Karadeniz Pet

Sizce yumurta var mı ?

Baktım şimdi çıkmış yavru ama erkek yuvadan çıkmıyor diğerlerini kırar yada yavruyu ezerler diye korkuyorum şuan.
045ae880c5c85dd743c66ae28b369d13.jpg

ebd60633ff8aac43303b250fff136962.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok şükür inşallah sıkıntı çıkmaz korktum ezecekler diye baya heyecanlılar.

İlk sefer benim de korkum vardı böyle baya. Erkek kuşlar beslemek için baya istekli oluyor. Beslemeleri çok tatlı ama.

İlk sefer benim de korkum vardı böyle baya. Erkek kuşlar beslemek için baya istekli oluyor. Beslemeleri çok tatlı ama.

Hocam ürken hayvan yavruyu bırakmadı baktım beni gördüğü halde yavruyu bırakmıyor. İkiside döneliyor etrafında yavrunun üstüne basar gibi oldu bende benden korkup yavruyu ezmesinler diye kapattım yuvayı.

Sabaha kadar bakamayacam galiba. Öttüğü sürece sıkıntı olmaz demi hocam

Hocam ürken hayvan yavruyu bırakmadı baktım beni gördüğü halde yavruyu bırakmıyor. İkiside döneliyor etrafında yavrunun üstüne basar gibi oldu bende benden korkup yavruyu ezmesinler diye kapattım yuvayı.

Sabaha kadar bakamayacam galiba. Öttüğü sürece sıkıntı olmaz demi hocam

Yavru ötüyorsa acıktığından öter. Yavru öter, anne besler, yavru susar. Bu döngü yavru acıktıkça devam eder 😁.

Yavru ötüyorsa acıktığından öter. Yavru öter, anne besler, yavru susar. Bu döngü yavru acıktıkça devam eder [emoji16].

Sağol hocam anladım [emoji1] çok güzel bi his inşallah sorunsuz büyütürler.

Kırık yumurtayı alsam mı napıyım ?

Çok teşekkür ederim herkese. Biraz odada ısı sorunu var. Elimden geldiğince sıcak tutmaya çalışacağım.

Karanlıkta besleyebilirler mi hocam. Işıkları var ama çok girmiyor yuvaya ışık.

f4760994f64efdb7710db17fc033433e.jpg

Minik Anne Baba[emoji3590]

gözünüz aydın sonunda 😄😄sağlıkla büyür hepsi inşallah.mutlaka kursak kontrolü vs yapın benim ilk yavrum doğduğu sabah ölmüştü sebebini anlayamadım ama ezilmiş olmasından şüpheleniyorum. Karanlık olması gerektiğini biliyorum lakin korkudan içeri çok küçük bir ışık takmıştım sonra bir sıkıntı yaşamadım.Malum ilk kuluçka olduğu için elim ağzımdaydı riske atmak istemedim.

Arkadaşlar yavrunyuvanın başka köşesinde üşümüş kursağı bomboş yaşıyo hala ne yapmalıyıö lütfem yazın.

Beyler yardım edin napmalıyım.

Annesi altından alıp yuvalığın başka köşesine itiyor. Beslemiyor annesi.

Kürdanla mama verdim kursağı şişti geri koydum. Ölü gibiydi canlandı biraz.

Ne sıklıkla beslemem gerekiyor ?
Odayı ısıtıyorum, altına almazsa üşür hayvan yardım edin. Napmam lazım

[mention]ADRIAN [/mention] [mention]thewildpanthalp [/mention] [mention]Nurullah İnci [/mention] [mention]sezin_ [/mention]

Abi kimse mi yok ya ?