Karadeniz Pet

Sürekli tüy dökülmesi

melike388

Yeni Üye
Merhaba, tüy dökme döneminde olmasa da kuşumun kafesinde her gün tüy oluyor.
İnce, küçük tüyler dökülüyor ama.
Sanki kolaylıkla dökülüyor gibiler... Neden böyle olabilir, normal bir şey mi?

Merhaba, tüy dökme döneminde olmasa da kuşumun kafesinde her gün tüy oluyor.
İnce, küçük tüyler dökülüyor ama.
Sanki kolaylıkla dökülüyor gibiler... Neden böyle olabilir, normal bir şey mi?
kuşun alnını atar mısınız

amin forte b alın.ve haftada 2 sulığa 6-7 damla damlatın.haftada 2 kere 1 çay kaşığı yulaf verin.plastik tünek kullanmayın.kafesi uzaktan çekip atar mısınız?amin forte b internette satılır.bölünmüş alın

Kuşumun dökülen tüylerinin yerine yeni tüy kapsülleri oluştu, özellikle kafa ve boyun bölgesi kapsülle dolu.
Birkaç gündür böyle, daha önce dikkat etmemiştim ama bu kapsüllerin açılması ne kadar sürebilir acaba? Kirpi gibi geziyor ortalıkta.

Kuşumun dökülen tüylerinin yerine yeni tüy kapsülleri oluştu, özellikle kafa ve boyun bölgesi kapsülle dolu.
Birkaç gündür böyle, daha önce dikkat etmemiştim ama bu kapsüllerin açılması ne kadar sürebilir acaba? Kirpi gibi geziyor ortalıkta.
Sağlıklı tüy dönemi genel olarak 15 gün ile 30 gün arasında sürer lakin stres, yetersiz beslenme, vitamin mineral gibi takviye eksiklikleri bu sürecin uzamasına sebep olur.

Sağlıklı tüy dönemi genel olarak 15 gün ile 30 gün arasında sürer lakin stres, yetersiz beslenme, vitamin mineral gibi takviye eksiklikleri bu sürecin uzamasına sebep olur.
Aslında tüye girmemesi gerekiyordu ama ince ince tüy döküp durmuştu, hava değişimlerinden olabilir mi bilemedim.
Vitamin, mineral takviyeleri yapıyorum şimdilik.
Sorun yoktur umarım...

Geri