrudur . Şaşırdım doğrusu . Benim bildiğim gördüğüm kadarıyla böyle . Hepsi bir alem bu mubişlerin .:D

Vay arkadaşya[emoji1] 6 aydır bekliyoruö üçüncü dişiyi değiştirişim en anlaştğı bu bakalım inşallah bu sefer olur, bakalım öbür ay yumurtalı çift alacam yanına başka kafese olmadı

Bu kuşlar sürü psikolojisi ile ürüyor siz oraya 2 3 erkek 4 5 dişi merak etmeyin o erkek ler hepsine yeter erkek ler dişileri besler muhabbet de eşine sadık olan dışıdır erkek değil erkek eşi kuluçkada iken formda ise ikinci bir dişi ike çiftleşir onada bakabilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İşte salma üretimin avantajı da burda . Erkekleri baskın renklerde ve iri kuşlardan dişileri ise çekinik renklerden (albino lutino gibi) seçerek hem yavruları irileştirip hem de renkli yavrular almak istiyorum. Yapabilirsem gelişmeleri bu konu altından paylaşmayı düşünüyorum. Belki merak edenlere yardımımız dokunur. Erkek dişi oranı olarak da ya 2 erkek 4 dişi ya da 2 erkek 5 dişi düşünüyorum.

Son düzenleme:
İşte salma üretimin avantajı da burda . Erkekleri baskın renklerde ve iri kuşlardan dişileri ise çekinik renklerden (albino lutino gibi) seçerek hem yavruları irileştirip hem de renkli yavrular almak istiyorum. Yapabilirsem gelişmeleri bu konu altından paylaşmayı düşünüyorum. Belki merak edenlere yardımımız dokunur. Erkek dişi oranı olarak da ya 2 erkek 4 dişi ya da 3 erkek 5 dişi düşünüyorum.

Peki hepsi aynı kafestemi ayrıdamı iyi olur, aradan telle bölmeli kafesmi uygundur ?

Hocam 2 erkek 4-5 dişi için yeterli olur mu ? Yumurtaların doluluğu yavruların bakımı açısından ? Eğer yeterliyse çok hoş olur .
Sorun olmaz. 6 dişiye kadar atabilirsiniz. Dişiler birbirlerine zarar vermediği sürece bakımlı bir erkek 4 dişiyle bile sorunsuz çiftleşir ve yavru besler. Sonuçta hepsi aynı gün yumurtlamayacak.

Sorun olmaz. 6 dişiye kadar atabilirsiniz. Dişiler birbirlerine zarar vermediği sürece bakımlı bir erkek 4 dişiyle bile sorunsuz çiftleşir ve yavru besler. Sonuçta hepsi aynı gün yumurtlamayacak.
Teşekkürler hocam haklısınız . Zaten benimkiler bi kafesten başka kafesteki kuşlara bile kur yapıyor :).

Bende 2 erkek 4-5 dişi almayı planlıyorum da, kafes nasıl olmalı yani dişiler ayrı erkekler ayrımı olacak o dediğim aradan bölmeki kafesmi yoksa hepsi aymı kafestemi olmalı ?
Başlangıçta nasıl olmalınerkek dişi ayrımı olmalı. Tecrübem yok bana anlatırmısınız

Bende 2 erkek 4-5 dişi almayı planlıyorum da, kafes nasıl olmalı yani dişiler ayrı erkekler ayrımı olacak o dediğim aradan bölmeki kafesmi yoksa hepsi aymı kafestemi olmalı ?
Başlangıçta nasıl olmalınerkek dişi ayrımı olmalı. Tecrübem yok bana anlatırmısınız

Erkek dişi hepsi tek büyük salma kafesinizde duracak bölme olmayacak . Yuvalıkları takacaksınız ve bundan sonra kafese başka kuş atmayacaksınız .

Erkek dişi hepsi tek büyük salma kafesinizde duracak bölme olmayacak . Yuvalıkları takacaksınız ve bundan sonra kafese başka kuş atmayacaksınız .

Peki yuvalık diyorsunuz diğer kuşlar kıskanıp kırma olayı olabilir mi ?
4 dişim olacak 1 erkek yeterlimi aşırı kızgın erkeğim var ? 3 adet daha dişi alsam kızgınından 4 dişi bir erkek bakabilirmi sorun olur mu ?

Birde dişileri erkekden ufak mı almalıyım başka nelere dikakt etmeliyim ?

d799381e9f112fbe9b0dfc8516c3c5d1.jpg
erkek bu

Salma kafesşn ölçüleri nasıl olmalı ?

1,5 metre felan ozaman tamam hocam

Vay arkadaşya[emoji1] 6 aydır bekliyoruö üçüncü dişiyi değiştirişim en anlaştğı bu bakalım inşallah bu sefer olur, bakalım öbür ay yumurtalı çift alacam yanına başka kafese olmadı

Yumurta li almayın yavrulu alin yavruya bakma ihtimali çok yüksek ama yumurtaya yatma ihtimali çok düşük

Yuvaliklari hepsini aynı yüksekliğe takin yuva kavgasını ortadan kaldırmış olursunuz tavan kısmı kafesin tavanına sıfır takin diğer kuşlar üstüne tuneyip de yuvalık kavgası yapmaz yuva girişine tünek takin orda erkek beslemek için konabilir imkanınız varsa yuvaliklari altına geniş bir tahta koyup yuvadan atlayan ilk yavrular oraya iner ordada dökme yem ile ilk beslenmeyi öğrenir

Peki yuvalık diyorsunuz diğer kuşlar kıskanıp kırma olayı olabilir mi ?
4 dişim olacak 1 erkek yeterlimi aşırı kızgın erkeğim var ? 3 adet daha dişi alsam kızgınından 4 dişi bir erkek bakabilirmi sorun olur mu ?

Birde dişileri erkekden ufak mı almalıyım başka nelere dikakt etmeliyim ?

d799381e9f112fbe9b0dfc8516c3c5d1.jpg
erkek bu

Ayhan Hocam belirtti zaten eğer erkeğiniz formdaysa olur . Yuvalık kıskanma olayları olabiliyor. Bu durumlarda kıskançlık yapan dişilerden birini salmadan alabilirsiniz. Erkekleriniz daha iri olursa ve baskın renkte olursa daha iyi olur