Karadeniz Pet

Siz değerli arkadaşlara bir soru

hakan97

Meraklı Üye
Kuşumu nasıl ele alıştırırım bu konu hakkında bir sürü video izledim uyguladım genellikle bir yem ile veya onu yorarak elimize alıştırmamız gerektiğini öğrendim fakat kuşuma elimi uzattığımda benden kaçmıyor veya yem verdiğimde yanaşmıyor yani onu yoramıyorum çünkü elimi göğüsüne dokundurduğumda kaçmıyor veya tepki vermiyor hadi buyrunnnn

Dostum kacmamasi senin için iyi. Parmağını tünek gibi kullan. Elini ayaklarinin dibine götür. Ayaklarinin üstüne dokundur. Çıkmazsa elini geriye doğru götürerek kuşu it geriye yavaş yavaş çıkmaya zorla

senin kuşun büyük ihtimal erkek yavru bir kuştur.erkekler uysal olur,daha çabuk alışır.hiç kaçmaması güzel bence yormana gerek yok.eline çıkacaktır birgün,daha sonra omuzuna,başına,koluna konacak.

Merhaba,

Acele etmeye gerek yok, dikkat etmeniz gereken şey ışıklar açıkken kovalayıp yakalamaya çalışmayın korkmasın. Zamanla size alışacak ilk önce kafanıza konmaya başlayacak sonra kolunuza elinize v.s bir kabın içine yem koyun yada elinize yemesini sağlamaya çalışın. Ama zaman en önemli şey acele etmeyin kesinlikle.

Geri