Karadeniz Pet

Sizce yumurta var mı ?

Ben kontrol yapacağım zaman kafes örtüyle kapatıyorum yuvalığın girişini de şu kapaklarından biriyle kapatıyorum. Fazlası ile anaç bir kuş bizimkisi zaten yumurtalara dokunmama filan bir şey demiyor alışık bana zaten. Sen nasıl yaptın?

Işığı kapatım aldım dışardaydı zaten işkillenmedide, dün kadar girmedi yuvaya bakalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir şey olmaz zaten normalde de seninkisi öyle çok uğramıyordu. Seninle alakalı olduğunu sanmam.

Bakalım hayırlısı inşallah yatar. Zorla üstüne oturtacak halim yok[emoji1][emoji1]

Eldivende taktım kokum sinmesin diye girdi yattı aradada dünkü kadar çok yatmadı

Bakalım hayırlısı inşallah yatar. Zorla üstüne oturtacak halim yok[emoji1][emoji1]

Eldivende taktım kokum sinmesin diye girdi yattı aradada dünkü kadar çok yatmadı

Ben direkt ellerimi yıkadım zaten öyle parmaklarımın ucuyla hemen koyup alıyorum öyle bir sıkıntı yaratmadı. Şimdi ben de bir tane daha folluk var ona mısır granülü serip yumurtaları ona koyup yuvalığa yerleştirmeyi düşünüyorum. Temizlik açısından da pratik olur diye ama cesaret edemedim rahatsız olur diye. Zaten kendisi yuvalığı da kirletmiyor. Kuşlar doğunca kirleneceği zaman yapmayı planlıyorum zaten kuşlar doğduğu zaman öyle yavrulara zarar vermek gibi bir şey de yapmaz. Şu ilk seferini bir atlatsak ne kadar rahatlarız ama he.

Ben direkt ellerimi yıkadım zaten öyle parmaklarımın ucuyla hemen koyup alıyorum öyle bir sıkıntı yaratmadı. Şimdi ben de bir tane daha folluk var ona mısır granülü serip yumurtaları ona koyup yuvalığa yerleştirmeyi düşünüyorum. Temizlik açısından da pratik olur diye ama cesaret edemedim rahatsız olur diye. Zaten kendisi yuvalığı da kirletmiyor. Kuşlar doğunca kirleneceği zaman yapmayı planlıyorum zaten kuşlar doğduğu zaman öyle yavrulara zarar vermek gibi bir şey de yapmaz. Şu ilk seferini bir atlatsak ne kadar rahatlarız ama he.

Aynen hocam ilk kuluçkayı atlatalım hele bakalım. İnşallah yavrulu atlatırız yinede [emoji1]

Aynen temizlik açısından öantıklı hocam bende öyle yapayım 5₺ gelandı bende alabilirim baya mantıklı[emoji106]

3. Yumurta gelmedi 15 saat gecikti.

Gece yuvada yattı biraz ama ilgisi axaldı gibi hissediyorum.

15 saat geçti sizce 3. Yumurta gelir mi ?

Şişlik var arkasında ama bilemedim.

3 yumurta hala gelmedi, galiba bundan sonrada gelmeyebilir emin olamıyorum. Bi giriyor uzun süre yatıyo yumurtaya çıkıyo uzun süre yatmıyo. Napıyor anlamadım popoda hafif şişlik var çigtleşmede gerçekleşiyor. Ama yumurta şişliği değil galiba o bilemedim.

28 aralık saat 23:00 civarında 2.yi yumurtlamıştı. Bugün gelmedi lazımdı gelmedi.

Yumurtlaarada çok yatmıyor yapmam geteken bişey varmı ? Rahatsız etmiyorum filan, kızgınlık yumurtasımıydo bilmiyorum artık.

Şuan ne yapmalıyım..

3 yumurta hala gelmedi, galiba bundan sonrada gelmeyebilir emin olamıyorum. Bi giriyor uzun süre yatıyo yumurtaya çıkıyo uzun süre yatmıyo. Napıyor anlamadım popoda hafif şişlik var çigtleşmede gerçekleşiyor. Ama yumurta şişliği değil galiba o bilemedim.

28 aralık saat 23:00 civarında 2.yi yumurtlamıştı. Bugün gelmedi lazımdı gelmedi.

Yumurtlaarada çok yatmıyor yapmam geteken bişey varmı ? Rahatsız etmiyorum filan, kızgınlık yumurtasımıydo bilmiyorum artık.

Şuan ne yapmalıyım..

Karışma kuşlara kendilerine bırak. Bir şey yapmana gerek yok dişi dışkılıyor ise sıkıntı yoktur.

Tamamdır reis

Çok sabırsız davranıyorsun cidden akışına bırak onlar herşeyi halleder 4. Yumurtayla 5. Yumurta arası tam 3 gün geçti kala kuşlar yumurtaya oturmuyordu hiç umursamadım 5 ile 7 arasi günlük oldu 6. Yumurtada kuluçkaya yattı şimdi yumurtanın biri delinmiş büyük ihtimal tırnakları deldi çünkü erkek de yuvadan çıkmıyor demem o ki boşver takılma ne yaparsa yapsınlar ben şimdi ikisini de yuvadan çıkarmıyorum ne yiyor ne içiyorlar hiç birşey anlamadım yem yeniyor ama gece mi yiyorlar sabah erken mi onu da anlamış değilim :)

Çok sabırsız davranıyorsun cidden akışına bırak onlar herşeyi halleder 4. Yumurtayla 5. Yumurta arası tam 3 gün geçti kala kuşlar yumurtaya oturmuyordu hiç umursamadım 5 ile 7 arasi günlük oldu 6. Yumurtada kuluçkaya yattı şimdi yumurtanın biri delinmiş büyük ihtimal tırnakları deldi çünkü erkek de yuvadan çıkmıyor demem o ki boşver takılma ne yaparsa yapsınlar ben şimdi ikisini de yuvadan çıkarmıyorum ne yiyor ne içiyorlar hiç birşey anlamadım yem yeniyor ama gece mi yiyorlar sabah erken mi onu da anlamış değilim :)

Öyle bıraktım hocam, ilk defa yumurta baktığımdan biraz tecrübesizüm kusura bakmayın

Öyle bıraktım hocam, ilk defa yumurta baktığımdan biraz tecrübesizüm kusura bakmayın

Yok estafurullah senin konuyu keyifle takıp ediyorum 😀 ama acele ediyorsun benim de dört dörtlük tecrübem var diyemem ben küçükken güzel bir çiftim vardı toplam 4 kuluçka gördüm onlarda eşe dosta dağıttı babam bu sene heves ettim 3 çift kuşu zorla çiftleştirmeye çalışıyordum bir gün ayırıyorum ikinci gün birleştiriyordum bir hafta ayırıyorum öteki gün yuvayı kaldırıyorum tekrar takıyordum baktım olacak gibi değil bir bir daha ne çift değiştim nede umursadim yem su vitamin yuvayu bir açtım 2 tane yumurta var :) o yüzden yabani kuşla ilgilenmeyince daha rahat ediyorlar

Yok estafurullah senin konuyu keyifle takıp ediyorum [emoji3] ama acele ediyorsun benim de dört dörtlük tecrübem var diyemem ben küçükken güzel bir çiftim vardı toplam 4 kuluçka gördüm onlarda eşe dosta dağıttı babam bu sene heves ettim 3 çift kuşu zorla çiftleştirmeye çalışıyordum bir gün ayırıyorum ikinci gün birleştiriyordum bir hafta ayırıyorum öteki gün yuvayı kaldırıyorum tekrar takıyordum baktım olacak gibi değil bir bir daha ne çift değiştim nede umursadim yem su vitamin yuvayu bir açtım 2 tane yumurta var :) o yüzden yabani kuşla ilgilenmeyince daha rahat ediyorlar

Takviye dışında rahatsız etmiyorımki hocam, bugün 2.yumurtadan itibarem 3. Gün bitti sayılır 3. Yü yumurylaöadı hala yumurta gelme ihtimali var mı sizce ? Yoksa 2 tane yaptı bitti mi ?

Takviye dışında rahatsız etmiyorımki hocam, bugün 2.yumurtadan itibarem 3. Gün bitti sayılır 3. Yü yumurylaöadı hala yumurta gelme ihtimali var mı sizce ? Yoksa 2 tane yaptı bitti mi ?

Bence yumurtlar sabaha yumurtlamasa bile ufak bir ışık koy kafesi aydınlatacak kadar kuluçkaya yatsın ilk tecrübeleri belki böyle olur

Bence yumurtlar sabaha yumurtlamasa bile ufak bir ışık koy kafesi aydınlatacak kadar kuluçkaya yatsın ilk tecrübeleri belki böyle olur

Aynen ilk kuluçkaları.

Şed aydınlatma taktım ışık konusunda hatta hiç bir konuda eksiğim yok. Bugün gün içi yattı yumurtalara gece yatmadı, birde hareketlendi bayağı.