Karadeniz Pet

Sultan papağanı gaga uzunluğu

necdetthecockatiel

Yeni Üye
Sultan papağanımın gaga uzunluğunda bir gariplik var mı sizce? Az önce fark ettim de sanki biraz uzun gibi. Törpülemek vs. gibi işlemler gerekli midir? Şimdiden teşekkürler.

F756C5EA-5CC1-4691-B6F4-EFEDD97A4201.jpeg

Oldukça uzun yem tutma sorunu yaşaması çok muhtemel, Veterinere götürüp gaga kesim işlemini yaptırabilirsiniz, kendiniz yapmaya kalkmayın 😊
Sanırım yem yeme konusunda sıkıntı çekmiyor. Gaga taşı, kalamar kemiği ve tahta yem kutusu var. Gaga taşı ve kalamar kemiği ile hiç ilgilendiğini görmüyorum. Tahta kutuyu bazen gagasını törpülemek için kullanıyor. Ayrıca tüm tünekleri tahtadan. Yapılması, alınması gereken başka bir şey var mı sizce? En kısa zamanda veterinere göstermek lazım o halde. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

papağanlarda ne kadar işe yarar bilmiyorum ama ben muhabbet kuşlarımda kumlu tünek kullanıyorum gagalarını sürttüklerini çok gördüm

papağanlarda ne kadar işe yarar bilmiyorum ama ben muhabbet kuşlarımda kumlu tünek kullanıyorum gagalarını sürttüklerini çok gördüm
Konu 10 gün kadar önce açılmış. Eski konulara yazdığınız zaman yeni konulara ana sayfada alta düşüyor, insanlar göremediklerinden yazamıyorlar da. O yüzden eski konulara yazmayın lütfen. Ek olarak kumlu tünek kullanımı son derece zararlıdır, çeşitli ayak ve tırnak sorunlarına sebep olur. Kafeste mineral blok veya kalamar kemiği takılı ise gagalarını törpülerler zaten.