Karadeniz Pet

Sizce olurmu

paşasultan

Yeni Üye
IMG_1326.JPG
Arkadaşlar kuşlarım bu yeterince kızışmışlatmı ve sizce yavru gelirmi. Yapmam gereken başka birşey varmı

Son düzenleme:
Kanaatimce kızışmışlar ve yaşları da uygun fakat erkekten daha sağlıklı duruyor. Dişiniz sağlıksız demiyorum fakat mantar mı var sanki fotoğraftan tam belli olmuyor. Ceresini daha yakından çekerseniz belki avr m yok mu daha rahat anlaşılır. Maşallah bu arada.

Benim disiye ne kadar cok benziyor, masallah. Bu arada benim kuslarda mantar var mi acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_0711.JPG
    IMG_0711.JPG
    884.6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_0767.JPG
    IMG_0767.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 13
kızışmadan kaynaklı olduğunu söylediler

Çok net olmasa bile fotoğraf sağlıklı duruyor. Fakat siz yine de bir terslik hissederseniz ilgilenin. Plastik tünek yerine tahta tünek kullanmak, kafesi temiz tutmak, temiz ve havadar bir ortam, çürüyecek şeylerin kafeste uzun süre bulunmaması mantarın oluşumunu azaltır. En azından bilgi olarak bulunsun. Kızışma konusunda uyumlu çift ise yakın sürede yavru vereceğini düşünüyorum

Benim disiye ne kadar cok benziyor, masallah. Bu arada benim kuslarda mantar var mi acaba?

Maşallah bir sorun göremedim ben. Mantarı anlamak istiyorsanız yanaklarında ki tüyleri iyice sıyırarak orda ki derinin kırmızımsı ve pürüzsüz üzerinde yara kabuğu gibi şeylerin olup olmadığına bakın. Dişinin kafasına bir şey gelmiş onu yaralanmış falan sandım ikinci fotoğrafta baktım bişeyi yokmuş bi oh çektim. Elinizde durmaları da ayrı bi güzel. Dişinin galiba gagası yakın zamanda kesilmiş :D Yaşı da 2 civarı duruyor sanki

ilginiz için teşekkürler bunlara dikkat edicem inşallah yavruda gelir

sizin kuşunuz yavru yapıyomu

Hayır maalesef. Bende birden fazla kuş var ama ortamları ve kafes düzeni pek uygun değil. Ayrıca eş tutmuşta değiller o yüzden yavrulamadılar daha. En yakın zamanda katlı üretim kafesine geçip evimin balkonunu kapattırıp oraya yerleştiricem evlatları. İşte o zaman net şekilde bekliyorum. Bir de ben sabırsızlık ile damızlık denilen kuşlardan ve eşlerden aldım maalesef.. Yavru alıp beslesem şimdiye belki de dede olmuştum :(

Maşallah bir sorun göremedim ben. Mantarı anlamak istiyorsanız yanaklarında ki tüyleri iyice sıyırarak orda ki derinin kırmızımsı ve pürüzsüz üzerinde yara kabuğu gibi şeylerin olup olmadığına bakın. Dişinin kafasına bir şey gelmiş onu yaralanmış falan sandım ikinci fotoğrafta baktım bişeyi yokmuş bi oh çektim. Elinizde durmaları da ayrı bi güzel. Dişinin galiba gagası yakın zamanda kesilmiş :D Yaşı da 2 civarı duruyor sanki

Ben dokunmadim gagasina, belki aldigim yerdeki cocuk kesmistir bilmiyorum. 2016 dogumlu ikisi de, hangi ay ama bilmiyorum. Bilezigine bakinca 44 numarali kus oldugu yaziyor, yani 2016 yilinda üreticinin ürettigi 44. kusmus benim sapsik. :)

Ben dokunmadim gagasina, belki aldigim yerdeki cocuk kesmistir bilmiyorum. 2016 dogumlu ikisi de, hangi ay ama bilmiyorum. Bilezigine bakinca 44 numarali kus oldugu yaziyor, yani 2016 yilinda üreticinin ürettigi 44. kusmus benim sapsik. :)

Maşallah baya olgun duruyor dişi şaşırttı beni

Maşallah baya olgun duruyor dişi şaşırttı beni

Cok fazla yiyor. Ne zaman görsem ya dal darida, ya yemlikte. Evde top patlasa, erkek tellere yapisip etrafi gözlüyor, disi ise söyle bir bakip hemen krakerlere yapisiyor, dal dariya yapisiyor falan. Erkegi de arada bir kasiyor. :) Kendisi kafesin sahibi, önce o vardi kafeste, 4 gün durdu, sonra da erkegi getirdim, 3. haftadayiz yaklasik olarak. Erkekte pek bir aksiyon yok, disi onu öpmeye calisiyor, erkek sanki kendisine tecavüz ediliyormus gibi cekingen duruyor. :)

upload_2017-1-4_19-30-17.png

Hazır dal darıların kullanılmasını önermiyorum. Ballı diye bal yerine yapışkanla bi nevi sıvıyorlar ayrıca bozulur gibi oluyor bi süre sonra bayatlıyor onun yerine çok daha yararlı şeyler yapabilirsiniz. Kuşlarınıza mutlaka mama verin ya kendiniz hazırlayın haftada en az 2 kez ya da hazır mama alıp sezonluk sebze meyveler ile nemlendirerek servis edin. Hem kızışmaya hem cüsseye hem hastalıklara birebirdir.

Daha yeni sahiplendim ben de, henüz yavru yok ama en azindan cift oldular. :)

Hazır dal darıların kullanılmasını önermiyorum. Ballı diye bal yerine yapışkanla bi nevi sıvıyorlar ayrıca bozulur gibi oluyor bi süre sonra bayatlıyor onun yerine çok daha yararlı şeyler yapabilirsiniz. Kuşlarınıza mutlaka mama verin ya kendiniz hazırlayın haftada en az 2 kez ya da hazır mama alıp sezonluk sebze meyveler ile nemlendirerek servis edin. Hem kızışmaya hem cüsseye hem hastalıklara birebirdir.

Mama yaptim ama yemediler. Mamayi aksama kadar beklettim, yiyecek baska bir sey yoktu o yüzden yemlige gelip gelip gittiler ama bir türlü yemediler. Mamanin kivami da tipki videolarda gösterildigi gibiydi. Balli krakerlerden falan var ama daha bir defa agizlarini sürmediler. Verdigim dal dari da söyle bir sey, bir katkisi var mi icinde bilmiyorum paket icerisinde satiliyor dogal falan yaziyor:

Ekli dosyalar

• 41FxIBqFPPL._SX466_.jpg
    41FxIBqFPPL._SX466_.jpg
    27.2 KB · Görüntüleme: 4
Mama yaptim ama yemediler. Mamayi aksama kadar beklettim, yiyecek baska bir sey yoktu o yüzden yemlige gelip gelip gittiler ama bir türlü yemediler. Mamanin kivami da tipki videolarda gösterildigi gibiydi. Balli krakerlerden falan var ama daha bir defa agizlarini sürmediler. Verdigim dal dari da söyle bir sey, bir katkisi var mi icinde bilmiyorum paket icerisinde satiliyor dogal falan yaziyor:

Asla kullanmayın demiyorum ama ben kullanmıyorum ve tavsiye etmiyorum. Yapışık yem bence bi nevi o. Onun yerine küçük ballıklar var ona azıcık bal koyabilirsiniz illa bal yesinler diyosanız. Mamayı yedirtmek baya zor bazen inatla yemiyorlar genelde yiyen kuşlardan görünce fikirleri değişebiliyor. Mümkün olduğunca ince kıyım yapmaya çalışın ve bebe bisküvisi etimek irmik oranını biraz daha arttırak azcık daha kuru mama dozajını yakalamaya çalışın. 4- 5 saat aç bıraktıktan sonra mamalığa değilde yere gözlerinin görebileceği bir kısma geniş ağızlı dökmeden yiyebilcekleri bir kaya koyup deneyebilirsiniz. Çok ıslak olmasın mama özellikle.