Karadeniz Pet

denizk6161

Yeni Üye
Merhaba dişi kuşumda son zamanlarda kapı gıcırdamasına benzeyen bir ses çıkarıyor , kuyruğu yukarı aşağı doğru sürekli hareket ediyor, onun dışında bir sıkıntısı yok yemini suyunu içiyor gün içinde aktif
durumu araştırdıktan sonra hipradoxi-s , doksimis ve respiramax solunum destekleyici yem ilaçlarıyla/vitaminleriyle karşılaştım sizce hangisini almalıyım hangisi etkisini gösterir , farklı bir ilaç var mıdır veya doğal besinlerle tedavi edilebilir mi?

buda kuşun videosu:

bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim :.

ek olarak aynı kafeste 2 kuşum var eğer bir ilaç tedavisine başlayacaksam kuşları farklı kafese almalımıyım?

Merhabalar tedavi sürecinde evet kuşları ayirsaniz iyi olur. Sonuçta bulaş ihtimali çok yüksek. Diğeri de ya doksimis yada hipradoxi bu ikisinden birini temin edebilirsiniz. Geceleri su içmezler yem yemezler. O yüzden gece sulugu kafesten çıkartın hem kuş susamis olur sabah ilaclı suyu koyun kafesine. Bu şekilde 7 gün boyunca tazeleyerek ölçüsüne göre uygulayın. Bu tedaviden sonra üç gün üst üste probiyotik entrobac vermeyi de unutmayın. Ekstra olarak haftada bir kekik çayı yapın. Kuşunuza verin tedaviden sonra. Ayrıca burun deliklerine gelecek şekilde de kekik spreyi mutlaka uygulayın. Solunum yollarını rahatlatır ve kuşa iyi gelir. İnternette tarifleri var. Araştırın. Umarım kuşunuza şifa olur 🙏🏻 çok geçmiş olsun 🙏🏻

Merhabalar tedavi sürecinde evet kuşları ayirsaniz iyi olur. Sonuçta bulaş ihtimali çok yüksek. Diğeri de ya doksimis yada hipradoxi bu ikisinden birini temin edebilirsiniz. Geceleri su içmezler yem yemezler. O yüzden gece sulugu kafesten çıkartın hem kuş susamis olur sabah ilaclı suyu koyun kafesine. Bu şekilde 7 gün boyunca tazeleyerek ölçüsüne göre uygulayın. Bu tedaviden sonra üç gün üst üste probiyotik entrobac vermeyi de unutmayın. Ekstra olarak haftada bir kekik çayı yapın. Kuşunuza verin tedaviden sonra. Ayrıca burun deliklerine gelecek şekilde de kekik spreyi mutlaka uygulayın. Solunum yollarını rahatlatır ve kuşa iyi gelir. İnternette tarifleri var. Araştırın. Umarım kuşunuza şifa olur 🙏🏻 çok geçmiş olsun 🙏🏻
yanıtınız için teşekkür ederim. İlaç olarak hipradoxi almayı düşünüyorum. Acaba nereden temin edebilirim eczanelerde var mıdır ? Yoksa sadece veterinerlerde mi temin edebilirim ? Probiyotiği de petshoplardan alabilirim heralde.

İlacı bazı büyük eczaneler yada veterinerler de olabilir bir araştırın. Dediğim probiyotik petshoplarda satilmiyor İnternet ortamında var. Petshoplardaki takviyeler maalesef yetersiz. Mamaist.com yada Trendyol dan temin edebilirsiniz.

Yarın tedavinin 5. Gününde olacağım ve olumlu sonuçlar aldım kusun cıkardığı kapı gıcırdıması sesine benzeyen ses 0'a indi , aynı şekilde kuyruğun yukarı aşağı sallanmasında da aynı şekilde azalma var hatta hiç sallamıyor diyebilirim ve öncekinden de daha aktif ve hareketli bir kuş oldu . Tedavi süreci boyunca da hipradoxiyi bulamadığım için avi-ast a benzer respiramax solunum destekliyici vitaminini (hızlıca ulaşabildigim tek vitamin olduğu icin bunu tercih ettim) kullandım ve olumlu sonuçlar alınca da , diğer ilaçlara yönelmedim. Kekik çayı spreyi önerisi de ayrıca gece saatlerı icin baya bi etkisi oldu . Her şey için teşekkür ederim

Geri