Karadeniz Pet

Dışkı ve solunum problemi

Şanss

Yeni Üye
Merhabalar herkese iyi forumlar. Aranıza yeni katıldım. 3 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Daha önce ishal olduğu için baytril kullanmamı söylemişlerdi. Aldım ancak içim rahat etmeyince veterinere götürdüm 10 gün önce. Veteriner kuruma hastalığı var dedi. Mikostatin ve baytril verdi günlük 3 er damla suluğa ekleyip bitene kadar kullan dedi. Şuan kullanıyoruz ishal geçti gibi ama dışkı rengi farklı ve solunum sıkıntısı devam ediyor. Ve sanki bugün gözü sulanmış gibiydi. Nasıl bişey yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

Merhaba foruma hoşgeldiniz
Gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi?
Mikostatin tavsiye edilen bir ilaç değildir,beşeridir. Kuruma diye de bir hastalık yoktur,kuruma denen şey aşırı kilo kaybıdır ve bazı hastalıklar kuşun kilo kaybına erimesine sebep olur sonu ölüme doğru gider. O yüzden erken tedavi hayat kurtarır.
Kanatlı uzmanı veterinere gidip dışkı tahlili yaptırın ve muayene ettirin. Eğer kursak mantarı ise fungistop kullanabilirsiniz. Mikostatin şeker içerir ve şekerli şeyler kursak mantarını azdırır.
Kuşunuz büyük olasıkla megabakteriye yakalanmış. Mutlaka kanatlı uzmanı veterinere götürün vakit kaybetmeyin. Bu süreçte de zeolitli mama verilsin kursaktan bilen birilerini bulup besleme yaptırın 10 gün boyunca.
Nerde yaşıyorsunuz belki yaşadığınız yerde kanatlı uzmanı vardır bakar ve size söylerim?

Merhaba foruma hoşgeldiniz
Gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi?
Mikostatin tavsiye edilen bir ilaç değildir,beşeridir. Kuruma diye de bir hastalık yoktur,kuruma denen şey aşırı kilo kaybıdır ve bazı hastalıklar kuşun kilo kaybına erimesine sebep olur sonu ölüme doğru gider. O yüzden erken tedavi hayat kurtarır.
Kanatlı uzmanı veterinere gidip dışkı tahlili yaptırın ve muayene ettirin. Eğer kursak mantarı ise fungistop kullanabilirsiniz. Mikostatin şeker içerir ve şekerli şeyler kursak mantarını azdırır.
Kuşunuz büyük olasıkla megabakteriye yakalanmış. Mutlaka kanatlı uzmanı veterinere götürün vakit kaybetmeyin. Bu süreçte de zeolitli mama verilsin kursaktan bilen birilerini bulup besleme yaptırın 10 gün boyunca.
Nerde yaşıyorsunuz belki yaşadığınız yerde kanatlı uzmanı vardır bakar ve size söylerim?
Ankara’da yaşıyorum baktım araştırdım daha önce gidenler vardı. Memnunlardı bende o şekilde gitmiştim

Ankara’da yaşıyorum baktım araştırdım daha önce gidenler vardı. Memnunlardı bende o şekilde gitmiştim
Ankara Keçiören Hayvan Hastanesi'ne götürün,orda kanatlı uzmanları var,fiyatlar makulmuş. Ankara'da yaşayan bir ablama sordum burayı önerdi kendisinin de gittiği bir yer oradan memnun 👍🏻
Gitmeden evvel kanatlı uzmanı veterinerlerin orda olup olmadığını arayıp sorun orda olduğu zaman gidersiniz. Dışkı tahlili yaptırın mutlaka 👍🏻 Geçmiş olsun

Teşekkür ederim veteriner fakültesini diyorsunuz sanırım randevu sistemi ile çalışıyorlar diye biliyorum baktığımda da 10-15 günden önce randevu yoktu

Geri